מסלול חד יומי בניו יורק סיטי

מסלול חד יומי בניו יורק סיטי - למטייל (1) מתוף הטיפ של amircas1
מסלול חד יומי בניו יורק סיטי מתוך הטיפ של MILANEMI - למטייל (2) מתוך הטיפ של MILANEMI
מסלול חד יומי בניו יורק סיטי מתוך הטיפ של revitalbj - למטייל (3) מתוך הטיפ של revitalbj
מסלול חד יומי בניו יורק סיטי מתוך הטיפ של revitalbj - למטייל (4) מתוך הטיפ של revitalbj
הפרטים התקבלו מגולשי אתר למטייל ובאחריותם

9 המלצות על מסלול חד יומי בניו יורק סיטי

תמונת הפרופיל של MILANEMI
MILANEMI

”שלטי רחובות בניו יורק“

קרא עוד

כשאתם מסתובבים ברחובות ניו יורק שימו לב לעיצוב של שלטי הרחובות. בדרך כלל צבע השלטים ירוק, אבל יש הרבה יוצאים מן הכלל.

רחוב (או קטע של רחוב, למשל ברודווי) שבו יש מבנים מיוחדים או שבו התרחשו אירועים בעלי ערך היסטורי מסומן על ידי שלט רחוב חום. אם נתקלתם ברחוב כזה כדאי לבדוק מה יש בו.

ישנם צבעים נוספים של שלטי רחוב וגם שלטים שבהם מופיעה תמונה בנוסף לשם הרחוב. שלטים כאלה מעידים בדרך כלל על שייכות לאגודה כל שהיא, והערך המוסף שלהם לתייר פחות משמעותי.

לקריאה נוספת על שלטי הרחוב בניו יורק: Http://herrickzone. Com/? P=1200

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של חני אוחיון
חני אוחיון

”ניו יורק - דברים לעשות“

קרא עוד
  1. השכונות של מנהטן – חובה לבקר בשכונת ליטל איטלי, שכונה קטנה ונעימה. מסעדות איטלקיות מפוזרות בכל השכונה. וחנויות של ארנקים ותיקים די שוות. (תחנת Canal ברכבת התחתית) גם שכונת סוהו הקרובה מומלצת. לאוהבי אומנות, יש גלריות אומנות מעניינות פשוט לשוטט ולהכנס.
  2. כמובן שחובה לבקר בטיימס סקוור בכל שעות היום והערב. חובה!
  3. הספרייה הציבורית של ניו יורק (New York Public Libaryׂ – מבנה מרשים ויפה ביקור חובה. (נמצאת על רח' 42 והשדרה החמישית)
  4. מרכז רוקפלר – מרכז עיסקי. ממליצה לעלות למרפסת התצפית (Top Of The Rockׂ התצפית מגובה של 70 קומות. מומלץ לבדוק את מזג האוויר ואת הראות. ממליצה לעלות לתצפית לפני שקיעה ואז מתרשמים ממנהטן בשעות היום ובשעות הלילה. תצפית מרשימה ומקסימה. העלייה במעלית שעולה מאוד מהר. גם חוויה לכולם.
  5. השדרה החמישית – אחד הרחובות היפים של מנהטן. שדרה אלגנטית עם חנויות יוקרה פשוט לשוטט ולהכנס לחנויות.
  6. סנטרל פארק – הפארק העירוני מקום מקסים להרגע. תלוי מזג אוויר. ממליצה בעיקר בימי ראשון, אז יש גם מופעי רחוב פשוט לשוטט. לקנות בכניסה בוטנים מסוכרים ולהנות מהשמש (אם יש) בשבילי הפארק הענק. מקסים.
  7.  
הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של revitalbj
revitalbj

”סיור ללואר איסט סיד בניו יורק -שכונה מתחדשת ומרתקת: 2 המלצות“

קרא עוד

לרבים מאתנו היו קרובים בארה"ב בשכונה זו שהייתה ידועה במשך שנים כשכונת היהודים בניו יורק. שימעה יצא למרחקים גם עקב החנויות הרבות שבהן כל מה שמתחבר לתקע בהתאמה לישראל. הבתים היו מטים ליפול וכל הרחובות היו סואנים מחנויות קטנות. השכונה סמוכה לצ'יינה טאון ומסמלת יותר מכל את אווירת המהגרים לניו יורק עיר החלומות.

לאחרונה חל מהפך בשכונה. בונים ומשקמים, חנויות בוטיק, ומרתק לראות את השינוי ופשוט להעלם בסימטאות השכונה.

ממליצה על שני מקומות -לתכנן מראש:

1.מוזיאון Tenement Museum - לאוהבי נוסטלגיה. תהנו כאן משיחזור החיים בשכונה, על סיפורי המשפחות שחיו וגרו בשכנות זו לזו. אין זה מוזיאון רגיל. עליכם לבחור מבעוד מועד ולהזמין בסיור מיני רבים, ועם מדריך תשאבו לתוך ההיסטוריה. כל הסיורים כוללים גם שיטוט בשכונה. לא שמתי לב שעברו 90 דקות. המדריך סיפר באופן מרתק על דמויות מן העבר, על אורח החיים של המהגרים לאמריקה, על יחס הסביבה, על החוקים ובעיקר עם המון אהבה לבני אדם בתקופות קשות של מעבר...כן יש ערכים רבים מאחורי הסיפורים וזו האידיאולוגיה שלשמו הוקם המוזיאון.

תכננו סיור שמתחיל בשעה 11:00 וכך תוכלו להמשיך למסעדת ראס אנד דוטרס הסמוכה...

2. מסעדת Russ & Daughters

במרחק כמה צעדים מהמוזיאון ברחוב אורצ'ארד Orchard 127 נפתחה מסעדה קטנה (להזמין מראש) שהיא למעשה תוספת לחנות באותו שם בפינת הרחוב ויוסטון. חנות של מטעמים יהודיים ודליקטסן. במסעדה תפריט יהודי מצומצם אך טעים באופן מיוחד! הלאטקעס בעיקר.

המלצות נוספות : להתחבר ברגל דרך ספרינג סט. Spring Str לסוהו לקניות, או לשוטט בחנויות צ'יינה טאון הסמוכה.

מוזיאון: www.tenement.org/tours.php

מסעדה: www.russanddaughterscafe.com

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של amircas1
amircas1

”המזרח הרחוק בניו יורק“

קרא עוד

למי שנמצא בניו יורק ורוצה לחוות את המזרח הרחוק , בעיקר סין וקוריאה, וללא אותן חנויות המיועדות ללכוד תיירים, מוזמן לשכונת Flushing הנמצאת ברובע קווינס. באזור התחנה הסופית של קו 7 של התחתית, בצומת הרחובות Main St ו-Roosevelt Av.

במקום מתגוררים בעיקר קוריאניים וסינים, כך שבכל הסביבה החנויות מיועדות לסינים ולא לתיירים, האזור הוא לא אזור תיירותי. בתחנה הלפני האחרונה בתחתית הסתכלו מבעד לחלונות ותראו את האיצטדיונים הגדולים של ניו יורק, שבהם נערכים משחקים לאומיים ובין לאומיים, חובבי הספורט שביניכם בוודאי יכירו אותם.

כשאתם יוצאים מהתחתית תאתרו את מיקומכם, התחנה ענקית ויש לה מספר יציאות לאורך שדרת רוזוולט. ביציאה המערבית שנמצאת בראש הרכבת שבאתם איתה (לכו לאורך הרכבת בכיוון הנסיעה עד תא הנהג), יש יציאה המותאמת לנכים ולמתקשים: מעלית ומדרגות נעות. בשאר היציאות יש הרבה מדרגות.

אם תעלו במדרגות הנעות שבצד ימין, תצאו ליד החנות של מייסיס. אפשר לקנות כאן את כל מה שרציתם ממייסיס במנהטן, רק יותר קטן ופחות לחוץ. כשאתם יוצאים מהתחתית תנשמו עמוק ותריחו את הריח של שפע המסעדות הסיניות שבאזור. צמוד למייסיס והכניסה בשדרות רוזוולט נמצא New Wolrd Mall, שמכיל בתוכות עשרות חנויות, סופרמרקט גדול שהוא חוויה אנתרופולוגית. בקומה התחתונה מסעדות עממיות, ובקומה העליונה מסעדה קצת יותר מהודרת.

לכו לאורך רוזוולט עד רחוב Union מצד אחד ולצד השני עד College Point Blvd, שם יש קניון מותגים גדול, שרוב המותגים מיוצגים שם בחנויות גדולות, רק ללא הלחץ והרעש של מנהטן. אם ברצונכם קניות בשקט אז זה המקום. בקומה העליונה יש חנות של Target.

טיילו לאורך Main St וברחובות הסמוכים ותהנו מהמזרח הרחוק, מספר שעות של חוויה.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של nessa
nessa

”סיור ב-Williamsberg ניו יורק“

קרא עוד

ממליצה על מסלול בשכונת Williamsberg החרדית שבברוקלין. הסיור נערך על ידי בחור שגדל כחרדי ומכיר מבפנים את ההווי והמנהגים החרדיים. המדריך היום חלוני. הסיור נמשך כ-3 שעות ונערך ברחובות השכונה. הסיור כולל רקע הסטורי, תאור חיי האוכלוסיה החרדית היום ובעבר וכן טעימות של מאכלים מסורתיים במסעדה מקומית. הסיור היה מרתק. מענין מאד להשוות בין האוכלוסיה החרדית בארץ לזו של ארה"ב. הם חיים בתוך תערובת של כללי חיים דתיים נוקשים והעולם המודרני של ניו יורק. מאד ממליצה. הסור עולה 38$ לאדם.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של segev17
segev17

”טיול של חצי יום בניו יורק סיטי “

קרא עוד

התחילו את היום בניו יורק סיטי בעלייה לתצפית באמפייר סטייט בילדינג - מומלץ מאוד לעלות מעלה מוקדם בבוקר - ראשית התורים קטנים יחסית (אנחנו היינו שם לפני 09:00 וביום יפה במיוחד היינו מעלה בתצפית תוך כ- 20 דקות), שנית - הראות מוקדם בבוקר (או מאוחר אחה"צ) נוטה להיות טובה יותר משעות הצהריים. לאחר מיצוי הביקור בתצפית לכו אל רחוב 34 הומה החנויות למעט קניות עד שתגיעו לתחילת ההיי ליין פארק באזור רחוב 30 על השדרה העשירית - זהו פארק מחודש על בסיס מסילת הרכבת הישנה המקנה נקודות מבט לא שגרתיות על העיר ובעיקר על שכונת צלסי. המסלול הולך ומשתפר ככל שנעים לכיוון הדאון טאון וכולל לא מעט נקודות ירידה ועליה (ונקודות שיזוף למקרה של שמש סתיוית/אביבית).

רדו מהמסלול באזור רחוב 15 וסיימו סיור זה בביקור קצר בצלסי גארדן - מומלץ מאוד לעצור שם לארוחת צהריים קלה של מרק וסנדויץ (מבחר המרקים הוא פשוט עצום). המקום גם נוטה להתקשט לכל אירוע ומומלץ במיוחד לקראת הלואיין למשפחות עם ילדים (ובלי). אגב - אם הגעתם לסיום הטיול בשעות הערב אזי אתם במקום המתאים לארוחת ערב באחת המסעדות המומלצות שבאזור ה-Meat Packing.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של omso5
omso5

”יום ראשון בניו יורק - סנטרל פארק “

קרא עוד

יום ראשון הוא היום המתאים ביותר לטייל בסנטרל פארק בניו יורק. ביום זה הפארק מלא באנשים, שזהו היום החופשי שלהם, והם באים לבלות ולשחק שם. 

מומלץ לגשת קודם לחנות שוורץ, בכל יום ראשון בשעה 09:00 יש טקס החלפת משמר בכניסה לחנות שוורץ ואחר-כך, כאשר נכנסים לחנות, כל העובדים עומדים ומוחאים כפיים. חוויה נחמדה עד משעשעת. ליד חנות שוורץ נמצאת חנות אפל, ארבע קומות של טכנולגיה. ממול שוכן מלון שרתון פלאזה אשר אפשר לבקר בקומת הכניסה שלו, בה יש חנויות יפות.

מול כל זה נמצא הסנטרל פארק. כאשר נכנסים, ממול המלון, עוברים דרך משטח ההחלקה על הקרח, עוקפים את גבעת הסלעים ומגיעים לגן החיות. עוד לפני כדאי אולי לבקר את השעון אשר מנגן כל שעה עגולה. גן החיות מחולק לשניים: גן חוויתי לילדים וגן חיות. לאחר ביקור בגן החיות אפשר להמשיך ולהגיע לאגם בו משיטים סירות צעצוע בשלט רחוק ובהמשך, ליד האגם, ישנו פסל של עליסה בארץ הפלאות.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של אגם
אגם

”אוטובוס התיירים של Gray line“

קרא עוד

שהינו בניו יורק 4 ימים מתוקים וקצרים. ניו יורק נוחה לטיולים רגליים, אי אפשר ללכת לאיבוד כי הכל ממוספר, היא שטוחה כך שאתה לא מוצא את עצמך מתנשף חסר אויר. ולמרות זאת החלטנו לטייל יומים טיולים רגליים וביומים הנוספים קנינו כרטיס ל-48 שעות לאוטובוס Hop On/Hop Off של חברת Gray line. כל כרטיס עלה 54$ ומוכרי הכרטיסים נמצאים בכל פינה.

זו היתה אחת ההחלטות הטובות ביותר, סה"כ ערכנו 6 נסיעות באוטובוס, טיול לילה אחד, נסיעה להארלם נסיעה לדאונטאון ולבטרי פארק ועוד. כל נסיעה היתה חוויה בפני עצמה בכל נסיעה היה מדריך אחר שהסביר וסיפר לנו על ניו יורק מנקודת מבטו, אחד על כל מקומות האוכל המומצלים בעניו, אחת דרך עיניים רומנטיות להפליא, אחר שכולו מתרגש ממקבץ הגלויות של העיר. אכן כל נסיעה חוויה. אני לא יודעת אם היינו מתחברים לניו יורק כמו שהתחברנו אם לא היו מספרים לנו אותה. חוויה. 

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של sary b3
sary b3

”דרום מנהטן “

קרא עוד

מסלול של יום-יומיים תלוי בכם... דרום מנהטן - Lower Manhattan -האזור הדרומי של האי מנהטן הוא אזור המסחר והעסקים של העיר,Downtwon, רובע העסקים - Financial District וול סטריט רובע העסקים המפורסם בעולם בחלק הדרומי ביותר של מנהטן מלא בינייני משרדים ומבני ממשל עתיקים, שוקק מאד במהלך היום אך לתיירים אין הרבה ענין במקום. 

•סוהו - Soho הסוהו הוא האזור המוביל בעיר של גלריות אמנות, חנויות בגדים ובוטיקים המוכרים שלל שטויות ודברים-כל-כך-מקסימים. יש מבקרים הטוענים שזה כבר הסוף של הסוהו - יותר מדי מודעות-עצמית, יותר מדי אופנתיות, יותר מדי יקר.

•צ'יינה טאון – Chinatown השכונה הסינית של ניו יורק מכילה כמות מהגרים נכבדת ויש רבים שגם אינם יודעים אפילו אנגלית. חובבי ה-SHOPPING שביניכם יוכלו למצוא במקום פריטים מעניינים במחירים נוחים. חנויות ודוכנים שמוכרים בזול הכל מהכל: בגדים, נעליים, אלקטרוניקה, מערכות לרכב, שעונים, מזכרות וגם חנויות עם מאכלים סינים, מזכרות סיניות, מסעדות סיניות, בתי תה, חנויות עיתונים וספרים סיניים וחנויות תבלינים וצמחי מרפה מעניינות. הרובע מעוטר בציורי קיר סיניים ופגודות. 

•החיבור המרשים לברוקלין מבוצע על ידי שני הגשרים:Brooklyn Bridge - שהוא אחד הגשרים התלויים העתיקים ביותר בעולם. אורכו 1,825 מטר והוא חלק בלתי נפרד מהנוף האורבני של ניו יורק. הגשר כולל מסלולים לנסיעת מכוניות, אבל גם מסלולי אופניים ומדרכה להולכי רגל. במהלך הצעידה ניחשף לנופה המרהיב של מנהטן (כולל פסל החירות) הגשר מחבר את ברוקלין לדרום מנהטן. הוא נחנך בשנת 1883.

Manhattan Bridge -הוא מחבר גם כן את הדאון טאון לברוקלין וגם לנוסעים לקווינס. גשר יפהפה באורך של 451 מטר.

•הנמל של רחוב סאות' South Street Seaport זהו הנמל ההיסטורי של העיר ניו יורק במקום חנויות, גלריות, מסעדות ומופעי רחוב. זהו מקום נחמד להסתובב בו. במקום שוכן גם המוזיאון הימי (Maritime Museum) וניתן לשלב ביקור יחד עם אטרקציות סמוכות, כמו המוזיאון האינדיאני. •פסל החירות - Statue of Liberty על מנת להגיע אליו לוקחים מעבורת ל"אי החירות", הטיפוס במעלה 354 המדרגות שבתוך הפסל הוא חוויה מהנה אך היא כרוכה בהמתנה בתורים ארוכים ומתישים. אנחנו לקחנו שייט במעבורת בין מנהטן וסטאטן אילנד The Staten Island Ferry. במהלך השייט חלפו על פני נופים מקסימים הכוללים את פסל החירות, אוניות מסע בנמל ובנייני הענק במנהטן. – חינם! היא מפליגה כל חצי שעה עגולה ויוצאת מהרציף הממוקם בהצטלבות הרחובות וויטהול ו-ווטר בבטרי פארק מ-8 בבוקר ועד 15:30 בצהריים- תשאלו ברכבת יגידו לכם.

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על מסלול חד יומי בניו יורק סיטי

אין עדיין פוסטים על מסלול חד יומי בניו יורק סיטי.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות