מסלול חד יומי בטרנסילבניה

מסלול חד יומי בטרנסילבניה - למטייל (1) מתוף הטיפ של nene
מסלול חד יומי בטרנסילבניה מתוך הטיפ של benaim - למטייל (2) מתוך הטיפ של benaim
מסלול חד יומי בטרנסילבניה מתוך הטיפ של benaim - למטייל (3) מתוך הטיפ של benaim
מסלול חד יומי בטרנסילבניה מתוך הטיפ של ענת פ - למטייל (4) מתוך הטיפ של ענת פ
מסלול חד יומי בטרנסילבניה מתוך הטיפ של ענת פ - למטייל (5) מתוך הטיפ של ענת פ
מסלול חד יומי בטרנסילבניה מתוך הטיפ של ענת פ - למטייל (6) מתוך הטיפ של ענת פ
מסלול חד יומי בטרנסילבניה מתוך הטיפ של nene - למטייל (7) מתוך הטיפ של nene
מסלול חד יומי בטרנסילבניה מתוך הטיפ של שמוליק3197183 - למטייל (8) מתוך הטיפ של שמוליק3197183
מסלול חד יומי בטרנסילבניה מתוך הטיפ של שמוליק3197183 - למטייל (9) מתוך הטיפ של שמוליק3197183
מסלול חד יומי בטרנסילבניה מתוך הטיפ של שמוליק3197183 - למטייל (10) מתוך הטיפ של שמוליק3197183
מסלול חד יומי בטרנסילבניה מתוך הטיפ של שמוליק3197183 - למטייל (11) מתוך הטיפ של שמוליק3197183

7 המלצות על מסלול חד יומי בטרנסילבניה

תמונת הפרופיל של benaim
benaim

”טיול עיירות באזור טרגו מוראש וסיגישוארה“

קרא עוד

אנחנו שני זוגות בני 60+, היינו באזור טרנסילבניה ונשארנו ללון במלון מקסים שם פלאזה.

משם יצאנו יום אחד מערבה למכרות המלח בטורדה, שזו חוויה נחמדה, אולי יותר מלהיבה כשיוצאים עם ילדים, כיון שבמכרה אין הרבה לעשות, רק להתרשם מיופיו ועומק המכרה, אבל יש מתקני שעשועים בתוכו.

מטרגו מוראש יצאנו יום אחר לסיור עיירות, ירדנו כשעה דרומה לסיגישוארה - עיירה/עיר מאוד עתיקה, מתקופת ימי הביניים ועם מבנים מרשימים שכדאי להסתובב שם ואף לעצור להתרעננות קצרה במרכז, לשתות משהו ולספוג את האוירה הנעימה במקום.

משם עלינו לכוון צפון מזרח כשעה לעיירה סובטה. עיירה קטנטנה, ציורית, כייפית ומעניינת - יש שם אגם מלח, שכשהיינו (יום ראשון) היה סגור אבל כייף לסייר רגלית בסמטאותיה של העיירה/כפר, ולראות את הקישוטים והבתים/הוסטלים היפים, לטעום ממנעמי המקום, לנשום את האוויר פנימה ולהנות. מומלץ למי שמגיע לאזור, מאוד יפה.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של ענת פ
ענת פ

”כביש נוף טרנספאגאראשן Transfăgărășan“

קרא עוד

המסלול שלנו התחיל בקורטאה דה ארג'ש והסתיים באלבה יוליה, רובו על כביש הנוף טרנספאגארשן (Transfăgărășan). זהו מסלול ליום שלם. נסענו בו באוגוסט.

כביש הטרנספאגארשן – כביש מדינתי DN7C – מפותל מאוד ותלול. חלקים ממנו צרים מאוד וללא שוליים. הוא סלול היטב ותקין ברובו, רק בנקודה אחת נתקלנו בעבודות בכביש. הנוף לאורכו יפיפה – הרים מיוערים, נחלים, מפלים ואגמים.

תיאור המסלול:

נסענו מקורטאה דה ארג'ש כחצי שעה אל מצודת פויינארי. המסלול למצודה (עלייה, ביקור במצודה וירידה) ארך כשעתיים.

משם נסיעה קצרה אל סכר וידרארו (Barajul Vidraru). הסכר גדול ומרשים, לצידו חניון קטן שהיה מלא (אוגוסט...) והמון מכוניות בשולי הכביש. בצד אחד של הכביש ניתן להתרשם יותר ממבנה הסכר על המצוק, בצד השני – הכביש על גדת קצהו של האגם המלאכותי הענק שייצר הסכר. המראה יפה, אך תצפית קצרה מספיקה, בכמה דקות הולכים לאורך הסכר.

המשכנו על הכביש לאורך אגם וידרארו (Lacul Vidraru) במטרה למצוא נקודה מתאימה לשיט, אך החל גשם שוטף ולכן ויתרנו.

המשכנו לכיוון מפל העיזים – Cascada Capra, כשעה נסיעה מסכר וידרארו. הגענו לתחתית המפל, עדיין גשם, נהנינו מהמראה אך לא טיפסנו למעלה. הנוף גם מתחתית המפל מרהיב, האזור מלא אתרי פיקניק וקרוונים.

התכנון להמשך היה לעצור באגם בליאה (Lacul Bâlea) ומפל בליאה (Bâlea Cascadă) הקרובים ולשהות שם כשעה-שעה וחצי. הגשם המעורב בברד לא אפשר זאת. לפיכך המשכנו ישירות אל יעד הלינה שלנו - אלבה יוליה, במרחק כשלוש שעות ממפל העיזים.  ניתן לקצר בשעה ולסיים בעייירה סיביו.

המסלול מומלץ מאוד, הדרך יפהפייה לכל אורכה (במידת האפשר עדיף להגיע ביום שמשי… אך קחו בחשבון שאוגוסט גשום) והכביש בהחלט סביר לנהיגה.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של שמוליק3197183
שמוליק3197183

”טיול יומי לאזור Fagaras “

קרא עוד

ציר נסיעה מדהים בטרנסילבניה, כאשר בפסגת הדרך מגיעים ל-Belea Lake. האזור יפה עם מסעדות ושוק תיירים קטן עם מזכרות, גבינות ונקניקים. באגם (Belea) ניתן לטייל ולעלות לנקודות תצפית מדהימות. בירידות מההר (מפותלות מאוד) ניתן לראות מלמעלה את כל הציר, יש במרגלות ההר דירי חזירים (בר ורגילים), כבשים ועוד. מומלץ לעצור במפלים אשר באמצע הירידות.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של nene
nene

”מסלול הליכה בקניון Turda ובקניון 7 המדרגות - Seven Stairs“

קרא עוד

אנחנו זוג מבוגר המטייל לבד. לקראת טיולנו האחרון בחודש ספטמבר 2014, השתמשתי בין היתר בהמלצות מטיילים באתר למטייל ומרצוני להשלים המלצות נוספות.

1. קניון טורדה Turda- Cheile Turzii נמצא דרומית ל-Cluj מערבית ל-Turda בטרנסילבניה.
 טיול רגלי בקניון: בתוך הקניון מסלול הליכה רגלי מסומן המסלול מתאים לכל גיל.

שלוש אפשרויות:
 1. ללכת בקניון ולחזור באותה דרך.
 2. ללכת במסלול הקניון ולהמשיך למסלולי טיול נוספים ע”פי הסימונים בשטח.
 3. מסלול העולה מעל למצוקים ועמו חוזרים חזרה, המסלול מסומן ,משך ההליכה כ-3 שעות נוספות.
 לקניון יש כניסה משני צדדיו. בהמלצות מצאנו כניסה רק מכיוון הכפר Petrestii de Jos.
 אנו הגענו מהכניסה השנייה , הכניסה הדרומית. הגישה היא מתוך העיר טורדה לכיוון Cheia יש שילוט בדרך.

המסלול בקטע זה מתחיל ישירות בכניסה לקניון והוא בעליה מתונה, עד המקום שבו הקניון נפתח, ואז בחזרה.


 2. קניון 7 המדרגות - Seven Stairs – Canionul Sapte Scari מחוז ברשוב. הקניון מצוי בגובה של 948 מ’, באורך 160 ועומק 60 מ’.
 הקניון (נקיק) דרומית לברשוב, בכפר Timisu de Jos . לנסוע במעלה הרחוב הראשי עד סופו (כק"מ), ואז לחנות. המסלול מתחיל בהליכה בעליה מתונה בדרך עפר לאורך הנחל וממשיך בשביל ביער. העלייה נמשכת קרוב לשעה, בסופה מגיעים לנקיק עם שבעה מפלים בגבהים שונים. קטע זה בתשלום.
 המקום שופץ בשנת 2012, והוסדר באמצעות סולמות וגישרונים. המעברים מאוד נוחים, יש לקחת בחשבון שגובה הסולם הארוך ביותר הוא 14.5 מ’. (יציב מאוד). סה"כ ההליכה בקטע זה כחצי שעה, והוא חד כיווני. אחרי היציאה ממשיכים למעלה וחוזרים בדרך עוקפת עד בקתת תשלום הכניסה.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של Lior1819
Lior1819

”יום בשתי הערים היפות ברומניה“

קרא עוד

מהתרשמות שלנו שתי הערים הבאות הן היפות ביותר ברומניה והיחידות ששוות להקדיש להן זמן, אני מדבר על אלבה יוליה Alba Iulia וסיביו Sibiu, המרחק ביניהן חצי שעה בנסיעה, כך שאפשר לבקר בהן ביום אחד. אלבה יוליה מציעה מצודה מרשימה וסיביו מציעה ככרות, מסעדות, בתי קפה כנסיה ומגדל שניתן לטפס לראשו. 

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של shsma
shsma

”כביש נוף טרנספרגישן“

קרא עוד

(יום ראשון) יצאנו מסיביו בדרכנו לכביש הנוף טרנספרגרשין העולה על רכס הרי פאגאראשולוי - Munti Fagarasului. העלייה בכביש 7C, מפותלת וככל שעולים מעלה, נחשפים לנוף מרהיב ומרשים יותר. לאורך הכביש עצים גבוהים וצפופים ונביעות מים הנובעות ממעלה הצוקים, מטה במורד ההר והסלעים. לאורך הדרך מטיילים רבים התמקמו באוהלים או רק בשקי שינה ולנו במקום. בפסגה - אגם "קטן" (אינו מסומן במפה הכללית) ובסמוך אליו עליה במדרגות רחבות לתצפית על כל מהלך הכביש מהצד בו נסענו. המראה מדהים ומאוד מרשים. לנקודה זו שהיא הגבוהה ביותר אליה מגיע הכביש, מגיע גם רכבל. בפסגה - חנייה בתשלום (5 ליי) ושפע דוכנים עם אוכל מקומי - מבחר גבינות, נקניקים, לחמים, ריבות, סירופים, מאפים מיוחדים הנאפים על גחלים ועוד. הנוף הנשקף מהפסגה הוא יוצא דופן ביופיו והאוויר קר. נראה שירד גשם ערב קודם, הכל היה רטוב. ממקום זה ניתן לעלות ברגל במסלול אתגרי עד למקום גבוה יותר. מהפסגה המשכנו לצידו השני של ההר המתחבר באמצעות מנהרה העוברת במעבה ההר. בצידי הדרך ראינו סוסים, כבשים, חמורים משוטטים להם. מצד ימים של הכביש, במרחק של כ-15 ק"מ במורד ההר מהפסגה, נחבא לו מעבר לעצים, אגם גדול המשתרע על פני כ-17 ק"מ. בסוף הירידה בכביש, ניתן לעבור לצידו השני של הכביש באמצעות מדרגות ולהגיע לאגם ולסירה תיירותית גדולה השטה בו. לא חייבים להכנס לאגם, הוא מרשים יותר מרחוק במהלך הנסיעה.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של shsma
shsma

”הר פלטיניש באזור סיביו“

קרא עוד

יציאה מסיביו – Sibiu, לכיוון הר פלטיניש - Paltinis. כ-32 ק"מ. הדרך עוברת דרך כפר קטן ראשינרי - Rasinari, בצד הכביש מוצגות בתוך מאין חלונות ראווה קטנים מבחר הגבינות מתוצרת הבית באותו יום, עוצרים וקונים במקום. העליה להר מפותלת מאוד ומלאה ברוכבי אופניים האוהבים אתגרים. הכביש ממשיך כמעט עד לפסגה ושם יש רכבל פתוח העולה עד לפסגה ממש - 8 ליי לכיוון למבוגר. אם לא מעוניינים לעלות ברכבל, כ-200 מטרים לפני הרכבל, במקום בו עומדים צוענים עם דליים וכלי פלסטיק הגדושים בפירות יער (סוף סוף גם אוכמניות), יש שלט המורה לטיול רגלי האורך כ-2 שעות. השלט ממוקם מצד שמאל ומפנה לתוך היער פנימה, נכנסים כ-1 ק"מ עם הרכב בדרך משובשת ומחנים בצד השביל ליד סימון אדום-לבן המסומן על גזע העץ (סימון של מאין "חגורה"). המסלול עובר על צלע ההר בשביל חשוף עד לפסגה. שיפוע תלול מאוד ומאתגר, אבל מלא בשיחי אוכמניות- אכלנו כל הדרך. בדרך חזרה מטה (חוזרים באותה דרך), רצנו בירידה והבהלנו חבורה של אווזי בר (5) שהיו בשולי היער בתוך שיח. האווז החמישי יצא אחרון, יתכן ודגר/ שמר על הביצים בקן, האווזים התעופפו מהמקום, ירדנו עד לנקודת הסיום/ התחלה, עייפים, אך מרוצים.

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על מסלול חד יומי בטרנסילבניה

אין עדיין פוסטים על מסלול חד יומי בטרנסילבניה.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות