מסלול חד יומי בהר קוק

מסלול חד יומי בהר קוק - למטייל (1) מתוף הטיפ של גליליתת
מסלול חד יומי בהר קוק מתוך הטיפ של גליליתת - למטייל (2) מתוך הטיפ של גליליתת
הפרטים התקבלו מגולשי אתר למטייל ובאחריותם

8 המלצות על מסלול חד יומי בהר קוק

תמונת הפרופיל של גליליתת
גליליתת

”טיול משפחתי בהר קוק - Hooker Valley“

קרא עוד

יצאנו עטופים במעילי ומכנסי גשם למסלול Hooker Valley שליד הר קוק. המסלול כולו 8 ק"מ. עברנו 3 גשרים ענקיים והרבה גשרים קטנטנים. בסיום אגם יפהפה ופסגה מושלגת של הר קוק המתנשא לגובה של 3,755 מטר. בבוקר השמיים היו מעוננים ובכלל לא ידענו שיש לידנו כאלו פסגות מושלגות יפהפיות. גם כל הטרק לא היה לנו מושג. רק ב-12:00 בצהריים כשהשמיים התבהרו גילינו איזה נוף מקסים יש מאחורי הקרוואן. זאת הייתה הפתעה גמורה. מחזה מפתיע מקסים!

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של מייקל ב
מייקל ב

”מיולרס האט“

קרא עוד

מעל העיירה מאונט קוק נמצאת בקתה בשם מיולרס האט. העלייה לשם היא קשה ונמשכת בערך 4 שעות, אבל הנוף משם הוא באמת עוצר נשימה. אפשר לעלות ולרדת מהבקתה באותו יום, כי הירידה לוקחת קצת יותר משעתיים אבל מומלץ להישאר לישון בבקתה את הלילה משתי סיבות- האחת כי העלייה לבקתה באמת קשה ועדיף לסיים את היום שלכם אחריה. הסיבה השנייה היא שהשקיעה שרואים מהבקתה היא מדהימה.

הטיפ עזר לך?

”טרק ה-Muller Hut בניו זילנד“

קרא עוד

אחד מהטיולים הכי יפים בניו זילנד הוא טרק ה-Muller Hut בהר קוק. מדובר בטרק יומי (אפשרי דו-יומי עם לינה בביקתה) הכולל תצפית מדהימה על הר קוק וכל העמק שלרגליו. הטרק לוקח כמה שעות 4-6, תלוי בקצב. מתחיל מטיפוס ארוך של מאות מדרגות. בהמשך נהיה שביל המוביל לביקתה, ממנה נשקף נוף לשני צידי ההר. ללא ספק אחד הנופים היפים ביותר בניו זילנד. יש לשים לב לתחזית מזג האוויר ולהימנע מטיפוס על ההר ביום בעייתי (DOC קיים בכפר שלמרגלות ההר). 

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של GBT
GBT

”טרק ה-Tasman glacier“

קרא עוד

ממליץ בחום על הטרק, הטרק קצר ויש המון התפצלויות נחמדות אחרי שמתחילים אותו, יש לו 3 סופים שונים: 1) האגמים הכחולים (שבכלל בצבע ירוק) 2) תצפית מדהימה על הקרחון והאגם שהוא יוצר שמלא בחתיכות קרחון עצומות 3) הגעה לאגם של הקרחון (ממש למים, שאי אפשר להיכנס אליהם מכיוון שמדובר בפחות מ5 מעלות) אני ממליץ להגיע לכל ההתפצלויות דבר כזה לא צריך לקחת יותר משעתיים, יש שילוט טוב במהלך הטרק ואי אפשר להתבלבל.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של GBT
GBT

”טרק Hooker valley“

קרא עוד

Hooker valley הוא טרק של 3 שעות לעמק Hooker שנמצא בו קרחון, ממליץ למי שלא יכול לעלות למולר האט בגלל מזג אוויר או סיבה אחרת, טרק מאוד נחמד שמסתיים בנוף יפה, לדעתי למי שעולה את המולר האט אין סיבה לעשות אותו מכיוון שזה אותו נוף שרואים אחרי שעה של טיפוס במולר האט ועד הפסגה עצמה.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של יוס יוס
יוס יוס

”הר קוק“

קרא עוד

למגיעים למאונט קוק:

טיול חד יומי: באזור עצמו יש טרק חד יומי שעובר בשני האגמים לקרחון וחזור. כל זה לוקח מקסימום 3 שעות. רצוי לברר את מזג האויר ולהתחיל מוקדם כיוון שהעננים נכנסים בין ההרים לקראת צהריים.

טיול חד יומי או עם לינה באמצע: מיולר האט (בקתה). השוס שכולם מדברים עליו זה לקום לזריחה בבקתת מיולר ולראות את מאונט קוק במלוא יופיו ובשלל גווניו. מאזור מרכז המבקרים מתחילים במסלול שמטפס לבקתה עצמה. הטיפוס לא קל בכלל ורצוי לעשות אותו מוקדם בבוקר במזג אויר טוב ובידיעה שלא הולך לרדת גשם ביום למחרת! אני אישית עליתי וירדתי באותו היום. נהנתי מהשהייה שלי למעלה ואף זכיתי לראות מפולת שלגים. למעלה בדרך כלל יש שלג (תלוי עונה). העלייה והירידה באותו היום לא קלה בכלל. כך שאולי לילה בבקתה יהפוך את הטרק הקצר הזה ליותר פשוט ונוח. יש להזמין מראש מקום לבקתה. 

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של shar40
shar40

”מסלול הליכה קייה פוינט Kea Point -הר קוק“

קרא עוד

מסלול הליכה קייה פוינט Kea Point -הר קוק יצאנו למסלול מאזור הקמפינג Whith horse hill camping site. המסלול נעשה בחודש אפריל בעונת הסתיו שברקע רואים את הר קוק הלבן מקרח. המסלול קצר יחסית ומשולט לאורכו, זמן הליכה 1-2 שעות עד לנקודת התצפית, שבדרך יש נקודות עצירה יפות. הדרך יפה ופסגות הקרח נראות לאורכה, מנקודת התצפית רואים את ההר והנוף היפה סביבו של עמקים וקרחונים. משם ירדנו חזרה באותו מסלול. 

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של אנונימי
אנונימי

”מאונט קוק - בקתת מילר האדירה!“

קרא עוד

מכפר מאונט קוק יוצאים כמה מסלולים קצרים לנקודת תצפית בסביבה, וגם טרקים יותר ארוכים למקצוענים, שאתם יכולים לעשות את ההתחלה שלהם - אפילו עד הבקתה הראשונה -ואז לחזור. עוד מידע נמצא בקישור של ה- DOC למטה.

המסלול שהרוב עושים הוא העלייה לבקתת מילר (mueller), שאם אני לא טועה היא הבקתה הגבוהה ביותר בנ``ז, גובה 1800 מ`, 1100 מ` מעל הכפר. הנוף מהבקתה, ומהכיפה הקטנה שמעליה, חד פעמי. הר קוק עצמו בצפון, קרחונים ושמש שוקעת במערב, העמק מתחת, ובאופק במזרח כל מרכז האי עד האופק, אגמים ושדות. שקיעות וזריחות מאד יפות ומומלצות מהבקתה - אני ראיתי שקיעה לתוך ענני סערה, וזריחה לא ראיתי כי היה כבר גשם מטורף.

הלינה בבקתה יקרה - 35$ נ``ז, אין גז לבישול ושימו לב - אין חימום אז תביאו בגדים חמים. אם המחיר או המשקל של טיול לינה מרתיעים אתכם - אפשר לעשות את המסלול לבקתה וחזרה לכפר גם ביום אחד. הטיפוס והירידה לוקחים 2-3 שעות למטייל מנוסה לכל כיוון. וכך אתם לא צריכים לשלם. רק תארגנו לכם מקום לינה בכפר קוק אין הרבה מבחר, והחניון של DOC נמצא 2 ק``מ מהכפר עצמו.

תבלו!

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על מסלול חד יומי בהר קוק

אין עדיין פוסטים על מסלול חד יומי בהר קוק.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות