תחבורה - מכאן לשם בריו

ריו היא עיר ענקית המשתרעת על שטח עצום, ומסיבה זו קשה ``לחרוש`` אותה ברגל. אמצעי התחבורה בעיר נותנים מענה נוח ויעיל, במחיר סביר.
צוות למטייל ברשת
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: תחבורה - מכאן לשם בריו
Thinkstock Imagebank ©

הגעה ועזיבה נמל התעופה - גלאו (Galeao) - 
נמל התעופה הבין-לאומי של ריו ממוקם 14 ק"מ צפונית לעיר, ושוכן במפרץ גואנברה. בנוסף משמש נמל התעופה גם לטיסות פנים ארציות. תיירים צריכים לשמור את ספח ההגירה לשם מעבר הגבול. באולם הכניסה לשכות מודיעין ונציגים של חברות תיירות, וכן דלפק להחלפת כסף.

 לאלה העוזבים את ריו בטיסה, מאגף A יוצאות טיסות פנימיות, ומהאגפים B ו- C יוצאות טיסות בין-לאומיות. מהנמל יוצא אוטובוס למרכז העיר מדי חצי שעה, ולעתים הוא עובר גם בנמל התעופה סנטו דומונט. הקו פעיל בין השעות: 05:20 - 23:00. למי מכם שיגיע מאוחר יותר, מומלץ לקחת מונית שכרטיסים לנסיעה בה נמכרים בדלפקים שבאולם הכניסה. כך תימנעו מתעריפים מוגזמים ומסכנות אחרות. אל נמל התעופה אפשר להגיע באוטובוס שעובר בין החופים ואוסף נוסעים, אך הנסיעה בו אורכת כשעה, או במונית.

נמל התעופה סנטו דומונט (Santos Dumont) - ממוקם ממזרח למרכז העיר, ומשמש בעיקר לטיסות פנימיות. מהנמל יוצא קו אוטובוס אל החופים העיקריים של העיר.

מעבורות ורחפות - מן המעגן אשר ב- Praca XV de Novembro, יוצאות מעבורות ורחפות אל כמה מן האיים הקרובים לחופי ריו. מעבורת יוצאת מהמעגן אל העיר Niteroi, ומחירה הזול מצדיק את הטיול היפה בים עם המראה של ריו הנפרסת על החוף. אגב, המראה יפה שבעתיים לעת ערב עם השקיעה. מומלץ לרומנטיקנים חסרי תקנה... מעבורות ורחפות יוצאות גם אל האי Paqueta. זמן הנסיעה אל האי ברחפת הוא כחצי שעה, ובמעבורת כמעט פי שלושה - כשעה וחצי.

לתחילת הכתבה


תחבורה בתוך העיר


אוטובוסים - התחבורה הציבורית זולה וגם יעילה, ומגיעה לכל פינה בעיר. משום כך לא כדאי לשכור רכב ולנהוג בעיר. יש בריו מעל ל- 300 קווי אוטובוס הפועלים בתדירות גבוהה עד חצות הלילה. בברזיל נהוג לעלות מחלקו האחורי של האוטובוס ולשלם לכרטיסן, וכאן חשוב להזהיר שבנקודה זו כייסים רבים אורבים ל"לקוחות" פוטנציאליים, כיוון שפתח המילוט של הדלת האחורית זמין ונוח. ראו הוזהרתם! תחנת האוטובוסים המרכזית - Rodoviaria Novo Rio, ממוקמת בשכונת Sao Cristovao. לתחנה מגיעים אוטובוסים מרחבי המדינה וממדינות שכנות אחרות. התחנה גדולה מאוד וצפופה, ויש בה לשכת מודיעין מאוד יעילה. בתחנה יש גם שירות שמירת חפצים. מהתחנה אפשר להמשיך אל היעד באוטובוס או במוניות. אם בחרתם לנסוע במונית, כדאי לרכוש מראש, במשרד שבכניסה לתחנה, כרטיס נסיעה במונית שימנע מנהגה לגבות מכם מחיר מופרז (תנו את הכרטיס לנהג). המלצה חמה נוספת - שמרו מאוד על ערנות והישמרו מכייסים.

 כדי להתמצא באוטובוסים, הרשימה הבאה היא של האוטובוסים המגיעים לתחנה מהשכונות השונות בריו:

 • קו M94 ואוטובוס M95 Bancarios/Castelo מגיעים לתחנה מנמל התעופה וממרכז העיר.
 • מהשכונות - רודוביריה, גלוריה, פלמנגו ובוטפוגו, מגיעים קו 136 וקו 172
 • מהשכונות רודוביריה וקופקבנה מגיעים הקווים - 127, 128, 136
 • מהשכונות רודוביריה , Gavea, ו- Sao Conrado, מגיע קו 170
 • מהשכונות רודוביריה, איפנמה ולבלון מגיעים הקווים 128 ו- 172

מטרו - המטרו הוא הפתרון האולטימטיבי לניידות בריו, אבל קווי המטרו אינם מפותחים דיים והם מוגבלים למקומות מסוימים בלבד. שני קווים פעילים במשך ימות השבוע חוץ מיום ראשון. האחד נוסע מקופקבנה דרך המרכז אל אצטדיון המרקנה, והשני נוסע מצפון העיר, עובר במרקנה ונפגש עם קו אחד. למטרו אפשר לרכוש כרטיס רב-פעמי (עשר נסיעות) שאינו חוסך כסף אלא זמן.

מוניות -מוניות יש בריו משני סוגים: צהובות עם פס כחול, אשר תרות אחר נוסעים ברחובות העיר, ולבנות עם פס אדום או צהוב, שאותן מזמינים בטלפון בלבד, והן יקרות ב- 30 אחוז. לכל המוניות יש מונה וצריך לדרוש מהנהגים שיפעילו אותו. מדי יום משעה 22:00 או בימי ראשון וחגים, המונה יופעל במצב 2 שהוא התעריף היקר ב- 20 אחוז, אולם כך או כך מחירי המוניות בריו בהחלט סבירים.

 להלן כמה מספרי טלפון של מוניות:

 • Yellow Taxi, טלפון: 2570684
 • Aerocoop, טלפון: 5605428
 • Central de Taxi, טלפון: 5932598
 • Central Leblon, טלפון: 2740399
 • Ouro Taxi, טלפון: 5688618
 • Cooparioca, טלפון: 2533847
 • Coopsind, טלפון: 5894503

לתחילת הכתבה

יעדי הכתבה

כתבות מומלצות עבורך על ריו דה ז'נרו