תחבורה ציבורית ומוניות בפלורס

5 המלצות על תחבורה ציבורית ומוניות בפלורס

תמונת הפרופיל של פרוידי
פרוידי

”מפלורס לפלנקה בדרך היבשתית“

קרא עוד

לא צריך להשכים קום בבוקר וניתן לנסוע בשאטל שלוקח ישר מהמלון בשעה 09.00 בבוקר עד למעבר הגבול ומשם בשאטל נוסף עד בית המלון (במידה והוזמן) בפלנקה שבמקסיקו. הנסיעה לוקחת בסביבות 7 שעות (ולא שש כפי שאולי יספרו במשרדי הנסיעות) עוברת כולה ביבשה ולא חוצה שום נהר. המחיר לאדם שקיבלנו בסוכנות הנסיעות 260 קצאל - מזומן בלבד. סוכנות הנסיעות נקראת Onca ונמצאת ברחוב הטבעתי של פלורס. כאשר חוצים את הגשר מסנט אלנה לפלורס הרחוב מתעקל שמאלה , לאחר כחמישים מטר יש פניה צרה ימינה שלאחר כעשרים מטר מגיעה לכביש הטבעתי. בסוף הסמטה בצידה השמאלי - המערבי בתוך הרחוב הטבעתי נמצאת הסוכנות. מי שבא עם רכב כדאי שיחנה לאחר הגשר, יש הרבה מקומות לחנות בהם.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של galando
galando

”הגעה מגואטמלה למקסיקו“

קרא עוד

מפלורס הזמנו את הנסיעה לצ'טומל, מקסיקו (דרך בליז). הנסיעה כולה אמורה להיות 8 שעות (275 קצאל דרך הוסטל לוס אמיגוס בפלורס). בפועל - התעכבנו - שעה איחור ביציאה ובמעברי הגבול (בגלל אחת הנוסעות שהיתה לה בעיה עם הויזה (נוסעת מקומית)). הגענו ב-19 לצ'טומל במקום ב-15:30. לפי הנהג, בדרך כלל זה כך. לא כדאי לבנות על הגעה בצהריים. משם לקחנו אוטובוס לטולום - כנראה אוטובוס מחלקה 2 - המקומות לא היו שמורים ועצר בהרבה תחנות בדרך. בסך הכל נסיעה של כ-4 שעות לטולום. במעברי הגבול - 3 דולר ביציאה מגואטמלה ו-15 דולר לאחד ביציאה מבליז.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של shoko saar
shoko saar

”שימו לב שכשאתם קונים כרטיס גם רושמים אתכם ברשימת הנוסעים“

קרא עוד

מי שנוסע מפלורס לכל יעד שהוא, שישים לב שכאשר הוא משלם על כרטיס הנסיעה יכניסו אותו לרשימת הנוסעים. קניתי כרטיס מפלורס בגוואטמלה לצ'יטומאל שבמקסיקו דרך בחור מקומי בשם חיימקה וקורא לעצמו חיים, שעובד בסוכנות נסיעות סאן חואן.

בבוקר הנסיעה התברר שאני לא רשום ברשימת הנוסעים ונאלצתי לקנות כרטיס חדש. כך הפסדתי 100 שקלים. כמובן שחיים לא היה ולא היה מי שייצור איתו קשר.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של אנונימי
אנונימי

”מפלורס לפלנקה - הדרך הזולה“

קרא עוד

הדרך הפשוטה והיקרה - כל סוכנויות הנסיעות מציעות דיל הכולל את האוטובוסים משני צידי הגבול והסירה ב-30 דולר. ניתן לעשות הכל לבד בפשטות ובחצי המחיר. לוקחים את האוטובוס של 6 בבוקר מתחנת האוטובוס החדשה בסנטה הלנה לעיירה Bethel. הנסיעה אורכת כארבע שעות וחצי ועולה 25 קצל. ב-Bethel יש להחתים את הדרכון במשרד ההגירה ולחפש שותפים לחציית הנהר. בעלי הסירות ממתינים ליד משרד ההגירה. גם אם לא מוצאים מיד שותפים, פשוט להמתין - עם הזמן מגיעים עוד אנשים, כולל מקומיים שכושר המיקוח שלהם, לרוב טוב משלכם. המחיר הרשמי הוא 300 קצל. אנחנו היינו שלושה (2 מקומיות ואנוכי) והצלחנו להוריד את המחיר ל-150 קצל לשלושתינו יחד. בצד המקסיקני, שנקרא Frontera corozal, ממתין ה-Colectivo לפלנקה, שגם יביא אותכם למשרד ההגירה להחתמת הדרכון וקבלת אשרת התייר. הנסיעה לפלנקה אורכת כשעתיים וחצי ועולה 60 פזו. בהצלחה!

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של אנונימי
אנונימי

”מעבר זול מגואטמלה למקסיקו“

קרא עוד

אנחנו עברנו למקסיקו דרך פלורס. לקחנו מונית (15 קצל) לאוטובוס שנוסע לעיר בתאל. האוטובוס יוצא מסנטה אלנה ב-5 בבוקר ועולה 30 קצל. זו נסיעה של 7 שעות והאוטובוס עושה עצירות בדרך. מבתאל לוקחים סירה זה 2 דקות של ``הפלגה`` וזה עולה 10 קצל, יש סירות כל הזמן.

הסירה מגיעה ל``ציבריה`` משם לוקחים טרנזיט, כזה שעוצר במשרד ההגירה. שימו לב שחותמים לכם בדרכון ושנותנים לכם אישור שהייה ל-60 ימים. הטרנזיט עולה 60 פסו ומגיע לפלנקה.

לסיום, הנסיעה קצת מעייפת וקצת יותר ארוכה מהשטל שמציעה סוכנות הנסיעות אבל...הרבה יותר זולה. השטל עולה 27 $ והאוטובוסים 12$. 

נסיעה טובה ובהצלחה! 

נ.ב אנחנו הגענו לפלורס ב-16:00 של שעון מקסיקו (שעה קדימה משעון גואטמלה).

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על תחבורה ציבורית ומוניות בפלורס

אין עדיין פוסטים על תחבורה ציבורית ומוניות בפלורס.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות