בטיחות ואזהרות בריו דה ז'נרו

בטיחות ואזהרות בריו דה ז'נרו - למטייל (1) מתוף הטיפ של lizcohen

11 המלצות על בטיחות ואזהרות בריו דה ז'נרו

תמונת הפרופיל של ornasaban
ornasaban

”כייסים בקופקבנה“

קרא עוד

בטרם טסנו לברזיל חקרנו רבות אודות המדינה. רוב המטיילים הזהירו מפני כייסים בריאו דה ז''נרו.

הזמנו דירה בשכונה שנחשבת בטוחה - קופקבנה. ביום הראשון, בשעה הראשונה בה טילנו ברחובות “הבטוחים” של השכונה עבר מולנו ילד צעיר, באור יום ובפנים גלויות וניסה לשדוד את שרשרת הזהב שענדתי, ניסה ולא הצליח למזלי.

אל תגידו לי זה לא יקרה, פשוט תשאירו את התכשיטים בבית.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של lizcohen
lizcohen

”אזהרה לכל המטיילים בריו“

קרא עוד

שלום לכולם, מקווה שטיפ זה יעזור לאחרים כי לצערי אותי כנראה לא הזהירו או לא הזהירו מספיק.

בחודש אפריל 2018 הייתי עם חברה בריו. הלכנו לטייל במדרגות (אתר תיירותי ומקום הומה) , לאחר מכן החלטנו ללכת לקתדרלת ריו שממוקמת במרחק קצר מהמדרגות. מדובר בשעה 12 בצהריים, אור יום ואנשים שמטיילים ברחובות.

בדרך עברנו ליד הקשתות של לאפה, שם היו הרבה הומלסים (אבל כמובן שזה חלק מהמראה שקיים בריו) . כשנכנסנו לכיוון הרחוב הבחנו כי 2 בחורים כהי עור עוקבים אחינו. אני לא צריכה להרחיב ולהסביר עד כמה דבר כזה הוא ממש סרט אימה בשביל 2 מטיילות.

הבחור חטף לי את התיק וחתך לי את היד. גנב לי את הכסף, הפלאפון וכמובן פצע אותי.

כשחזרתי לארץ נשבעתי לעצמי שאני חייבת לכתוב פוסט לכל המטיילים בריו, במיוחד לנשים, אנא מכן אל תחשבו שזה רחוק מכן, זה יכול לקרות לכל אחד ואחת. אני בחורה מאוד אחראית, מטיילת בהמון מקומות וזאת פעם ראשונה שקרה לי מקרה שכזה.

לקח חשוב, לא ללכת עם תיקים! בנות, שימו את הכסף בחזייה, את הפלאפון בכיס פנימי שלא רואים. אל תהווה מטרה לאנשים רעים ועלובים שמחפשים קורבנות.

למזלי, חזרתי לארץ והכל בסדר (הדרכון היה במזוודה) , וכן זאת חוויה מאוד מבאסת ולא נעימה ואני לא אגיד לכם מסוכן שם ואל תטיילו. אני רק אגיד שצריך לפקוח עין, לטייל בקבוצות ולא להוות מטרות לרוע שיוצא כתוצאה מעוני ומלחמת הישרדות.

מקווה שזה יעזור לבאים להימנע מהמקרה שקרה לי.

לגבי מיקום השוד: ממש ליד הקשתות של לאפה (Arcos Da Lapa) . שימו לב לא להתקרב לאזור הזה. המשטרה אמרה שמקרי השודים שם חוזרים על עצמם. ובכלל כל האזור שם לא סמפטי בכלל.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של רמי מדמון
רמי מדמון

”השכרת רכב“

קרא עוד

להיזהר מאוד, ריו מלאה שכונות מסוכנות והשימוש ב-Waze מסוכן מאוד. רק בחודש מרץ 2017 שני תיירים נורו למוות בידי כנופיות. תזהרו! ממליץ טיולים מאורגנים עם מדריכים מקומיים שלא חסרים בעיר כדי לטייל בבטחה וליהנות מיופיה של אחת הערים היפות בעולם.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של maya11s
maya11s

”אזהרה מהעתקת כרטיסי אשראי בברזיל“

קרא עוד

אזהרה מהעתקת כרטיסי אשראי בברזיל!
 שימו לב והזהרו - העתיקו לי / צילמו לי את כרטיס האשראי בריו וגנבו לי כמעט 10,000₪ תוך יומיים. אני לא יודעת איך זה קרה כי האשראי היה נעול והוצאתי כספים רק בבנקים מאובטחים/שדות תעופה. בדקו כל יומיים את פירוט כרטיסי האשראי שלכם! במיוחד אם יש לכם כמה. ולבטל מיד כשמגלים את ההונאה - אל תסמכו על חברת האשראי שיבטלו עבורכם. והשתדלו לגהץ בכמה שפחות מקומות.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של רמי מדמון
רמי מדמון

”תחבורה משדה התעופה “

קרא עוד

ממליץ לקחת מונית מאחד הדלפקים תכף ביציאה, קונים וולשר בעלות 130 ראל. בחזרה לשדה תזמינו מונית מדלפק המלון. קיימת אפשרות להשתמש ב-שירות Uber דרך אפליקציה.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של רמי מדמון
רמי מדמון

”טיולים עם מוניות“

קרא עוד

כתושב ריו יותר מ-36 שנים אני לא ממליץ לקחת טיולים עם נהגי מוניות בריו. הכרתי זוג שנלקח לאיזור מסוכן ושם נשדדו ונשארו ללא כלום. יצרו איתי קשר ואספתי אותם עד למלון. אל תנסו לחסוך כסף כי זה בכלל לא כדאי ומסוכן. היו מקרים שנהגי המוניות הורידו את הנוסעים האמצע הדרך ונעלמו עם המזוודות. ריו מלאה במוניות מזויפות.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של poly1
poly1

