חומת העיר העתיקה דוברובניק
Dubrovnik City Walls

3.3
(4)
חומת העיר העתיקה דוברובניק - למטייל (1) מתוף הטיפ של K.Amit
חומת העיר העתיקה דוברובניק מתוך הטיפ של K.Amit - למטייל (2) מתוך הטיפ של K.Amit
Dubrovnik, Croatia
הפרטים התקבלו מגולשי אתר למטייל ובאחריותם

מה חושבים מטיילים על חומת העיר העתיקה דוברובניק

3.3
4 מדרגים
1
1
0
0
1

4 המלצות על חומת העיר העתיקה דוברובניק

תמונת הפרופיל של gabi225
gabi225

”דוברובניק ומונטנגרו“

קרא עוד

המחיר 28 יורו לאדם לסיור על החומה. מחיר מטורף, הנוף יפה אך לא שונה ממה שתראו מחומות עכו בחינם.

בכלל דוברובניק בשנים האחרונות עמוסה לעייפה, מאוד לא נעים להסתובב שם, מחירי רצח שהמקומיים גובים כדי להרחיק תיירים בגלל הצפיפות והדוחק. ההגעה והיציאה מהעיר העתיקה גובלים בעינוי ממש. אפשר להסתפק בתצפית על דוברובניק.

מי שרוצה לקשר ולעבור למונטנגרו עליו לקחת בחשבון כי מעבר הגבול לכל כיוון יכל לקחת כשעתיים של סיוט בעיקר בפקק ארוך לפני המעבר. (סיוט ללא שירותים, אוכל וכד'')

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של K.Amit
K.Amit

”טיפים לסיור על החומות בדוברובניק:“

קרא עוד

מתי? להגיע מוקדם בבוקר, אין בכלל צל במסלול. העלייה לחומות אפשרית משעה 8.00, וכיוון שמדובר בשעתיים בשמש ללא צל, תעשו את זה כמה שיותר מוקדם. הסיור אינו קל, שעתיים בערך כולל עצירות, יש המון מדרגות לעלות ולרדת, וכבר בשעות הבוקר המוקדמות זה היה לא פשוט. הכניסה לחומות נסגרת בשעה 19.00 בקיץ, אז אפשרות נוספת היא לעלות ב 18.30 לסיור. בכל אופן, בשעות היום זה לדעתי בלתי נסבל ולא נהנים מהסיור.

מה רואים? עשינו את המסלול כולו - הקפת כל העיר, וזה היה נהדר. מעניין, מרשים, כל פעם התגלתה זווית אחרת יפה מקודמתה. כך גם ראינו שבעיר חיים אנשים אמיתיים - ילדים משחקים כדורגל, בי"ס ובו תלמידים ומורה בכיתה, חבלי כביסה עמוסים, קופת חולים - זו אינה עיר מוזיאון. את הכול אפשר לראות מלמעלה, וזה ממש מרתק.

כמה עולה? 150 קונה. שימו לב: Dubrovnik Card משתלם למי שמתכנן סיור על החומות. הכרטיס נמכר בלשכת התיירות שבכניסה הראשית לעיר. מדובר בכרטיס ליום אחד - 24 שעות - שכולל 7 אטרקציות בעיר ונסיעה חופשית בתחב”צ. החשבון היה כזה: הכרטיס עולה 190 קונה. בתוכו כלול סיור על החומות שעולה 150 קונה. מעבר לזה היו עוד 3 מקומות שרצינו לראות וכלולים בכרטיס, אבל הכי חשוב היה התחב”צ. כיוון שליד העיר העתיקה באמת אין איפה לחנות, אז מי שנוסע בתחב"צ ועוד רוצה במשך היום לחזור למלון/דירה למנוחת צהריים מתחייבת בחום, זה מאוד משתלם כי נסיעה בודדת עולה 12 קונה. התחב"צ מצוין: אוטובוסים חדשים וממוזגים, מאוד סימפטי.
הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של גליליתת
גליליתת

”שעתיים על חומת העיר העתיקה בדוברובניק“

קרא עוד

חנינו את הרכב בחניון קומות מחוץ לעיר העתיקה בדוברובניק, משם צעדנו כ-15 דקות הליכה עד לשער העיר העתיקה.

אחרי אכילת גלידה (לא מיוחדת) בכניסה לעיר העתיקה, נכנסנו פנימה.

מייד בתוך העיר העתיקה ניצב היכל מים, כנראה טובים לשתייה. ראינו מקומיים ממלאים בקבוקים, עשינו זאת גם כן.

מימין לכניסה ישנו משרד בו רוכשים את הכרטיס.

קיימת אפשרות לשכור אזניות עם הסבר, לא עשינו זאת.

הנוף מהחומה מקסים, הים הגדול בסמוך כל כך לחומה, מקסים! מבנה החומה מרשים מאוד!

טיילנו ב-12:00 בצהריים באוגוסט, היה חם, אבל שווה את המאמץ!

הטיול מלווה בעליות, ירידות - דרגת קושי בינונית.

ניתן לפרוש באמצע הסיור ולרדת חזרה לעיר העתיקה ולצאת החוצה.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של הנוביקים
הנוביקים

”שיט נהדר לאיים ליד דוברובניק“

קרא עוד

כל בוקר, בערך בין עשר לאחת עשרה, יוצאות מדוברובניק ספינות טיול לשלושת האיים שבקרבתה. עלות טיול כזה היא עד 250 קונות לאדם (180 שקל), כולל ארוחת צהריים. ניתן להרשם דרך בתי המלון או פשוט לטייל בבוקר בנמל הקרוב. הציידים כבר יפנו אליכם. הפלגה של שבע וחצי שעות, הכוללת שתי עצירות של חצי שעה ועצירה אחת של שעתיים וחצי. כדאי ורצוי להביא בגד ים. 

אני אספר לכם על הארוחה: אנשי המכירות יבטיחו לכם הר של מילים אבל אתם תקבלו דג וסלט כרוב. אני אגלה לכם סוד: זו ארוחה מושלמת. הפורלים (דגי טרוטה) המוגשים הם דג עגול וצוות הספינה יראה לכם איך לאכול אותו ביד, בלי להכניס עצם אחת לפה ולהשאיר שלד שלם ונקי, הם מכינים את הדגים באחורי הספינה על מנגל ומחלקים תוספות חופשי. הדג כל כך טעים שאכלתי שלושה. בסיום הארוחה, הצוות מסביר לכם איך לזרוק את העצמות לים, השחפים ממש מתנפלים על השלדים והתופעה מאוד מעניינת (בהמשך ההפלגה לא תראו שחפים, הם מתרכזים רק באזור ארוחות הצהריים). השחף קולט את השלד עוד ביד שלך ומיד כשהוא נוגע במים, השחף מלקט אותו. כמה טיפשים זרקו לחם, אבל השחפים לא פראיירים...

באי השלישי, בו מתבצעת העצירה הארוכה, יש אפשרויות רבות לטיול (עתיקות, תערוכות, טיילת, ועוד), אבל העיקר ביום הזה זה פשוט לנקות את הראש ולהנות מהנוף והאווירה. 

הטיפ עזר לך?

כתבות על חומת העיר העתיקה דוברובניק

מתוך הבלוגים - פוסטים על חומת העיר העתיקה דוברובניק

אין עדיין פוסטים על חומת העיר העתיקה דוברובניק.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות