רקע לקופקבנה

קופקבנה היא אמנם שכונה אחת מבין רבות בעיר ריו, אבל שנים שהיא ידועה בזכות עצמה. אזור החוף האטרקטיבי מושך דמויות נוצצות ותיירים רבים, שנהנים מקניות, מלונות פאר ושיטוט לאורך החולות.
צוות למטייל ברשת
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: רקע לקופקבנה
Thinkstock Imagebank ©

לשם קופקבנה יש מקורות בוליביאניים. היסטוריונים מאמינים שהפורטוגזים הביאו עימם תמונת קדושה- Our Lady of Copacabana מכפר קטן באזור אגם טיטיקאקה (Titicaca). התמונה מוקמה בכנסייה שמאוחר יותר נהרסה ושעל חורבותיה נבנה ה- Forte de Copacabana מבנה שקיים עד היום. את המבנה הקים הצבא בשנת 1908 על מנת להוות נקודת הגנה טובה לעיר. היום המבנה משמש מרכז תרבותי, והוא פתוח למבקרים. מיד בסמוך אליו נמצאת פינת הדייגים (Fishermens Corner). כדאי לבוא בשעה מוקדמת לפני הזריחה, לראות את הפעילות השוקקת במקום ולקנות דגים טריים בדוכנים המקומיים. קופקבנה היא מקום מצוין לשופינג, החל מרהיטים עתיקים וכלה בבגדים תחתונים אקזוטיים. האזורים העמוסים ביותר בחנויות הם סביב Rua Santa Clara ושדרת קופקבנה, אבל ישנן חנויות מצוינות גם לאורך רחובות ראשיים נוספים.

 עד המאה התשע עשרה קופקבנה היתה אזור נידח ומרוחק, מכוסה חול ודיונות. התפתחותה המואצת של השכונה החלה לאחר פתיחת ה-Tunel Velho, שקישרה אותה לדאון טאון. נקודת מפנה חשובה היתה פתיחתה של שדרת אטלנטיקה (Atlantica) לאורך החוף, בתחילת המאה הנוכחית. כשבשנת 1923 נפתח מלון Copacabana Palace, החל להתגבש המוניטין היוקרתי והרומנטי של המקום, ואנשים אמידים עברו לגור באזור. המלון הפך למלון הזוהר ביותר בריו, ושימש כמוקד חברתי ידוע ואירח דמויות כמו אדית פיאף, וולט דיסני, רוק הדסון והמלכה אליזבת. אם השהות ללילה אינה מתאימה לכיסכם, מומלץ להיכנס למלון ולהסתובב בו או לאכול במסעדה המצוינת שלו- Cipriani. כיום מתגוררים בשכונה גם הרבה צעירים בדירות סטודיו קטנות ולא יקרות, והאוכלוסיה המקומית מגוונת מאוד. מומלץ ביותר לערוך בשכונה טיולים רגליים. האזור שטוח והמרחקים ממקום למקום לא גדולים מדי.

 החולות הלבנים והאוקינוס הנמתח עד האופק הופכים את חוף קופקבנה למקום פופולרי במיוחד בעונת הקיץ. ארועי ספורט רבים מתקיימים לאורך החוף ומושכים קהל רב. בתי קפה, מסעדות וקיוסקים פתוחים לאורך כל היממה ומציעים קוקוסים וקשאסות. בחוף נערכות גם חגיגות ראש השנה הידועות והמקום מושך למעלה משני מיליון תיירים בתקופת החגיגות. בהתאם למסורת מתלבשים החוגגים בלבן, סמל לסימן טוב. מופע הזיקוקים המסורתי מתחיל בחצות ונמשך בערך חצי שעה.

הלידו הוא האזור שבין ה- Copacabana Palace לשדרת Princesa Isabel, הכולל בתוכו מספר מבנים בסגנון ארט -נובו וניאוקלאסי, שריד לעבר המפואר של האזור. לא כדאי להחמיץ את המבנה שבשדרת קופקבנה מספר 252. באזור הלידו קיימים כמה מהמועדונים והברים הטובים ביותר.

יעדי הכתבה

כתבות מומלצות עבורך על ברזיל