שלג לגולשי סקי וסנובורד

סר שוואלייה - מידע על אתר הסקי

אתר סר שוואלייה ממוקם על גבול איטליה ונחשב לאחד מאתרי הסקי הדרומיים ביותר על האלפים ולכן זוכה לפחות ל-300 ימים בשנה של שמש, המכסה מדרונות עם שלג שתמיד עונה על הציפיות. מסלולים לכל הרמות מפוזרים לכל אורך האתר כשקיימות עשרות נקודות שונות מהן מתאפשרת גישה לאזורי הסקי.
צוות למטייל ברשת
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: סר שוואלייה - מידע על אתר הסקי
צילום: הילה פלמנבאום

אתר הסקי סר שוואלייה (Serre Chevalier) ממוקם על הגבול האיטלקי, נחשב לאחד מאתרי הסקי הדרומיים ביותר על האלפים ועקב כך יש הטוענים כי הוא זוכה לפחות ל-300 ימים בשנה של שמש המכסה מדרונות עם שלג שתמיד עונה על הציפיות. Serre Chevalier ממוקם למעשה באחד מאזורי הסקי הגדולים בעולם הכולל 250 קילומטרים של מסלולים.

יש מסלולים באתר לקרוס קאנטרי באורך כולל של כ-45 ק"מ. האתר מורכב מ-13 כפרי שונים ביניהם Briançon, Chantemerle, Le Monetier ו- Villeneuve. האתר מתפרש לאורך 6 קילומטרים לאורך עמק Guisane מהעיר העתיקה Briançon בה הוקם בית הספר לסקי הראשון בצרפת ועד ל- Col du Lautaret. בין הכפרים השונים של האתר ניתן למצוא בניינים מסורתיים רבים כך שמי שמחפש אווירה אותנטית ניתן בהחלט למצוא אותה כאן.

 מסלולים לכל הרמות מפוזרים לכל אורך האתר כשקיימות עשרות נקודות שונות מהן מתאפשרת גישה לאזורי הסקי. הסקי פאס שתרכשו יאפשר לכם שימוש גם במתקנים של Montgenevre שבגבול האיטלקי, ובתנאים המתאימים ניתן לעיתים אף לחצות את הגבול ולגלוש ל- Sestriere ו- Sauze d`Oulx שבאיטליה, אך גלישה באתרים אלו מחייבת רכישת סקי פאס נוסף. מרבית המסלולים מתאימים במיוחד לגולשים ברמה בינונית, ויש אפשרויות מצוינות גם לאנשי סנובורדינג. יש גם פעילויות נוספות כמו נהיגה על משטחי קרח בכלי רכב מיוחדים, דאייה, טיפוס על קרחונים, טיולים רגליים, החלקה על הקרח, טיול בעיירות בין המונומנטים ההסטוריים -כולל הדרכה.

סנובורד: סנובורדרז` יהנו מ- Cucumelle valley, עם מדרון אנכי באורך קילומטר. במקום פועל גם מועדון Serre Chevalier, הכולל 52 חברים.

פעילויות באתר:

  • פעילויות באתרים מקורים: קולנוע, זירת החלקה על הקרח, בריכת שחיה חמה, מרכז בריאות וכושר.
  • פעילויות נוספות: צניחה חופשית, דאונים, סנו-מוביל (מזחלות שלג) ועוד.

הגעה: Serre Chevalier ממוקם במרחק של 110 קילומטרים מטורינו שבאיטליה, בה נמצא שדה התעופה הבינלאומי הקרוב ביותר. ניתן להגיע אל האתר גם מליאון שבצרפת.

מה חדש ב - 2010: ספא חדש ומתוחכם, עם מספר בריכות וסאונה, נפתח ב- Le Monetier. בנוסף, מלון Best Western Premier - מלון 4 כוכבים ובו 51 חדרים וסוויטות נפתח ב - Chantemerle. הפארק המרכזי הורחב והותקנה מעלית אשר משרתת אותו. כמו כן, ה - Mélèzone הוא איזור חדש ומשפחתי וניתן לעשות בו פקניק מפנק על שולחנות בין העצים.

למידע על נתוני מעליות, מזג אויר ועוד על סר שוואלייה, הקליקו כאן.

יעדי הכתבה

כתבות מומלצות עבורך על סר שוואלייה