שלג לגולשי סקי וסנובורד

אתרי סקי בזקופנה

זקופנה היא עיירת סקי, המארחת מיליוני תיירים בכל שנה בעשרות מתקנים ואטרקציות של חורף. בכתבה שלפניכם נסקור את הבולטים שבהם וכן את המקומות בהם תוכלו לשכור או לרכוש ציוד סקי, כדי שתוכלו ליהנות מכל הלבן-לבן הזה
ליאור מורג - צוות למטייל ברשת
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: אתרי סקי בזקופנה

Kasprowy Werch

אתר הסקי הפופולרי ביותר בזקופנה ממוקם בגובה של 1987 מטרים מעל פני הים, בלב הרי הטטרה. האתר מציע, מלבד נוף מרהיב, גם מגוון מסלולים לגולשים בכל הרמות. ההגעה לאתר היא דרך רכבל היוצא מהחניון בקוזניצ`ה, רכבת וותיקה, המסוגלת לשאת עד 190 איש בשעה – לכן מומלץ להצטייד בכרטיס מראש, במיוחד בעונת השיא, אז האדם הומה אדם. כרטיס נסיעה לרכבת עולה 29 זלוטי.

באתר עצמו ניתן למצוא שני מסלולים: האחד יוצא ימינה מהרכבל לעמק Gasienicowa, לאורך מסלול של 1500 מטרים. נסיעה בודדת במעלית כיסאות המיועדת לארבעה בכיוון זה תעלה כעשרה זלוטי. שמאלה מהרכבל יוצאת מעלית כיסאות המיועדת לשניים לכיוון עמק Goryczkowa, ולמסלול באורך 2600 מטרים. כרטיס בכיוון זה יעלה שניים-עשר זלוטים.

 אפשרות נוספת היא להחליק במדרון מפסגת ההר ועד לנקודת המוצא של הרכבל במסלול של שמונה וחצי קילומטרים. מסלול זה הוא אתגרי עד לנקודת האמצע, שם הוא הופך לפשוט ונוח יותר. באתר עצמו אין אפשרות לשכור ציוד סקי ולכן מומלץ להביא ציוד משלכם, או לשכור בזקופנה.

לתחילת הכתבה

Nosal

האתר נמצא בפרברים הדרום-מזרחיים של זקופנה, בדרך לקוזניצ`ה ומתנשא לגובה של 1206 מטרים. בנוסל תוכלו למצוא מסלולים המתאימים לכל אחד, מהגולש המתחיל ועד לגולש המקצועי. האתר מציע מעלית כסאות אחת המציעה בסופה מסלול סקי ברמה בינונית ובאורך של שבע מאות מטרים. בנוסף, ישנם ארבעה מדרונות של שלג מלאכותי המיועדים לגולש המתחיל, ועוד שלושה בעלי שלג טבעי. מסלול קשה במיוחד הוא מסלול A, שנחשב לאחד הקשים בפולין והוא מומלץ לגולשים מתקדמים בלבד. המקום גם מתאים לגולשי סנובורד. המקום מציע גם שירות של השכרת ציוד סקי, וכן שיעורי גלישה לילדים ולמבוגרים בשפה האנגלית, במחירים המתחילים ב-60 זלוטי לשעה. קורס בן חמישה ימים, שעתיים כל שיעור, יעלה עבור ילד 250 זלוטי, ועבור מבוגר 300 זלוטי.

לתחילת הכתבה

Gubalowka 

עוד אתר פופולרי בזקופנה מציע מבחר מסלולים עבור גולשים מתחילים ומתקדמים, כשפסגתו היא בגובה 1600 מטרים. ההגעה אל האתר היא ברכבל היוצא ממרכז העיירה, מאחורי כיכר השוק. המקום מציע מספר רב של מסלולים קצרים וחביבים עבור הגולש המתחיל וכן מדרון אחד אליו מובילה מעלית לשניים, מסלול הנמצא בתחילת המסלול המרכזי. מסלול ארוך ושטוח היוצא מפסגת ההר הוא מסלול בשם Kotelnica. אורכו של מסלול זה כ-500 מטרים והוא יוצא מנקודת העצירה העליונה של הרכבל. המקום מציע אפשרות לשכירת ציוד, מסעדות, אטרקציה חביבה של רכיבה על כרכרה ועוד.
טלפון: 018/2014830

לתחילת הכתבה

חנויות לשכירת וקניית ציוד סקי 

Salomon Ski Rental – החנות מכילה את כל ציוד הסקי שהגולש זקוק לו, כולל סוגי מגלשיים שונים, מגפי שלג וכן סנובורדים ומקלות סקי.

Sport Moda - החנות מכילה ביגוד גלישה של מיטב מותגי הסקי, כך שתוכלו להיראות אופנתיים גם כשאתם מנסים לשמור על שיווי המשקל בזמן שאתם מדשדשים בשלג.

  • כתובת: Krupowki 58
  • טלפון: 18-20-640-30

Pro Sport Delta – חנות בה ניתן לשכור או לרכוש ציוד סקי על כל גווניו וכן ציוד הדרוש לפעילויות נופש אחרות כמו שקי שינה, בגדי-ים וכובעים.

  • כתובת: ul. Krupowki 81b
  • טלפון: 18-20-623-64

לתחילת הכתבה

יעדי הכתבה

כתבות מומלצות עבורך על זאקופנה