”בטיחות אישית בריו“

קרא עוד

בזמן הקרנבל ריו מוצפת בשוטרים כך שתחושת הביטחון היא יחסית גבוה. אבל, יחד עם זאת, יש מספר כללים שקיבלנו מבעלת ההוסטל המקסימה שלנו ששמרו עלינו מאוד והוכיחו את עצמם בהחלט! 1. לעולם לא ללכת על קו החוף בלילה - בכלל. והכוונה בעיקר לקופה קבנה ואיפנמה. אפשר ללכת בצד השני של הרחוב (ממש מעבר לכביש) ושם בטוח לגמרי, הליכה בצד של הטיילת משמעה שוד כמעט בוודאות. 2. בסופרים בריו מוכרים שקית רב שימושית (כמו הסל הירוק בארץ) ובה המקומיים לוקחים את הקניות שלהם. אם תסתובבו עם הדברים היקרים שלכם בתוך אחד כזה אף אחד לא יעלה בדעתו שיש בפנים משהו אחר מקניות. (כמובן שצריך להשגיח על זה כי זה לא נסגר עם ריצ'רץ', אבל זה לא נראה חשוד וזה העיקר). 3. לא להסתובב עם כל הכסף שהוצאתם מהכספומט עליכם, אלא רק עם מה שאתם באמת צריכים! 4. לפני שאתם יוצאים לטיול רגלי בשכונות - שווה לבדוק עם מקומיים שאפשר לסמוך עליהם איפה אפשר בכיף ללכת ברגל לבד ואיפה לא. 

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של uma cuica
uma cuica

”טיפים לביטחון אישי בריו“

קרא עוד

טוב אז אנשים בטח אמרו לכם כמה ריו מסוכנת וסיפרו לכם הרבה סיפורים אבל האמת שבשנתיים האחרונות ריו הפכה ליעד בטוח יותר מבעבר הודות למשחקים האולימפיים וגביע העולם בכדורגל המשטרה נכנסה לפאבלות למגר חד משעמית את הפשע בצעד חסר תקדים!

כיום, ריו הוא יעד בטוח ורגוע למדי בשעות היום ואין אווירה של פחד ברחובות או של פשע ואפשר לטייל בבטיחון בכל השכונות התיירותיות של העיר כולל בסנטרו!

לעומת זאת, בעיית הגנבות/הכייסות/חטיפת חפצים/ונוכלות היא דבר נפוץ בריו ויש להיזהר ולפקוח 7 עיינים על הדברים ופשוט להסתובב רק עם מה שצריכים באותו יום עדיף בילקוט גב כמו המון מקומיים אחרים.

לא להתפתות לאנשים שמציעים ברחוב שסתם כך פונים אליכם ברחוב ומציעים לכם דירות להשכרה, יחידות נופש, טיולים מאורגנים או ביקור באטרקציות, בחורות, בחורים זהב או כל תענוג אחר (ובריו יש אלף כמו שאומר השיר), לא משנה איך הוא מציג את עצמו פשוט תגידו לא תודה בנימוס וברוגע ותמשיכו ללכת.

הבטיחות בריו בלילות השתפרה גם היא וכיום יש אזוריים נקודתיים שפשוט אסור להסתובב בהם בלילות:

-כל הסנטרו - החל משעה 10 בלילה (השעות הם פחות או יותר) יש לפקוח עין בימי ראשון -רחוב גלוריה החל מהשעה 10 בלילה הרחובות סביב תחנת המטרו קנטגלו בקופהקפנה החל מ-11 בלילה -חוף בוטפוגו ואזור בית הקברות בבטפוגו החל משעות החשיכה -פארק פלמנגו והחוף כמו גם רחוב פלמנגו מסוכן משעות החשיכה המסלול שמקיף את האגם (חוץ מאזורי הבילוי) החל מ-8 בערב בכלל בשעות הלילה עדיף להימנע מלטייל ברחובות שצמודים לפאבלות פארקים מגרשים ורחובות נטושים וחשוכים וחופים ריקים ולתפוס מרחק מזונות והומלסים (והחברה הטובים של ריו שלא קשה לזהות).

תשנו במלון או אכסנייה עם שער חשמלי או שמירה.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של offerbh1
offerbh1
1

”נערים צבועים ברחובות ברזיל“

קרא עוד

כשאתם מסתובבים ברחובות ברזיל, שימו לב שאתם לא נופלים על חבורת ילדים צבועים שפושטים ידם לכסף. ההתנהגות שלהם יכולה להיות מאוד לא נעימה והכל בשביל שתתנו להם כמה גרושים. צריך להיות די אסטרטיבים איתם כי בקבוצות הם יכולים להיות מסוכנים ולהלחיץ.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של talia13
talia13

”בטחון בריו דה ז'נירו“

קרא עוד

שהינו בריו דה ז'נירו בתקופת הקרנבל. בניגוד לאזהרות המפחידות שקיבלנו לפני הנסיעה, הופתענו לטובה מהמספר הרב של השוטרים, הפקחים וכו' שהיו באזורי התיירות: בחופים, באיצטדיון "מרקנה" וברחובות הראשיים. ברחובות במרכז העיר, בהם הסתובבנו, היתה אוירה נינוחה שלנו וגם של המקומיים.

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על בטיחות ואזהרות בריו דה ז'נרו

אין עדיין פוסטים על בטיחות ואזהרות בריו דה ז'נרו.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות