מידע כללי על מונטגו ביי

העיר מונטגו-ביי ממוקמת בחוץ הצפון-מערבי של ג`אמייקה, כ-120 מייל מקינגסטון, המקום הוא אחד מאתרי התיירות המרכזיים של האי כולו. מוכרת גם בשם מו-ביי, העיר מציעה את כל מקצועות ספורט המים השונים, כשהפופולרי ביניהם הוא השיט, זאת בזכות המים השקטים והצלולים והרוח הנוחה, שהופכים את השיט לחוויה נעימה שבעתיים. השמש פוקדת את העיר כמעט בכל ימות השנה, כשהיא מלטפת את רצועת החוף הארוכה והיפה, ומחממת את מי הים לטמפרטורה נוחה לרחצה.
צוות למטייל ברשת
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: מידע כללי על מונטגו ביי

המולת ההמון, השאון והרעש, מתערבבים לעיתים עם אווירת השלווה והנחת שמספקים החופים הנוצצים, מסלולי הגולף, הבתים העתיקים וחיי הכפר הרגועים המתנהלים בעצלתיים באזור הצר שמאחורי רצועת החוף הצפופה. למרות השם שיצא לה, כעיר נמל פעלתנית ורועשת, היא עודה מציאה מספר אטרקציות תיירותיות כמו בתי האבן המקסימים שדוגמא טובה להם היא מסעדת ה-Town house שב-16 Church St, או ה-Georgian Court שבצומת הרחובות Union ו-Orange כיכר העיר, Sam Sharpe Square, קרויה על שמו של אחד העבדים שהנהיג מרד בשנים 1831-1832, הכנסייה הבפטיסטית שנוסדה ב-1824 על ידי המיסיונר תומס ברצ`ל וקרויה The Burchell Memorial Church, הכנסייה בה שימש עבד זה, סמואל שארפ, ככומר.

שדרת Gloucester, היא הרחוב העמוס ביותר בעיר. מלאה בחניות פטורות-מכס, מסעדות, חנויות מזכרות ומלונות. עוד יש לראות בעיר את מבצר מונטגו, בו עוד ניתן למצוא ציוד צבאי בריטי נושן, ולטייל בגנים המעוצבים ובשוק האומנויות. כדאי לבקר גם בכנסיית סנט ג`יימס שבעיר שנבנתה ב-1778, ושופצה לאחר שנפגעה ברעידת אדמה בשנות החמישים. גם אלו המחפשים חופשה מהנה ומתוקצבת, וגם אלו שרצונם להנות מכל השירותים והמותרות האפשריות, ימצאו את שחיפשו במונטגו-ביי.

 החופים שסמוכים למפרץ מונטגו מכילים גני אלמוגים מקסימים, שהודות לצלילותם של המים, ניתן להשקיף עליהם כמעט ללא מאמץ מיוחד, מסירות בעלות רצפת זכוכית אותן ניתן לשכור ב-Doctor`s cave, שהינו למעשה מרכז ימי מהפופולריים בעיר. המקום פתוח כל יום בין השעות 09:00 עד 18:00, והכניסה כרוכה בתשלום. עם זאת, מי שמחפש את ג`אמייקה, זו שמעבר לקלישאת "אי הנופש הקאריבי" המוכרת, ימצא מעט ממנה במונטגו-ביי, ויאלץ להעמיק ולהכנס אל נבכי האי, בכדי לגלות את אופיה האמיתי של המדינה.

יעדי הכתבה

הזמנת חופשה למונטגו ביי

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם