שלג לגולשי סקי וסנובורד

סקי באולודה, טורקיה

אתר הסקי אולודה ממוקם באזור דרום מרמרה, בפארק הלאומי אולודה בטורקיה. המקום נמצא כארבעים קילומטרים מהעיר בורסה וכמאתיים וחמישים קילומטרים מאיסטנבול. אתר הסקי של אולודה הוא לא רע, יש בו שפע של מסלולים שיתאימו במיוחד למתחילים ובינוניים, אפשרויות לינה ובילוי וגם אטרקציות נוספות בתוך העיר ומחוצה לה.
essentialtravel.co.uk
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: סקי באולודה, טורקיה
© איתמר ברק

אתר הסקי

אתר הסקי של אולודה (Uludağ) נמצא לא הרחק מהעיר איסטנבול והוא בולט בהיותו ידידותי למשפחות. גולשים ימצאו את אתר הסקי הזה מתוכנן ומעוצב למופת, עם איכות שלג טובה ואפשרויות לינה שונות ומגוונות. המסלולים של אולודה מתאימים בעיקר עבור גולשים מתחילים ובינוניים וגם עבור גולשי סנובורד. בתחומי האתר והעיירה ניתן למצוא את כל המתקנים והשירותים המתאימים לגולשי סקי וסנובורד: מדריכים, השכרת ציוד, חנויות סקי וסנובורד, תחנת עזרה ראשונה ומרפאה ועוד. אתר הסקי כולל בעיקר מסלולים קצרים, מיוערים בצידם, המתאימים לגולשים מתחילים ובינוניים. הם כוללים סלאלומים בעיקולים חדים וחדים יותר, שגובהם הוא כ-555 מטרים ואורכם הכולל הוא 2.5 ק"מ. גם גולשים מנוסים ונועזים יותר יוכלו למצוא כאן מסלולים להנאתם, בעיקר מסלולי אוף-פיסט. חובבי הקרוס קאנטרי יהנו כאן גם הם ממסלולים מתאימים. כ-8,000 גולשים בשעה יכולים לעבור במערכת המעליות של אולודה, הכוללת קרון, מעליות כסא ומעליות טי-בר.

 תנאי הגלישה האידיאליים באולודה שוררים בעיקר בין החודשים ינואר ומרץ ואילו בשולי העונה, בחודשים נובמבר ואפריל, המחירים באתר צונחים. הדרך הנוחה ביותר להגיע לאתר היא באמצעות טיסה לבורסה ומשם נסיעה באוטובוס לאולודה.

לתחילת הכתבה

מקומות לינה ואפשרויות בילוי

באתר אולודה וסביבותיו ישנן כ-6,000 מיטות, כך שאפשרויות הלינה באזור הן רבות, החל במלונות וכלה בבקתות (Chalets). כל אלו מיועדים לגולשי סקי והם מצויידים וערוכים לקבלת הגולשים, על ציודם, על כל המשתמע מכך מבחינת המתקנים הקיימים באתרי הסקי האחרים בעולם. מקומות לינה אלו מציעים גם אפשרויות אפרה-סקי ובילוי לאורחים בשעות אחר הצהריים והערב. אותם מלונות ומרכזי ספא מציעים לגולשים פינוקים רבים בהם חמאם טורקי, כמיטב המסורת, סאונות, מכוני כושר ובריכות שחייה.

לתחילת הכתבה

אטרקציות נוספות

אם מתחשקת לכם הפוגה קלה מגלישת סקי רגילה, תוכלו לצאת לפעילויות אחרות. באולודה תוכלו לבחור בהלי-סקי, סקי אלפיני ועוד. מחוץ לאולודה לא תמצאו מרחבי סקי בשכנות קרובה. יחד עם זאת, במרחק לא גדול מאולודה שוכנת העיר בורסה (Bursa). במהלך חופשת הסקי שלכם תוכלו לשלב סיורים בבורסה, שמרכז העניין בה הוא היותה מוקד לתעשיית המשי והטקסטיל וארכיטקטורה מקומית עתיקה. כמו כן, ניתן לשלב טיול אל העיר איזניק (Iznik) השוכנת לחופו של אגם, הנושא את אותו השם. בעיירה זו גם תוכלו למצוא כמה אתרים מעניינים.

לתחילת הכתבה

יעדי הכתבה

כתבות מומלצות עבורך על אולודה