קרייסטצ'ירץ' - על קניות ושווקים בעיר

בקרייסטצ'ירץ' תוכלו למצוא מגוון של שווקים. רובם פועלים בסופי השבוע כדי לאפשר לכמה שיותר אנשים להגיע. חלקם פונים לשוק המקומי, חלקם לתיירים, חלקם מציעים עבודות יד יחודיות, כמו גם לטעום מתוצרת חקלאי האיזור. דנית, הכתבת שלנו בקרייסטצ'ירץ' שבה ומדווחת מהעיר, והפעם על השווקים בה.
דנית פלג
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: קרייסטצ'ירץ' - על קניות ושווקים בעיר
Thinkstock Imagebank ©

שוק המכוניות

אני אתחיל בשוק המכוניות, שכל מטייל שקנה או מכר רכב בקריסטצ'רץ' בוודאי שמע עליו. זהו לא בדיוק שוק שהייתי הולכת אליו, או אפילו אחד כזה שצריך להיכלל ברשימה כמו זאת, אבל כיוון שהוא חשוב להרבה מטיילים, החלטתי להוסיף אותו כאן. אני מתחילה איתו, כדי לשים אותו מהר בצד ולעבור לדברים יותר מעניינים. ישנם בעיר מספר מגרשים למכירת מכוניות שנקראים "שוק" (Market), חלקם מיועדים בעיקר לתיירים/מטיילים, אבל אני מתכוונת לשוק המכוניות העירוני. השוק נקרא Canterbury Car Fair והוא מיועד לכולם. הכניסה למוכרים עולה 20 דולר, קונים אינם צרכים לשלם. בדרך כלל ישנו מכונאי במקום שיכול לבדוק ולייעץ לגבי הקנייה.

 • שעות פתיחה: פתוח ביום ראשון מתשע בבוקר עד 12 בצהרים
 • היכן מתקיים: השוק מתקיים במסלול המרוצים אדינגטון, כניסה מ- Wrights Rd, 03-338 5525.

לתחילת הכתבה

שווקי אמנויות

שוק האמנויות הוא אחד השווקים החביבים והמפורסמים של קריסטצ'רץ' והוא מתקיים במרכז האמנויות. בשוק נמכרים דברים מיוחדים, עבודות יד, אומנות ואמנות. אפשר למצוא בו תכשיטים, בגדים, קישוטים לבית, סבונים ומשחות טבעיים, צדפות מלוטשות, ממתקים, עוגות, עתיקות וקוראת בקלפים. בימים יפים, בעיקר בקיץ, נערכות גם הופעות רחוב ליד השוק. בעת הביקור אפשר גם להיכנס למרכז האמנות ולטייל בין החנויות והתערוכות השונות בפנים, כולל ביקור בבית הפאדג', ואפילו לצפות בחלק מהאמנים כשהם עובדים בסדנאות שלהם. מאחורי השוק ניצבת שורה ארוכה של דוכני אוכל עם מגוון מזון מכל העולם במחיר שווה לכל נפש.

 • שעות פתיחה: השוק מתקיים לאורך כל השנה, בסוף השבוע (בשבת ובראשון).

בשוק במרכז הקתדרלה נמכרים דברי אמנות, בדומה לשוק האמנויות, אבל לא רק דברים מתוצרת מקומית. אפשר למצוא בשוק גם בגדים, תיקים וכובעים. השוק מיועד לתיירים, אבל אפשר למצוא בו לפעמים מזכרות נחמדות כמו תליונים ותכשיטים מחומרים מקומיים במחירים טובים. כמובן שאפשר להציץ גם בחנויות מסביב לכיכר, שרובן מוכרות מזכרות לתיירים.

 • שעות פתיחה: מתקיים בסופי שבוע בתקופת הקיץ.

לתחילת הכתבה

שווקי אוכל ועוד

שוק רוטרי ריקרטון (Riccarton Rotary Market) הוא שוק של הכל מהכל: ירקות ופירות, עתיקות ויד שנייה, עבודות יד ותכשיטים, בגדים, כלי עבודה, ציוד לגינה ולבית ועוד. במקום גם דוכנים לממכר אוכל והפעלות לילדים במחירים סימליים. השוק מתקיים בשטח של מגרש המרוצים לסוסים בריקרטון. אני מאד אוהבת ללכת לשוק הזה, המחירים עדיין גבוהים ביחס למחירי שוק שאנחנו רגילים להם מישראל, אבל זאת ניו זילנד. השוק צבעוני ומלא, אבל בלי התחושה של צפיפות ומחנק. בימים קיציים במיוחד אפשר למצוא לפעמים גם להקה מנגנת ברחבה המרכזית, היכן שהאנשים יושבים לאכול. שימו לב, השוק אינו במרחק הליכה ממרכז העיר, ואם אתם מחליטים ללכת, תפנו לכם כמה שעות טובות כדי לא להילחץ. כמובן שימו לב שכמו כל דבר אחר בניו זילנד, השוק נסגר מוקדם יחסית.

 • שעות פתיחה: פתוח בכל יום ראשון, גם אם יורד גשם, מתשע בבוקר ועד שתיים אחה"צ
 • היכן מתקיים: Racecourse Road
 • אתר אינטרנט: www.travelindex.co.nz

בשוק האיכרים במרכז האומנויות אפשר לקנות תוצרת מקומית מחקלאי האיזור: ירקות ופירות העונה, מוצרי בשר, יינות ומאכלים מיוחדים. מאפים ושימורים נמכרים על ידי המגדלים (אופים, משמרים, חקלאים ומה שלא יהיה) עצמם, כך שאפשר לשוחח איתם ולשאול שאלות על האוכל, לטעום ולקנות קצת מטעמים לסוף השבוע.

שוק יום שני הוא שוק גדול של הכל מכל. מעולם לא הלכתי אליו, רק שמעתי עליו, ככה שאם יוצא לכם לקפוץ לשם, זה במרכז העיר סך הכל, אני אשמח לשמוע את ההתרשמות שלכם.

 • שעות פתיחה: מתשע בבוקר עד ארבע אחה"צ.
 • היכן מתקיים: ברחוב High

השוק ברחוב שירלי  הוא שוק של דיירי וסוחרי רחוב שירלי והוא מציג מוצרים יד שניה ליד מוצרים חדשים.

 • שעות פתיחה: בכל יום ראשון בין תשע לשתיים-עשרה.
 • היכן מתקיים: מול הקניון הגדול, ברחוב שירלי. אם יש גשם השוק נכנס לתוך אולם בית הספר הסמוך.

לתחילת הכתבה

שווקים מחוץ לעיר

מעבר לשווקים האלו, ישנם הרבה שווקים קטנים שמתקיימים פעם בחודש בעירות הסביבה:
- שוק האיכרים של אוקספורד בכל יום ראשון, 9:00 -; 12:00
- שוק אומנים של אוקספורד, ביום ראשון הראשון בכל חודש, 10:00 -; 3:00
- שוק האיכרים של קאיפוי (Kaiapoi ), בכל יום שבת, 9:00 -; 12:00
- שוק האיכרים של אוהוקה (Ohoka ), בכל יום שישי, 9:00 -; 12:00
- שוק האיכרים של עמק ויפארה (Waipara Valley ), בכל יום שבת, 9:00 -; 12:00
- שוק וודאנד (Woodend ), בשבת האחרונה של החודש, 9:00 -; 12:00
 אלו רק מספר דוגמאות. אם אתם מבלים את סוף השבוע בעיירה קטנה, לא רק ליד קריסטצ'רץ', אלא בכל ניו זילנד, ורוצים לבקר בשוק מקומי, תשאלו במודיעין המקומי (i-Site) או את כל אחד מתושבי האיזור, והם יוכלו לעזור לכם למצוא את השוק הקרוב.

לתחילת הכתבה

יעדי הכתבה

הזמנת חופשה לקרייסטצ'רץ'

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם