מסלול עד שבוע בניו יורק סיטי

הפרטים התקבלו מגולשי אתר למטייל ובאחריותם

19 המלצות על מסלול עד שבוע בניו יורק סיטי

תמונת הפרופיל של gadieid
gadieid

”ששה ימים בניו יורק“

קרא עוד

מה עושים בששה ימים בניו-יורק? . היה אפשר להספיק מעט יותר אם מוותרים על גוגנהיים ולא מנסים ללכת לגנים הבוטנים ביום שני כשהם סגורים וממשיכים לצאת גם בערב/לילה, אבל בגדול התוכנית מלאה למדי.

יום 1 - שישי.

ביקור ותצפית ב Top Of The Rock מי שרוצה להרחיב יש עוד סיורים שם.

שיטוט בטיימס סקוור וכניסה לחנויות נושא של הרשי למשל.

קניות אוכל לשבת (דתיים) וסיור על טיילת ההאדסון.

שבת מוקדמת - סעודת שבת במלון (למרות שהגיוני שיציעו לארח אתכם)

יום 2 - שבת.

שחרית מניין מוקדם - בכל זאת לנצל את היום.

אחרות בוצר.

ביקור בסנטרל פארק/מוזיאון הטבע - היינווו 4 שעות במוזיאון הטבע ונגמר לנו הכוח.

סעודה שלישית והבדלה.

מוצ”ש - נשאר לכם כוח? צאו לטייל, לי לא נשאר.

יום 3 - ראשון.

נושאת המטוסים אינטרפיד.

שיט בספינה על ההאדסון עד פסל החירות (בלי עצירה באי)

טיילת הייליין.

נסיעה בחווית The Ride.

עוד קצת טיימס סקוור.

יום 4 -שני.

גוגנהיים (אפשר לוותר)

מטרופוליטן (היינו 4 שעות עד הסגירה)

ערב/לילה - עוד קצת טיימס סקוור/קניות וביקור לילה בתצפית אמפייר סטייט בילדינג.

יום 5 - שלישי.

גנים בוטניים.

גרנד סנטרל טרמינל.

הספריה הציבורית.

יום 6 - רביעי (חצי יום)

טיול אופניים בסנטרל פארק.

סיור רגלי מנהטן תחתית.

בשעה 14:00 כבר התקפלנו לניוארק.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של יעל 555
יעל 555

”לא לפעם ראשונה - קצר וממצה “

קרא עוד

טיול קצר בניו יורק עם הבנות הגדולות שלנו:
 יום חמישי ערב - טיימס סקוור
יום שישי
בוקר: סנטרל פארק, ג'רסי גרדן
ערב - מסעדה
יום שבת בוקר -
באטרי פארק, גרנד זירו, צלסי מרקט, סנטרי 21
ערב - הצגה אלאדין, טיילת הייליין
יום ראשון -
שדרה 5, גריניץ ויליג סוהו, ציינה טאון, ליטל איטלי
יום שני - Fairway סופר, כמה חנויות והביתה

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של חני אוחיון
חני אוחיון

”ניו יורק - נקודות חובה לביקור“

קרא עוד

במסגרת טיול משפחתי שהינו בניו יורק 5 לילות. נקודות חובה לביקור:

  1. גשר ברוקלין - לחצות את הגשר מכיוון ברוקלין לכיוון מנהטן גם בשעות היום (מומלץ ביום שמש) וגם בשעות החשיכה (בהן ניתן לראות את מנהטן מנצנצת ומקסימה בלילה)- ההליכה אורכת 40 דקות של עונג.
  2. טיילת היי ליין – טיילת מקסימה שמתחילה בשכונת צ'לסי ומסתיימת בצ'לסי מרקט. ממליצה ביום יפה. ממליצה לטייל לאורך כל הטיילת שמשקיפה על המבנים היפים של צ'לסי (לדואגים שבינכם יש שרותים מסודרים במרכז הטיילת). כשתגיעו לשוק צ'לסי יורדים במדרגות למתחם מקסים שמזכיר את “שרונה” שלנו. מתחם מקורה עם מסעדות טובות (יש אפילו מסעדה ישראלית טובה), גלריות של תכשיטים – שוק מקסים ומומלץ.
  3. פסל החרות – ממליצה על מעבורת החינם שיוצאת מבאטרי פארק. מעבורת לסטטן איילנד יוצאת כל 20 דקות. גם אם נראה לכם שיש המון אנשים כולם נכנסים למעבורת ויש מקום לכולם. המעבורת חולפת על פסל החרות. לא לשכוח לצאת לסיפון עם עזיבת המעבורת את מנהטן תמונות יפות של מנהטן מרחוק, וכמובן כשמתקרבים לפסל מומלץ לצאת החוצה לקחת צילומים יפים.
  4. משם הייתי ממליצה ללכת ברגל לגראונד זירו, האיזור שבו קרסו בנייני התאומים במתקפת הטרור. אתר הזכרון מרשים ומרגש, שבנוי משתי ברכות ענקיות בדיוק במקום בו עמדו המגדלים, 2 בורות עמוקים ואליהם נשפכים מפלים. סובב אותם מעקה ברונזה שחור כאשר שמות ההרוגים בפיגוע חרוטים עליו. בין הברכות ממוקם מוזיאון הנצחה שלדעתי חובה לבקר בו (בתשלום), המקום מרגש, ומזכיר ימים קשים. חובה לכל המשפחה.
  5.  
הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של dolev7
dolev7

”שבוע במנהטן“

קרא עוד

המצרף הצעה לשבוע במנהטן – פירוט מלא בבלוג.

יום ראשון – הגעה למלון והתארגנות, סיבוב בשדרה החמישית, מנוחה מהטיסה ובערב יציאה לטיימס סקוור והאזור.

יום שני – מוזיאון הטבע, המטרופוליטן.

יום שלישי – פסל החירות, מוזיאון 9/11, מרכז הסחר העולמי, וול סטריט, הצגה בברודווי, תצפית לילה מהאמפייר סטייט (פתוח על 2 בלילה).

יום רביעי – מוזיאון השעווה, תצפית מגדל רוקפלר, צ'יינה טאון.

יום חמישי – יום קניות – ג'רסי גרדנס, מייסיס.

יום שישי – B&H, צפון הסנטרל פארק (יום קצר בגלל כניסת שבת בשעה מוקדמת).

שבת – בית חב”ד, הספריה הלאומית של ניו יורק (ללא תשלום), דרום סנטרל פארק, כיכר קולומבוס, במוצ”ש קפיצה לגשר ברוקלין.

יום ראשון – סיבוב אחרון בשדרה החמישית ויאללה הביתה.

רצינו אך לא הספקנו – מבנה האו”ם, פארק ההי-ליין, חצייה רגלית של גשר ברוקלין, סיבוב בהארלם.

טיול מדהים. 

 

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של eyalca71
eyalca71

”יומיים בניו יורק“

קרא עוד

מה חובה בניו יורק

עלייה לתצפית Top Of The Rock, טיימס סקוור (במיוחד בערב, אפשר גם מאוחר אם המלון קרוב),
 גראונד זירו, גשר ברוקלין, פסל החרות, אנחנו לקחנו את המעבורת בחינם לסטטן איילנד, אבל המרחק מהפסל רב יחסית, לכן היתה אכזבה מסויימת. באי עצמו אין מה לעשות, ומיד חוזרים.

סנטרל פארק, החלק הדרומי, נחמד ברגל או באופניים, תמונות מדהימות. לטייל בשדרה החמישית חנויות אפל,נייקי, אמריקן גירל (השדרה החמישית בין רחוב 48 ל-49), NBA, טויס אר אס,Mַ&M, ואולפני Nbc,
 לא זול ואין מציאות, אבל נחמד להסתובב.

מה לא חובה? ביקור בצ'יינה טאון ואיטליה הקטנה, די מאכזב. רכבל לרוזוולט איילנד, סתמי, אופציה.
 הדיינר של סיינפלד (Tom's Restaurant), יש לקחת רכבת תחתית לאוניברסיטת קולומביה, משם חמש דקות הליכה. נראה דומה מבחוץ, שונה מבפנים. אוכל לא רע, חוויה למכורי הסדרה.

אנחנו זוג + שלושה ילדים (17,14,10). הספקנו הכל ביומיים מלאים בחודש אוגוסט 2015 .

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של צ.ק.
צ.ק.

”מסלול ארבעה ימים בניו יורק“

קרא עוד

מסלול טיול בניו יורק, לינה ב-Express Nyc – Herald Squer 36th St Holiday Inn. 

היום הראשון: טיול לאורך השדרה החמישית ובטיימס סקוור עד הסנטרל פארק, בילוי בפארק מספר שעות. אחר הצהריים, לקחנו רכבת תחתית לרחוב בליקר בגריניץ' ויליג' והלכנו ברגל, דרך יוניון סקוור, כיכר וושינגטון עד המלון בשדרה החמישית .

היום השני: נסיעה בתחתית עד תחנת קלארק בברוקלין, טיילנו בטיילת גשר ברוקלין, כולל שעשועי מים, עלייה וחציית גשר ברוקלין למנהטן. טיילנו באזור וול סטריט והנמל, עלינו על המעבורת החינמית לסטאטן איילנד כדי לצפות בפסל החירות. טיילנו אחרי זה ב-Battery Park ובפיר A היפה. המשכנו לאתר הזיכרון הבריכות של אסון התאומים.

היום השלישי: בבוקר ביקרנו בגן החיות בסנטרל פארק, צ'לסי מרקט ועלינו לטיול על טיילת ה-Highline. הלכנו עד סוף הטיילת וחזרנו על טיילת נהר ההדסון. הלכנו אחר כך למומה, שבחינם ביום שישי מארבע אחר הצהריים. 

היום הרביעי: ביקור במתחם רוקפלר פלאזה. לא עלינו לתצפית Top of the Rock. הלכנו עד הסנטרל פארק, לקחנו רכבת תחתחת לצ'יינה טאון, לא התלהבנו, והלכנו לאכול במסעדה באזור איטליה הקטנה. משם נסענו לכיכר קולומבוס וביקרנו במול שליד (טיים וורנר מול). 

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של רונן 222
רונן 222
2

”שבוע בניו יורק - מסלול מומלץ“

קרא עוד

6 ימי טיול בניו יורק:

יום ראשון: שיטות בשדרה החמישית מרחוב 34 ועד סנטרל פארק (רחוב 59): אמפייר סטייט בילדינג, ספריה לאומית, חנות אבר-קרומבי, מרכז רוקפלר, חנות השוקולד של "לינט", קתדרלה, חנות אפל (הריבוע), חנות הצעצועים "שוורץ", מרכז קולומבוס (8/59).

יום שני: רכבל לאי רוזבלט (יציאה משדרה 2 רחוב 59), ביקור בחנות אלקטרוניקה B&H שבבעלות של יהודי חרדי, גם אם לא רוצים לקנות (ענקית!) כולל מערכת רובוטית להעברת מוצרים. מעבר ליד בניין האום בשדרה הראשונה (אפשר להיכנס לסיור בתשלום) נסיעה ברכבת תחתית לביקור ברחוב הראשי של צ'יינה טאון, מעבר רגלי על גשר ברוקלין, ביקור בבית חב"ד (בית הרבי מלובביץ) ובית המדרש שמתחתיו. ארוחת ערב במסעדת מזון מהיר בשדרה הסמוכה לבית המדרש שנראית כמו רחוב בבני ברק (יקר).

יום שלישי: נסיעה על אופניים בסנטרל פארק, כולל כניסה למוזיאון המטרופוליטן ומוזיאון להיסטוריה של הטבע. עדיף שבת או ראשון בהם יש פעילות של אמני רחוב. ההשכרה בפאתי הפארק יקרה מאד. אפשר לשכור אופניים ברחובות סמוכים. אנחנו שכרנו בשדרה 9 בין רחוב 56 ל-57 במחיר של 25 דולר + מס ליום לזוג אופניים. במהלך הטיול אפשר להגיע לפאתי הארלם ולראות את ההבדל ביניהם לבין מנהטן השבעה. ארוחת צהריים ניתן לאכול ב-subway שבפאתיה הדרומיים של הארלם.

יום רביעי: ביקור באירוע יום ראשון באחת מכנסיות הארלם. אנחנו ביקרנו בכנסיית Grate refugee temple. האירוע התחיל ב-11:00, עדיף להגיע חצי שעה קודם. נסיעה באנדר גראונד לאתר הנצחה לאירועי 9.11 – יש להזמין כרטיסי כניסה מראש באינטרנט, שיט במעבורת לסטאטן איילנד (חינם). 

יום חמישי: נושאת מטוסים אינטרפיד (הביקור כולל גם כניסה לצוללת, ביקור במבנה בו מעבורת חלל, והצגת סרטונים מעניינים מתקופת שרות נושאת המטוסים), הליכה בטיילת ה-HIGH LINE, בדרום מערב העיר (לשעבר מסילת רכבת), סיום ההליכה על הטיילת בארוחת צהריים באחת ממסעדות / דוכני צ'לסי מרקט. סיבוב בגריניץ' ויליג'.

יום שישי: קניות באאוטלט jersey-garden. נמצא במרחק 40 דקות נסיעה ממנהטן, סמוך לשדה תעופה Newark. באאוט לט מיוצגות כל הפירמות והמותגים, חלק מהמוצרים במחירים אטרקטיביים, אחרים במחירי מרכז העיר. למשפחות (5 נוסעים) יהיה זול ונוח יותר לשכור רכב ליום אחד, מאשר לנסוע בתחבורה ציבורית. מומלץ לאכול שם ב-Apellsbee's – חצי מחיר מהמסעדה במנהטן.

פעילות לשעות הערב:

1. מעבר באזור טיים סקוור (ברודווי – רחוב 46) מומלץ לעבור מספר פעמים, מרשים בעיקר בלילה.

2. ביקור במשחק כדור בסיס (Base-ball) של קבוצת ה-Yankees בברונקס. כרטיסים ניתן לקנות בחנות המועדון בטיימס סקוור. מחיר כרטיס 15-500 דולר. גם המקומות הזולים סבירים לצפיה ומאפשרים להיות חלק מהחוויה. הגעה באמצעות רכבת תחתית קו D. מומלץ לעזוב בסוף משחקון 8 בכדי להימנע מההמולה שבסוף המשחק.

3. הופעות בברודווי: משרד לכרטיסים מוזלים (לאותו יום) פתוח במרכז כיכר טימס סקוור מתחת לרמפה כל יום משעה 15:00 ובמי ראשון משעה 11:00. הצגה מומלצת – מלך האריות (יקר).

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של נתן אלפרן
נתן אלפרן

”שלושה ימים בניו יורק“

קרא עוד

יום 1 – חמישי ה-19.8.10 – ניו יורק - מוזיאון ההיסטוריה של הטבע, גרניץ' וילג' וסוהו. התארחנו בקוני איילנד קצה הדרומי של רובע ברוקלין. יתרון – ביקרנו משפחה שלא ראינו זמן רב (בפועל, יום אחרי שהגענו, הם נסעו לחופשה באירופה והשאירו אותנו עם בית ריק). כמובן שגם מבחינה כלכלית, האירוח חסך לנו מאות דולרים. חיסרון – זמן טיול "מתבזבז" על זמן משפחה ונסיעה של למעלה משעה במטרו. מחויבויות משפחתיות גרמו לכך שהגענו למנהטן רק בסביבות 13:30 ולכן שמנו פעמינו למוזיאון ההיסטוריה של הטבע.

לא אפרט על המוזיאון כי כל מילה שלי רק תחסיר מעוצמת המקום – בילינו בו עד לסגירה ב-17:45 והרגשתי שיכולנו להיות במקום עוד 5 שעות נוספות. עצה חשובה – זכרו שהמחירים מומלצים. אנחנו שילמנו את מלוא המחיר, אבל מי שחוסך לא צריך להתבייש לשלם גם פחות. מהמוזיאון תפסנו רכבת ל-Greenwich Village וכיכר וושינגטון. טיילנו באזור ובסוהו ובעיקר הלכנו ברחוב ברודווי המדהים. המקום בהחלט אווירתי עם הרבה בתי קפה וחנויות והמחירים לא גבוהים. טיילנו שם מספר שעות ונסענו חזרה למגורים מתחנת Canal במפגש עם צ'יינה טאון.

יום 1 שישי ה-20.8.10 – ניו יורק - פסל החירות, מנהטן ומלך האריות. קמנו בבוקר ונסענו במטרו לתחנת South Ferry. ממש ביציאה מהתחנה ניתן לקחת מעבורת חינמית לסטייטן איילנד ולחלוף מאות מטרים בלבד מפסל החירות (התפלאתי בעצמי עד כמה התמונות שיצאו היו טובות). אגב, מסתבר שאנחנו לא הישראלים היחידים שהתקמצנו על המעבורת בתשלום (זו שמגיעה ממש לפסל) ופגשנו עליה ישראלים רבים. בדרך חזרה למנהטן, עמדנו בחרטום האונייה וראינו את דרום מנהטן מתקרב לכיווננו – מראה מרהיב. משך השייט אורך כשעה (חצי שעה לכל כיוון כשבסטייטן איילנד כולם מחויבים לרדת). 

לאחר השייט טיילנו באזור Battery Park, Wall Street, Ground Zero, כנסיית טריניטי וכו'. משם חזרנו לברודווי בדרכנו צפונה והחלטנו לעלות על אוטובוס תיירים קיימות שתי חברות שעושות סיורים באוטובוסים דו קומתיים כשבפועל שתיהן שייכות לאותם הבעלים (אחלה שוק חופשי). העלות הייתה 54$ לאדם ל-48 שעות וכללה סיור במנהטן דרומית לסנטרל פארק, מסלול במנהטן מכיכר הטיימס עד להארלם, מסלול ברוקלין ומסלול לילה הזהה למסלול הראשון. אמנם מעט יקר אך מאחר שחסכנו בלינה החלטנו להתפרע. עשינו סיבוב שלם בקו הראשון וירדנו באזור גריניץ' וילג'. 

משם הלכנו את כל השדרה החמישית עד לכיכר הטיימס למחזמר מלך האריות. טרם ההצגה הייתי סקפטי לגביה (בעיקר כלא-חובב מחזות זמר), אבל היה מרגש ברמה שלא ציפיתי לה (בטח בתור מישהו שבתור ילד גדל על הסרט). האולם היה מלא עד אפס מקום ולמרות המחיר היקר (עלה כ-100$ בשורות האחרונות) אבל בהחלט הייתי מרוצה שהזמנתי את הכרטיסים מראש (גם המקומות בסוף האולם מצוינים). לאחר ההצגה טיילנו קצת בטיימס סקוור – אלפי תמונות, סרטים וסיפורים לא יתארו את החוויה של הכיכר המדהימה הזו. אורות בכל מקום (בלי פנס אחד, הכול משלטי הפרסום), חנויות עצומות וכל כך הרבה אנשים. לא חושב שניתן להעביר את החוויה הזו בשום דרך שהיא. עייפים אך מרוצים, חזרנו למגורים.

יום 3 – שבת ה-21.8.10 – ניו יורק - המטרופוליטן, כיכר טיימס ומרכז רוקפלר. את היום האחרון בניו יורק התחלנו במוזיאון המטרופוליטן המפורסם. מומלץ לבחור מספר גלריות, אחרת ניתן לבלות במקום יום שלם – אנחנו בחרנו בעיקר בגלריות הפסלים ובתצוגות האמנים האירופיים - החל מרמברנדט ואל גרקו בגלריה האירופית וכלה באמנים האימפרסיוניסטים והאקספרסיוניסטים - ואן גוך, מונה, רנואר ופוקס. מהמוזיאון עברנו דרך הסנטרל פארק ההומה והמדהים. לוקח קצת זמן להפנים עד כמה המקום גדול. לקח לנו כמעט חצי שעה להגיע עד לכיכר קולומבוס. מהכיכר היפה לקחנו את הקו שעושה את מסלול ה Upper Town וירדנו בקצה הדרום מזרחי של הסנטרל פארק. נכנסנו לחנות FAO Schwartz החביבה ולמגדל טראמפ המפואר (חבר סיפר לי שהייתה תצפית מהמגדל אך כנראה לא התכוון למגדל הספציפי הזה כיוון שהשומר אמר שאין עליה למעלה). משם הלכנו ל-Rockefeller Center לכיכר הטיימס וחזרה לקוני איילנד.

סיכום ניו יורק - 3 ימים (בפועל יומיים וחצי) הם בהחלט מעט זמן לעיר כמו ניו יורק. לכן אוטובוס התיירים שבחרנו, עזר לנו להיחשף למספר מקומות שפחות סביר שהיינו רואים בזמן הקצר (בעיקר צפון מנהטן). כמו כן, יש משהו מעניין בלראות את העיר מהקומה השניא באוטובוס ולקבל פרספקטיבה שונה מזו שמקבל הולך רגל. אני מרגיש שחוויתי את העיר אך בהחלט כבר משתוקק לחזור אליה כדי להשלים הרבה דברים שפספסתי.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של Asafaasafa
Asafaasafa

”4 ימים במנהטן“

קרא עוד

תחבורה: סאב ווי - שימו לב שכדאי לקנות חופשי שבועי. זה חוסך כסף וזמן של קניית כרטיס שזה ממש מעצבן אם יש תור.

יום 1 - הארלם, מוזאון מטרופוליטן (צמוד לסנטראל פארק), סנטרל פארק.

יום 2 - רחוב וול סטריט, סיור בוול סטריט (סיור פרטי - לא עשינו עולה כ-40$), פסל החירות (כדי להיכנס לכתר יש להזמין המון זמן מראש - הכניסה לכתר חינם. הגעה לפסל - 12$) בשקיעה, סיור בברוקלין ליד ברקולין ברידג במזח עם תצפית מדהימה למנהטן (אין לי מיקום מדוייק - תשאלו במלון או משהו). אפשר גם ללכת את ברוקלין ברידג במקום טיול במזח בשקיעה מברוקלין למנהטן. יש גם סיורים בבנק העולמי ליד וול סטריט בחינם - להזמין מקום מראש. לא הספקנו.

יום 3 - צ'יינה טאון, ליטל איטלי, טיימס סקוור (להיות בלילה אבל גם ביום יפה), ההצגה - In the heights. רוב ההצגות באזור הטיימס סקוור. נחמדה מאוד ויחסית זולה. ההצגות יקרות (50 עד 100 דולר) אבל אפשר לקנות כרטיס למקום לא טוב ולעבור. יש בטיימס סקוור תור ארוך אך מתקתק של כרטיסים בהוזלה.

יום 4 - תצפית Top of the rock - עשרים דולר לאדם. הבנתי שבאזור גראונד זרו יש סיור חופשי ברחובות באזורGrand central. כדאי לבקר גם ב-Grand central. מקום יפה עם הרבה אפשרויות לאכול. בנוסף, ביקור בספריה המרכזית.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של Ronenwff
Ronenwff

”ניצול מקסימלי של יומיים בניו יורק סיטי“

קרא עוד

הייתי יומיים בניו יורק סיטי ומצאתי דרך יעילה ולא יקרה לנצל את הזמן. בטיימס סקוור ניתן לקנות כרטיס דו יומי לאוטובוס תיירים שעושה סיבוב בכל ניו יורק - יושבים בקומה העליונה של האוטובוס ללא גג ויש מדריך שמסביר. ניתן לרדת בכל תחנה ולעלות שוב לאוטובוס הבא (יש אוטובוס כל 10-15 דקות)/ כרטיס ב-52$ תקף ליומיים וכולל - 4 קווים שונים - קו שעושה את כל המרכז מטיימס סקוור ועד באטרי פארק, קו שעושה את החלק הצפוני עד הארלם, קו שנוסע לברוקלין, קו שעושה סיור לילה בן שעתיים ובנוסף כלול במחיר שייט לפסל החירות. לדעתי ממש כדאי כי אחרת ביומיים לא רואים כלום. ניתן גם לקנות כרטיס ב-42$ שטוב ליום אחד ולקו אחד בלבד - לדעתי עדיף ליומיים לכל החבילה.

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על מסלול עד שבוע בניו יורק סיטי

אין עדיין פוסטים על מסלול עד שבוע בניו יורק סיטי.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות