בטיחות ואזהרות בריו דה ז'נרו ”אזהרה לכל המטיילים בריו“

שלום לכולם, מקווה שטיפ זה יעזור לאחרים כי לצערי אותי כנראה לא הזהירו או לא הזהירו מספיק.

בחודש אפריל 2018 הייתי עם חברה בריו. הלכנו לטייל במדרגות (אתר תיירותי ומקום הומה) , לאחר מכן החלטנו ללכת לקתדרלת ריו שממוקמת במרחק קצר מהמדרגות. מדובר בשעה 12 בצהריים, אור יום ואנשים שמטיילים ברחובות.

בדרך עברנו ליד הקשתות של לאפה, שם היו הרבה הומלסים (אבל כמובן שזה חלק מהמראה שקיים בריו) . כשנכנסנו לכיוון הרחוב הבחנו כי 2 בחורים כהי עור עוקבים אחינו. אני לא צריכה להרחיב ולהסביר עד כמה דבר כזה הוא ממש סרט אימה בשביל 2 מטיילות.

הבחור חטף לי את התיק וחתך לי את היד. גנב לי את הכסף, הפלאפון וכמובן פצע אותי.

כשחזרתי לארץ נשבעתי לעצמי שאני חייבת לכתוב פוסט לכל המטיילים בריו, במיוחד לנשים, אנא מכן אל תחשבו שזה רחוק מכן, זה יכול לקרות לכל אחד ואחת. אני בחורה מאוד אחראית, מטיילת בהמון מקומות וזאת פעם ראשונה שקרה לי מקרה שכזה.

לקח חשוב, לא ללכת עם תיקים! בנות, שימו את הכסף בחזייה, את הפלאפון בכיס פנימי שלא רואים. אל תהווה מטרה לאנשים רעים ועלובים שמחפשים קורבנות.

למזלי, חזרתי לארץ והכל בסדר (הדרכון היה במזוודה) , וכן זאת חוויה מאוד מבאסת ולא נעימה ואני לא אגיד לכם מסוכן שם ואל תטיילו. אני רק אגיד שצריך לפקוח עין, לטייל בקבוצות ולא להוות מטרות לרוע שיוצא כתוצאה מעוני ומלחמת הישרדות.

מקווה שזה יעזור לבאים להימנע מהמקרה שקרה לי.

לגבי מיקום השוד: ממש ליד הקשתות של לאפה (Arcos Da Lapa) . שימו לב לא להתקרב לאזור הזה. המשטרה אמרה שמקרי השודים שם חוזרים על עצמם. ובכלל כל האזור שם לא סמפטי בכלל.

לכל המידע על ריו דה ז'נרו ברזיל
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות