מיאמי - תחבורה והתמצאות בעיר

העיר מיאמי היא עיר די נוחה לנסיעה ברכב, שלא כמו ערים גדולות אחרות בארה"ב. אם אתם מעוניינים להסתייע בתחבורה ציבורית דווקא, בעיר ישנו מערך אוטובוסים ורכבות מטרו שיעשו את העבודה. הנה מדריך לאמצעי התחבורה השונים בעיר, כולל הסבר על האזורים השונים במיאמי ושדה התעופה.
מערכת אתר למטייל
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: מיאמי - תחבורה והתמצאות בעיר
Thinkstock Imagebank ©

אזוריה השונים של מיאמי

העיר מיאמי הגדולה נחלקת בתוכה לכמה אזורים, בעלי תכונות ומאפיינים שונים זה מזה:

 • הדאון טאון (Down Town): זהו ליבה הפועם של העיר, המהווה את האזור המסחרי של מיאמי. בקו הרקיע של האזור שולטים בעיקר מגדלי משרדים.
 • קוקונט גרוב (Coconut Grove): השכונה הראשונה והותיקה ביותר של מיאמי. כיום זהו אחד האזורים היוקרתיים והטרנדיים, נמצאת בדרום העיר.
 • קורל גייבלס (Coral Gables): שכונה בעלת אוירה ומראה ים תיכוני או ונציאני. נמצאת מדרום למרכז העיר.
 • סאות` ביץ` ומיאמי ביץ` (South Beach,Miami Beach): מיאמי ביץ` היא רצועת היבשה שמול חופי מרכז העיר, עליה נמצאים החופים המפורסמים של מיאמי.
 • דרום מיאמי (South Miami): שכונה מדרום לקורל גייבלס וקוקנט גרוב, זהו אזור המשמש בעיקר למגורים.
 • קי ביסקיין (Key Biscayne): אזור מגורים יוקרתי, הנמצא על רצועת היבשה שמול חופי העיר מיאמי.
 • הוואנה הקטנה (Little Havana): ממערב לדאון טאון. במקור, היתה זו שכונת מהגרים מקובה בלבד, כיום זהו רובע לטיני עם אוכלוסיות שונות.

לתחילת הכתבה

שדה התעופה

שדה התעופה הבינ"ל של מיאמי (Miami International Airport) נמצא במרחק של כ-15 ק"מ, צפון מערבית לעיר מיאמי. מדובר באחד משדות התעופה הגדולים והעמוסים ביותר בעולם. לכן, אם אתם עומדים לצאת בטיסה משדה זה, כדאי להיות על הצד הבטוח ולבוא מספיק זמן מראש. ניתן להגיע מן השדה אל העיר ולהיפך בכמה אמצעים:

 • מטרו-באס (Metro-Bus): מערכת האוטובוסים הציבוריים של מיאמי מפעילה קוים המחברים את השדה לאזורים שונים של מיאמי ופרבריה. תחנת האוטובוס ממוקמת מול יציאה E בקומת הקרקע.
 • רכבות ומטרו: חברות הרכבות המקומיות השונות מפעילות קוים בין השדה והעיר: חברת Tri-Rail, Metrorail ו-Metro-Over, המפעילה קוים אל דאון טאון מיאמי.
 • מוניות ושאטלים: תחנת המוניות ממוקמת ביציאה מאולם קבלת הנוסעים, בקומת הקרקע של השדה. כמו כן, חברת SuperShuttle מפעילה שירות שאטלים אל העיר, היוצאים אל העיר מהתחנה שמחוץ לאולם קבלת הפנים.
 • השכרת רכב: בשדה התעופה קיימות נציגויות של חברות ההשכרה הגדולות: אוויס, באדג`ט, הרץ ועוד. תוכלו לאתר אשנבים שלהן באולם מקבלי הפנים. עם זאת, אין בתחומי שדה התעופה מגרשים של אותן חברות, כך שקבלת הרכב והחזרתו מתבצעות במקומות אחרים. בררו בחברת השכרת הרכב לגבי הסעה מן השדה אל קבלת הרכב והיכן בדיוק משיבים את הרכב.

לתחילת הכתבה

תחבורה בתוך העיר

אוטובוס המטרו-באס (Metrobus): תחנות המטרו-באס מסומנות בצבעי ירוק וכחול ועליהן איור של אוטובוס. מחיר נסיעה רגילה הוא 2 דולרים. מערך האוטובוסים הוא די מסועף ובאזורים העמוסים יותר של העיר האוטובוסים לעיתים אינם עומדים בזמנים או שמגיעים בתדירויות משתנות. קחו זאת בחישוב הזמן שלכם.

המטרו-רייל (Metrorail): רכבת מטרו עילית, בעלת קו אחד בלבד, העובר באתרים המרכזיים של העיר ובאזורים מסחריים עיקריים. מחיר נסיעה במטרו-רייל הוא גם 2 דולר לנסיעה רגילה.

המטרו-מובר (Metromover): רכבת מטרו עילית המשרתת נוסעים באזור הדאון טאון בלבד ומקשרת בין מבני המשרדים והמוסדות השונים. הנסיעה במטרו-מובר היא חופשית.

מוניות: באופן כללי, ברחובות הצדדיים והשקטים יותר של העיר ייקשה עליכם לתפוס מונית כך סתם. לכן, אם אתם לא רוצים להסתייע בשירותי התחבורה הציבורית, יהיה עליכם להזמין מונית מראש בחיוג לאחת מן התחנות או להיעזר בנציג בדוכן הקבלה בבית המלון שלכם. אם בכל אופן עליתם על מונית ברחוב, כדאי לשים לב, קודם לכל, כי מול ספסל הנוסעים במושב האחורי מוצגת תעודת הנהג ורישיון. שנית, כדאי לדעת להיכן בדיוק מועדות פניכם, על מנת שנהג שאינו אמין ייסע בעיקופים. מחיר נסיעה התחלתי הוא 2.50$ דולר ו-40 סנט לכל שישית מייל - מחיר יקר יחסית. כמו כן, ישנה תוספת מחיר על מטען ונוסעים נוספים.

נהיגה ברכב: בניגוד לערים גדולות אחרות בארצות הברית, העיר מיאמי היא עיר נוחה מאוד לנהיגה ברכב. חלק ניכר מן הכבישים הראשיים של העיר הם כבישים עיליים. יתרה מכך, ברגע שמבינים את מבנה השתי וערב של רחובות העיר החד סטריים, קל מאוד להתמצא ולנווט בה. למרות שבשעות השיא של הבוקר והערב הכבישים הראשיים עשויים להיות די עמוסים, נסיעה ברכב בין האתרים השונים של העיר יכולה להיות די מהנה, מה עוד שכבישים רבים, חלקם מחוץ למרכז העיר, עוברים בין נופים יפים. ברחבי העיר פזורים חניונים רבים.

רכיבה על אופניים: האופניים הם כלי תחבורה נחמד מאוד לשימוש, בעיקר לאורך החופים ובאזורי הפארקים והגנים, פחות בתוך העיר, שם אין הרבה שבילים לרוכבים. היותה של העיר שטוחה ברובה מאפשרת רכיבה נוחה וקלילה ובאזורי התיירות ישנן גם חנויות השכרת אופניים לא מעטות, מה שייקל עליכם להתמסר לאופניים, לפחות לכמה שעות.

לתחילת הכתבה

יציאה מן העיר

חברת הרכבות האמריקאית Amtrak מפעילה תחנת רכבת במרכזה של העיר, ממנה יוצאות רכבות המקשרות בין מיאמי ובין עריה האחרות של ארה"ב ויעדים נוספים בקנדה.

 • כתובת התחנה: 8303 NW 37th Avenue
 • אתר אינטרנט: www.amtrak.com

לתחילת הכתבה

יעדי הכתבה