טנזניה עם ילדים: 10 האטרקציות הכי מרגשות

טנזניה היא גן עדן לטיולי ספארי לכל המשפחה. מהן האטרקציות השוות ביותר עבורכם, מה אסור לפספס ואת מי תפגשו? אספנו עבורכם את 10 החוויות המרגשות ביותר עם ילדים, בטבע הפראי של באפריקה
מומחי חברת אשת טורס
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: טנזניה עם ילדים: 10 האטרקציות הכי מרגשות
© רתם סוננברג

טנזניה (Tanzania) השוכנת במזרח אפריקה היא יעד מושלם לחופשה משפחתית ולא רק בגלל טיולי הספארי. יותר ויותר משפחות מגיעות לטנזניה עם ילדים בזכות המחירים האטרקטיביים, הנוחות והמרחק הקצר – רק חמש וחצי שעות בטיסה ישירה. בנוסף, מחכות לכם שם עוד מגוון אטרקציות שמתאימות לכל המשפחה, ביניהן קייאקים, ביקורים בשבטים ורכיבה על אופניים. קבלו רשימה של כל הדברים שאסור לכם לפספס:

1. לפגוש את האריות בטבע

כל הילדים אוהבים את מלך האריות. אין כמו לפגוש את סימבה האמיתי בטבע, בסוואנה. טנזניה היא ביתם של 50% מאוכלוסיית האריות החופשיים בעולם והיא המדינה המושלמת לראות אריות בטבע. לא חייבים להרחיק ולנסוע שעות בג'יפ כדי לראות אריות ולביאות בטבע, אפשר ליהנות עם הילדים בספארי בשמורות קרובות ומאוד נוחות, כגון : אגם מניארה (Lake Manyara National Park), טרנגירי (Tarangire National Park), נגורונגורו (Ngorongoro Conservation Area).

על מנת לבקר במכתש נגורונגורו מומלץ לישון בעיר קראטו (Karatu) או בכניסה למכתש נגורונגורו. חשוב לדעת: סימבה לא גר בשמורת ארושה. בשמורת ארושה תוכלו לראות באפלו, זברות, ג'ירפות אבל לא אריות או חתולים גדולים אחרים.

2. לצאת לשייט רגוע של קייאקים בלוע הר געש

אגם דולוטי (Lake Duluti) נמצא בתוך מכתש קטן וקסום, שקירותיו מגיעים לגובה של 200 מטר והוא צופה אל הר מירו, ההר השני בגובהו בטנזניה, שהיה בעבר הר געש וכיום הוא לא פעיל. האגם נמצא צפונית לעיר ארושה (Arusha), בצמוד למלון סרנה דולוטי (Lake Duluti, Arusha Serena Hotel) המשקיף על האגם. יחסית לגודלו האגם עמוק, כ-700 מטר. זהו אגם שקט וקסום, מסביבו יער-עד. על גדות הנהר תוכלו לראות 130 מיני ציפורים ביניהן אנפה אפורה, נץ, קורמורנים שונים וגם לטאות כוח. השייט בקייאקים רגוע מאוד ומבטיח חוויה נדירה לילדים ולהורים כאחד. הקייאקים זוגיים ונעשים בלווי מדריך מקומי.

  • כתובת: Kwa Iddy 15631, Arusha
  • שעות פעילות: שני – שישי, 9:00-17:00
  • אתר אינטרנט: wayoafrica.com

3. לערוך פיקניק ליד עדרי פילים

תמיד עולה השאלה מאיזה גיל מתאים לצאת לטיול ספארי. התשובה היא: מרגע שהילד יודע לזהות פיל, הספארי מאוד מרגש עבורו. בשמורת טרנגירי (Tarangire National Park) נמצאים עדרים עצומים של פילים. אוכלסיית הפילים בשמורה מונה 2,500 פילים והיא גדלה כל שנה ב-6%. חלק מהעדרים בשמורה מונים 900 פריטים. זוהי שמורה נוחה עם גישה קלה והיא השישית בגודלה בטנזניה. השמורה נקראת על שם נהר הטרנגירי החוצה את השמורה. אפשר לערוך בשמורה פיקניק לארוחת הצהריים או לאכול באחד הלודג'ים שבה.

4. להכיר מקרוב את הילדים המקומיים

לפעמים כדאי לצאת מהג'יפ ולהכיר את המקומיים שגרים במדינה בה אנו מטיילים. בטנזניה ניתן לפגוש ילדים, שנולדו בבקתות ולא ראו מעולם שירותים עם מים או מים שזורמים בברזים, אבל מכירים את הטבע ואת בעלי החיים. במפגשים אלו הילדים רוקדים יחד, משחקים יחד כדורגל ו-5 אבנים, עושים קיפולי נייר וקופצים לגובה. הרבה פעמים מגלים, שמפגש בגובה העיניים בין הילדים הישראלים והטנזנים הוא החלק המרגש ביותר בטיול. ללא ספק, זה רגע שהילדים לעולם לא ישכחו.

5. לראות אריות מטפסים על עצים

בנוסף לעדרי הפילים הגדולים והצ'יטות, אם תעמיקו בשמורת טרנגירי ויהיה לכם קצת מזל, תוכלו לראות את האריות המטפסים על העצים. תופעה זו מיוחדת מאוד ומרגשת את ההורים ולפעמים אפילו מצחיקה את הילדים, שאינם מצפים למצוא אריה על עץ. ישנן כמה סברות מדוע האריות מטפסים על העצים: בריחה מהחרקים הנמצאים בדשא הלח מתחת לעץ בעונה הרטובה, בריחה מהחום של הסוואנה היבשה בעונה היבשה. התופעה קיימת גם בבופצוואנה ובאוגנדה, בפארקים בהם יש לחות גבוהה בעונה הרטובה.

6. לבלות עם שבט המסאי

במהלך הטיול תפגשו את שבט המסאי, הידוע בהכנסת האורחים שלו. הגברים בשבט לובשים שמלות מבד אדום ארוך, מעין טוגה אפריקאית, והשבט מתקיים מעדרי פרות. השבט עורך ריקוד קפיצות שנקרא אדומו והוא חלק מטקס החיזור, שמתקיים בתום תהליך החניכה ההופך את הנער ללוחם. התהליך מתחיל כבר מגיל 12, בו נערך טקס המילה ואורך מספר שנים. הילדים וההורים מוזמנים להצטרף לריקוד ולקפוץ לגובה עם המסאים. בנוסף תוכלו להנות מחוויות נוספות כמו: חץ וקשת, ביקור בתוך בקתה מקומית, הדלקת אש משני עצים ועוד.

7. להכין לבני בוץ עם השבט העיראקי

השבט העיראקי הוא שבט ייחודי, הנמצא באיזור ההררי של קראטו (Karatu). השבט נדד מאיזורים צפוניים והביא איתו מנהגים של ישוב קבע עם חקלאות וגידול חיות באיזור ישוב קבוע. הערכה היא כי יש מיליון חברים בשבט, המחולקים בין 200 קבוצות שונות. לשבט שפה ייחודית השייכת לקבוצת השפות האסיו-אפריקאיות. במפגש עם השבט תלמדו על יצירת כלים מחימר, על רקמת החרוזים המיוחדת וגם תבקרו ב”מפעל לבני בוץ", שם תוכלו להתנסות בהכנת לבני בוץ, מהן הם בונים את הבתים המקומיים.

8. לחפש קרנפים במכתש נגורונגורו

הקרנף הוא אחת החיות הנדירות בעולם. קיימים בעולם חמישה סוגי קרנפים, כולם בסכנת הכחדה. במכתש נגורונגורו (Ngorongoro Conservation Area), שנוצר מהתפרצות הר געש, תוכלו לראות חיות רבות, ביניהן אריות, פילים, היפופוטומים, זברות, גנו, אנטילופה, בפאלו ושני סוגי קרנפים: הקרנף הלבן והקרנף השחור. על אף גודלם, הקרנפים ביישנים מאוד, כך שהילדים יוכלו להרגיש שהם משחקים מחבואים בזמן שהם מחפשים את הקרנפים.

9. לצפות בכוכבים בשמי אפריקה הקסומים

לטייל באפריקה ולא לצפות בשמיים הקסומים ומלאי הכוכבים יהיה פספוס של ממש. צפייה לילית בכוכבים היא הזדמנות נדירה לילדים לראות את מערך הכוכבים השונה מתחת לקו המשווה. המדריכים לוקחים את הילדים לפעילות לילית בטוחה באיזור הלודג', במהלכה הם לומדים על חיות הלילה, על מערכת הכוכבים ועל השוני שבין השמים בישראל ובין השמים בטנזניה, הנמצאת דרומית לקו המשווה.

10. לרכב על אופניים באיזור מניארה ומטואמבו

מומלץ מאוד לעשות הפסקה בין הנסיעות בג'יפים וליהנות גם מפעילות גופנית קלה. תוכלו לצאת לרכיבה על אופניים באגם מניארה (Lake Manyara National Park) או בעיירה מטואמבו (Mto wa mbu). באגם מניארה תמצאו אופניים בכל הגדלים ולכל הגילאים, שם תראו את נופי האגם, שגודלו משתנה משמעותית במהלך השנה בהתאם לגשמים. במטואמבו תוכלו לצפות במספר השבטים הגדול ביותר בעיירה אחת בטנזניה.

הכתבה נכתבה על ידי מומחי חברת אשת טורס, המשווקת טיולי ספארי מאורגנים לטנזניה

לתחילת הכתבה

מתכננים חופשה לטנזניה? הנה עוד כמה כתבות עבורכם:

יעדי הכתבה

נקודות עניין שהוזכרו בכתבה

כתבות מומלצות עבורך על טנזניה

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם