סקי בסוף העונה: 8 אתרים מומלצים לחופשת סקי באביב

חופשת סקי במהלך חודש אפריל עשויה להיחשב כ"מחוץ לעונה" הטובה, אך זה לא בהכרח דבר רע. כל עוד תבחרו באתר הנכון, חופשת הסקי האביבית שלכם יכולה לספק כמה יתרונות גדולים. קבלו את רשימת האתרים המומלצים ביותר לסקי באביב
אליסיה טיילור, On The Snow
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: סקי בסוף העונה: 8 אתרים מומלצים לחופשת סקי באביב
P.Lebeau - OT Val Thorens ©

למה בכלל כדאי לשקול חופשת סקי בסוף העונה? ובכן, כל עוד אתם לא מתכוונים לגלוש בזמן חופשת הפסחא של המקומיים, העומס באתרים אינו היסטרי וכמות הגולשים על ההר נמוכה משמעותית מאשר בשיא העונה (פברואר-מרץ). נדבך זה משפיע גם ישירות על התורים למעליות, שמתקצרים מאוד ויזכו אתכם בגלישה רציפה וארוכה יותר.

בנוסף לכך, חופשת סקי באפריל מקלה מעט על הכיס – המחיר לסקי-פס באביב נמוך יותר וכך, גם מחירי המלונות, שהתפוסה בהם פוחתת. ימים יפים, שטופי שמש, ושעות פעילות ארוכות של מעליות הסקי, הם כמה מהיתרונות הנוספים שעומדים לטובת הגולשים בסוף מרץ ובאפריל.

נכון, בדרך כלל תנאי הגלישה בתקופה זו לא יהיו שווים ברמתם לאלה שבשיא העונה, אך סופות שלגים גדולות אינן זרות בזמן האביב האלפיני וכשיש כאלה, אין מה לדאוג לכמות השלג במסלולים. בנוסף, מזג האוויר האביבי מביא לפריחתן של חגיגות האפרה סקי בקרבת המסלולים ותודו, הרבה יותר כיף לחגוג בשמש…

המפתח לחופשת סקי איכותית באביב, הוא למצוא את אתר הסקי הנכון. למעשה, ישנם שלושה מרכיבים חיוניים שצריכים לקחת בחשבון: גובה האתר (כמה שיותר גבוה ועדיף שיהיה בו קרחון), מגוון המסלולים הפונים לכיוון צפון וכיסוי השלג באתר (באופן טבעי או מלאכותי).

הממלכה הצרפתית - טין וואל ד'יזר

אזור הסקי המפורסם - Espace Killy פעיל עד תחילת חודש מאי. הוא כולל בשטחו שני אתרים מפורסמים ונחשב לאחד ה"הימורים הבטוחים", בכל הנוגע לכמויות שלג בסוף עונת הסקי. ואל דיז'ר (Val d'Isere) נהנה מעונת סקי ארוכה ואיכותית, בעיקר בזכות מגוון המסלולים, הפונים צפונה ואילו אתר הסקי השכן בטין (Tignes), מעניק אפשרות גלישה בגובה האדיר של 3,400 מ', על גבי הקרחון גראנד מוטה (Grande Motte).

הקרחון העצום גורם לעונת סקי ארוכה במיוחד, העשויה להמשך עד כתשעה חודשים בשנה. השילוב של 300 הק"מ המושלגים בשני האתרים, יחד עם המסלולים הגבוהים, מושכים לכאן גולשים רבים, החל ממשפחות ועד גולשי Freeride מתקדמים.

בגלל הגובה - ואל טורנס, צרפת

לא רק שמדובר באתר הגבוה ביותר באירופה, תקופת הסקי בוואל טורנס (Val Thorens) היא אחת הארוכות והבטוחות, ממש מתחילת העונה בנובמבר ועד אמצע מאי. האתר הוא חלק מ-600 הק"מ של אזור "שלושת העמקים" המפורסם ורבים ממסלוליו חולשים על המדרונות שמעל ל-2,000 מטרים. כשלוקחים בחשבון את הקרחון הענקי שבו והגובה הרב של האתר, ואל טורנס הוא מנייה בטוחה של סקי ומעניק כיסוי שלג מושלם ורצוף עמוק עד סוף העונה הארוכה.

רוצים לגלוש בוואל טורנס? הכירו את חבילת סקי הכל כלול במועדון הסקי Club Med Val Thorens Sensations»

חגיגה אוסטרית - סנט אנטון, אוסטריה

בלב אזור אלברג (Alberg) באוסטריה, שוכן סנט אנטון (St. Anton), המחזיק ברזומה של תנאי גלישה עקביים ואיכותיים, בתקופה המתחילה בסוף נובמבר ונמשכת עד תחילת מאי. בזכות הרבה מסלולים הפונים צפונה, אתר זה מצליח לשמור על כמויות שלג יפות, למרות השמש האביבית החזקה. המסלולים הפונים דרומה מוזנים באופן שוטף על יד תותחי שלג. אתר סקי בסנט אנטון מארח מדי שנה את גולשי ה-Freeride הטובים באירופה ובנוסף, תוכלו ליהנות בו בכמה ממקומות האפרה סקי האנרגטיים ביותר שניתן למצוא באלפים.

הכי מסורתי - אוברגורגל, אוסטריה

באתר הגבוה ביותר באוסטריה, תמצאו מסלולי סקי רחבים במיוחד, המושכים אליהם בעיקר גולשי סקי מתחילים עד בינוניים. מרחביו המושלגים של אוברגורגל (Obergurgl) יספקו לכם גלישה ברמה טובה בעונת סקי ארוכה במיוחד וכל זאת, בחופשה נעימה בכפר המסורתי שבפסגות האלפים.

מה מצב השלג באתרי הסקי? כל העדכונים ודיווחי הגלישה בעמוד מצב השלג »​

טיפ לסקי: סקי בסוף העונה - בשיתוף Club Med

למה בכלל כדאי לשקול חופשת סקי בסוף מרץ או באפריל? ובכן, כל עוד אתם לא מתכוונים לגלוש בזמן חופשת הפסחא של המקומיים, העומס באתרים אינו נוראי וכמות הגולשים על ההר נמוכה משמעותית מאשר בשיא העונה (אמצע ינואר עד תחילת מרץ). עובדה זו משפיעה באופן ישיר על התורים למעליות, שמתקצרים משמעותית ויזכו אתכם בגלישה רציפה וארוכה יותר. מבין אתרי הסקי המומלצים ביותר לגלישה בסוף העונה, נוכל להמליץ לכם על לז ארק, ואל טורנס, ואל ד'יזר הצרפייים וצ'רוויניה האיטלקי.

אפרה סקי ועוד - אישגל, אוסטריה

אתר הסקי באישגל (Ischgl) מסוגל להישאר פעיל עד ראשית מאי, למרות שאין בשטחו ולא קרחון אחד. האתר גבוה וכל המסלולים שבו (מלבד אלה המגיעים עד העיירה עצמה) פונים צפונה ונמצאים מעל 2,000 מ'. אישגל כולל גם מרחבי אוף-פיסט מעולים וסנו-פארק מהטובים שיש לאלפים להציע. מדי שנה באביב, נערך בלב המדרונות הלבנים קונצרט הפסחא האגדי, הנחשב למסיבת האביב הגדולה ביותר באלפים.

כיסוי שלג מושלם - וורבייר, שוויץ

אתר זה ידוע בשלג הטוב שבמסלוליו הגבוהים, גם בשלהי העונה. למרות שהמסלולים בו פונים דרומה, וורבייר (Verbier) מצליח לשמור על כיסוי שלג איכותי, הודות למערכת תותחי השלג הגדולה שלו, במיוחד במסלולים הנמוכים. בגבהים הללו, לא חסר גם שלג טבעי ובקלות תוכלו למצוא תנאי גלישה עקביים וטובים במסלולים הגבוהים, שבקרחון המונט פורט (Mt-Fort).

האחים הצרפתים - לה פלאן ולז ארק

אזור הסקי פארדיסקי (Paradiski), הוא ביתם של שני האתרים המומלצים: לה פלאן (La Plagne) ולז ארק (Les Arcs), ומציע חווית סקי מקיפה ונטולת עומס גולשים, בגבהים המגיעים עד 3,250 מ'. תוכלו למצוא כאן כמעט כל סוג מסלול או מתקן סקי, החל ממגוון מסלולים ירוקים, כחולים ואדומים ועד גלישה על קרחון, גבוה מעל העננים.

גולשים הרפתקנים, יוכלו לכסות שטחי גלישה עצומים (425 ק"מ בסך הכל), אך בשביל חוויה שכזו בתקופת האביב, יש לוודא כי הנכם מתאכסנים בכפרים הגבוהים, כך שתוכלו לגלוש היישר מהפסגה ועד ללב הכפר.

סקי הכל כלול בצרפת: הכירו את מועדון הסקי החדש של קלאב מד בלק ארק: Arcs Panorama »

הקרחון הגדול - צרמאט, שוויץ

צרמאט (Zermatt), הוא ביתן של מערכת מעליות הסקי הגבוהות ביותר באלפים ובשטחו גם הקרחון הגדול ביותר באירופה, מרכיב ההופך את האתר השוויצרי לפעיל במשך 365 ימים בשנה. ישנם אולי אתרי סקי בודדים בעולם, בהם תקופת הסקי יציבה וממושכת יותר מאשר בצרמאט.

בשנים האחרונות השקיעו כאן במערכת ייצור שלג מתקדמת, היכולה לייצר שלג גם בטמפרטורות שמעל 0 מעלות, לפני שהיא מפזרת אותו על גבי המסלולים. אמנם אין ממש צורך במערכת זו בתקופת החורף, אבל החבר'ה השוויצרים לא רצו לקחת סיכון בימים קיציים, בהם עשוי להיות כיסוי לא מספק של שלג טבעי על הקרחון.

הכתבה תורגמה ונערכה על ידי מערכת אתר שלג מהאתר: www.onthesnow.co.uk

לתחילת הכתבה

מתכננים חופשת סקי? הנה כמה כתבות שיעניינו אתכם:

יעדי הכתבה

דילים לחופשה המושלמת

כתבות מומלצות עבורך על אירופה

קצת השראה לטיול הבא

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם