מסלול חד יומי בדוברובניק

3 המלצות על מסלול חד יומי בדוברובניק

תמונת הפרופיל של sivan1370
sivan1370

”טיול על החומה והעתיקה של דוברובניק“

קרא עוד

דוברובניק היא עיר נמל יפהפה שהעיר העתיקה שלה כולה מוקפת חומה ענקית. זו האטרקציה הכי גדולה של הסיור על החומה כולה. יעלה לכם 120 קונה (בערך 70 ש”ח), וזו האטרקציה הכי מרכזית בעיר.

מהחומה אפשר לראות מצד אחד את העיר העתיקה, יחד עם הרקע של ההרים. מהצד השני את הים – נקי ויפהפה עם רקע של מבצר יפהפה או אי ענקי. מאוד כיף ונוח להליכה. סיור של גג שעתיים (אם מורחים אותו עם הרבה תמונות). לחובבי הסדרה “משחקי הכס" - ניתן לראות הרבה סצנות שצולמו שם, עם הרבה חניות מזכרות שמכורות פרטים של הסדרה.

בעיירה עצמה מאוד יקר לשבת לאכול (באזור ה-100 קונה), ובאזור השעה 16:00 המסעדות יוצאות להפסקה של שעתיים למנוחה לטבחים.

מה שכן, במהלך הסיור בתוך העיר מצאנו מעין שער עם מדרגות כלפי מטה, ושם ישנו בר נחמד ומקום לקפוץ לים אחרי יום בחום – זה היה ממש כיף ומומלץ (אני גם ממליצה להצטייד מראש במגבת וחפצים להחלפה, למרות שאין שם שום מקום מסודר להחליף).

בחודש אוגוסט העיר מלאה בתיירים ומאוד צפופה ברחובות הצרים שלה. עם זאת, בערב העיר העתיקה נהיית שלווה ואפשר ללכת בה בנחת, לשבת בברים המקומיים שממלאים את העיר, כאשר החומות כולן מארות מסביב עם אווירה ממש נעימה ורגועה.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של tom77
tom77

”טיול יום לבוסניה“

קרא עוד

לאחר שקצת מיצינו את הנופים של החופים וערי חוף בחרנו לקחת טיול יום מדוברובניק לבוסניה. יש עשרות חברות שמציעות זאת, האטרקציה המרכזית של הטיול זאת העיר והגשר של מוסטר, חוץ מזה כל סוכנות מציעה עוד כמה עיירות בדרך.

אנחנו מצאנו חבילה שכוללת גם את מפלי קויצ'ה – למי שהיה בפלביטצה, או קרקה השמורה פחות מרשימה, אבל למי שלא מאוד מומלץ! באופן כללי רוב היום היה נסיעות עם הפסקה של שעה למפלים, שעתיים לעיר מוסטר, שעה לעיירה נוספת ואצלנו הנהד עצר גם במהרה בדרך חזר.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של מאיר אפרתי
מאיר אפרתי

”סיורים מחוץ לדוברובניק“

קרא עוד

כשנוסעים לקרואטיה צריך להחליט לאיזה חבל ארץ מעדיפים והאם נוחתים בזגרב ומרווחים את שמורת פליטביצה Plitvicka ואת אגם בלד שבסלובניה או שהולכים על דוברובניק והסביבה, כי לשלב בין שניהם זו משימה (כמעט) בלתי אפשרית. מדוברובניק אפשר לצאת לאזור, ברכב שכור שזאת האופציה המומלצת. אבל אנחנו שרצנו לנוח גם מנהיגה בארץ זרה, בחרנו לצאת בטיולים מאורגנים יומיים של 11 שעות בערך וכ-270 ש"ח למבוגר, דרך אתר אלדין שעובד עם חברה מקומית בשם Adriatic Explore. הטיול הראשון שלקחנו היה למוטנגרו למפרץ Kotor הנופים היו מהממים, אבל די דומים לנוף הקרואטי. נ.ב. אין לישראלים צורך בויזה למונטנגרו. הטיול השני היה לבוסניה הרצגובינה לעיר מוסטר עם המדריכה המדהימה אנסטסיה וזה היה טיול מדהים אותנטי ושונה, העיר מוסטר יפהפייה, ובה מדריכה מקומית מספרת על מלחמת האזרחים ביוגוסלביה שעדיין ניכרת בעיר. נ.ב. גם לבוסניה הרצגובינה אין כבר יותר צורך בויזה לישראלים. 

מדוברובניק יוצאים הרבה סיורים לאיים, כמו סיור לשלושה איים שאותו לא לקחנו כי מיטלטלים בו די הרבה במים ובמקום זה לקחנו סירה מהנמל שבעיר העתיקה לאי לוקרום Lokrum מרחק של 10 דקות, כל שעה עגולה יוצאת ספינה, וחוזרת כל שעה עגולה + רבע (הספינה מגיעה ומיד נוסעת חזרה ). אין הרבה מה לעשות באי, אבל זה בהחלט סיור זול ונחמד. 

ביום אחר נסענו עם לאה טורס (לא ישראלים) לאי קורצ'ולה Korcula ובדרך עצרנו בעירה סטון Ston המדהימה. אך האי עצמו שנראה מדהים בגלויות מהאוויר, מאכזב, העיר העתיקה בו פיצית ואין בו הרבה מה לראות. 

העיירה צאבטאט Cavtat נחמדה, די דומה לאזור טבריה שלנו שבעיקר יש בה מה לעשות בעונה של יולי אוגוסט, כדי להגיע עליה נוסעים בקו 6 מהדואר לכיוון העיר העתיקה 3 תחנות, ועולים על קו 10 לצאבטאט, האוטובוס מגיע כל שעה עגולה וחוזר כל שעה עגולה ורבע.

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על מסלול חד יומי בדוברובניק

אין עדיין פוסטים על מסלול חד יומי בדוברובניק.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות