ויזה ומעברי גבול בסנטיאגו דה קובה

הפרטים התקבלו מגולשי אתר למטייל ובאחריותם

2 המלצות על ויזה ומעברי גבול בסנטיאגו דה קובה

תמונת הפרופיל של EitanEitan
EitanEitan

”ויזה (כרטיס תייר) לקובה“

קרא עוד

כל אדם (מכל מדינה בעולם לרבות מדינות שאין להם יחסים דיפלומטים עם קובה), המעוניין לבקר בקובה חייב לרכוש ויזה שהיא למעשה כרטיס תייר. את כרטיס התייר רוכשים מראש, לא ניתן להגיע לקובה ללא הכרטיס. עלות הכרטיס משתנה ממדינה למדינה, בארץ כרטיס תייר יעלה כ 45$. חלק מחברות התעופה נותנות אותו בחינם.

על הכרטיס יש לרשום את מקום הלינה הראשון שלכם בקובה. הכתובת חייבת להיות מדוייקת ונכונה (אין לתת כתובת פקטיבית - לעיתים הקובנים יתקשרו אל הקאסה בכדי לוודא שאכן הזמנתם שם מקום).

הכרטיס תקף ל - 6 חודשים מרגע הוצאותו ומקנה זכות שהייה של חודש אחד בלבד. אם תרצו להאריך את שהותכם מעבר לחודש, יש לגשת למשרדי ההגירה הקרובים ולהגיש בקשה להארכה לחודש נוסף (יש לעשות זאת מספר ימים לפני שהויזה נגמרת). 

התהליך לוקח מספר שעות (המתנה בתור כמובן) עד חצי יום. יש לקנות בול ייעודי ע"ס 25CUC, למלא טפסים ולחכות בסבלנות לאישור של הפקיד. לישראל אין כיום יחסים דיפלומטיים עם קובה ולכן על כל בעיה שתצוץ יש לפעול ע"פ ההנחיות באתר של משרד החוץ.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של אנונימי
אנונימי

”כניסה לקובה - מנסיוני“

קרא עוד

חזרתי לפני שבועיים וחצי מקובה, אחרי שהות בת 15 יום במדינה המדהימה הזו!

בכניסה לקובה לא מטרידים את כולם. השאלות הבסיסיות מסתכמות באיך את יודעת ספרדית (אם את יודעת). אחר כך בקרית הגבול בוהה במשך שעה בערך בתמונת הדרכון שלך ואז בפניייך ואז שוב בדרכון וחוזר חלילה. חוץ מזה היא בודקת את הויזה שלך ואת כרטיס היציאה שלך מקובה. אם התמזל מזלך - סיימת, ותוך שעתיים (קובה...) את מחוץ לשדה.

אם ``נתפסת`` - ישאלו אותך שאלות נוספות לאחר ביקורת הגבולות, כמו: למה באת? לאן את נוסעת בקובה? כמה זמן תהיי בכל מקום? ושאלות נוספות, שמסתכמות בערך ברבע שעה, לא כולל עיכוב של שעה וחצי לפני. סתם כי בא להם... אל תתעצבני - תהני! זו חוויה...

אף חברת תעופה לא תעלה אותך למטוס לקובה, אם לא תציגי כרטיס יציאה מקובה. כבר בשדה התעופה שבמדינת המוצא - יעכבו אותך ויסרבו להעלות אותך על המטוס. אל תסתכני! קני את כרטיס הטיסה שלך מקובה למכסיקו לפני שאת מגיעה לקובה! הכרטיס אמור לעלות בסביבות 260 דולר לקאנקון עם חברת ``קובאנה`` ההזויה. את כבר תביני.. אל תבהלי מהעשן שעולה במטוס במהלך הטיסה!

אין להם בעיה אם תהיה לך ויזה לארה``ב בדרכון, וגם לא אם יהיה לך כרטיס טיסה לניו יורק (ממכסיקו או מקנדה כמובן). גם בארה``ב לא תהיה בעיה, מכיוון שבקובה לא מחתימים לך את הדרכון.

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על ויזה ומעברי גבול בסנטיאגו דה קובה

אין עדיין פוסטים על ויזה ומעברי גבול בסנטיאגו דה קובה.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות