סיגולדה
Sigulda

סיגולדה - למטייל (1) מתוך הטיפ של Soft Cell
סיגולדה מתוך הטיפ של Soft Cell - למטייל (2) מתוך הטיפ של Soft Cell
סיגולדה מתוך הטיפ של Soft Cell - למטייל (3) מתוך הטיפ של Soft Cell
סיגולדה מתוך הטיפ של Soft Cell - למטייל (4) מתוך הטיפ של Soft Cell
סיגולדה מתוך הטיפ של Soft Cell - למטייל (5) מתוך הטיפ של Soft Cell
סיגולדה מתוך הטיפ של Soft Cell - למטייל (6) מתוך הטיפ של Soft Cell
Sigulda, Siguldas pilsēta, Latvia

2 המלצות על סיגולדה

תמונת הפרופיל של edi1111
edi1111

”המלצה על מרכז המידע לתייר בסיגולדה“

קרא עוד

הגעתי לעיר סיגולדה לסיור של יום אחד, כבר כשהגעתי, נתקלתי מיד במרכז מידע לתייר (היות והוא ממוקם ממש בתחנת האוטובוס/ רכבת).

הצוות במקום אדיב, דובר אנגלית ומסביר פנים, הוא עזר לנו מאוד בהרכבת מסלול טיול וצייד אותנו במפות רבות. יש עלוני מידע על המדינה כולה בכניסה למקום וניתן לקחת לטיולי המשך.

כמו כן, במקום נמכרות מזכרות בנאליות למדי אבל במחירים ממוצעים לאזור (במיוחד מקלות הסבא המרשימים).

השירות ניתן בחינם. מומלץ מאוד לעצור שם לפני תחילת הטיול, גם אם תכננתם מסלול מראש, ייתכן ויהיו לעובדים עצות מועילות.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של Soft Cell
Soft Cell

”יום טיול בסיגולדה, שוויצריה הלטבית“

קרא עוד

את הטיול לסיגולדה עשינו עם מדריך מקומי בשם ריהרדס. ריהרדס אסף אותנו מהמלון במכונית הסטיישן שלו ויצאנו לכיוון הפארק. קיימת בנוסף דרך עצמאית להגיע באמצעות רכבת ואכן עם ההגעה ראינו תחנת רכבת ומשם מתחיל הסיור. נהר גאוג'ה זורם דרך סיגולדה והאזור כולו הוכרז כפארק לאומי גאוג'ה. המקום טובל כולו בירוק משגע עם יערות וטבע שנשפך מכל מקום. הסיור עובר בטירה חדשה יחסית ומשם למספר אתרי אקסטרים שמציעים מגוון פעילויות ספורט החל מהחלקה במדרון בחורף ועד פעילויות טיפוס ואופנים בקיץ.

נהנינו באתר "טרזן" שבו אפשר להחליק במגלשות הרים ולחזור ברכבל. בדרך רואים פעילויות רבות על חבלים וכבלים בין העצים. עברנו באתר אולימפי למזחלות בוב סלייד. אפשר לעלות במעלית ולראות את חדר ההזנקה והמסלולים. לאחר מכן המשכנו ברכבל בגובה רב שחוצה את נהר הגאוג'ה. מהרכבל אפשר לבצע קפיצות בנג'י לכיוון הנהר. לאחר הקפיצה הרכבל מתקדם לגדה הקרובה ושם אוספים אותך. לאחר הרכבל יש מסלולי הליכה בדרך הסרפנטינה שעוברת ביער עד לאזורי ביצות ומערות מפורסמות. הכול בירוק משגע. המערות נושאות כתובות וחותמות רבות של המטיילים שעברו שם במאות הקודמות.

שם שמענו את הסיפור המפורסם על מאיה שנותרה נאמנה לאהובה ונרצחה בשל כך. את הקבר של מאיה עם זרי הפרחים של זוגות שבאים להצהיר על אהבתם, ראינו, לאחר מכן בטירת טוראידה. הטירה ההרוסה למחצה משמשת כיום במוזיאון פתוח. במקום ניתן לראות חדרים ומוצגים רבים ובתוכם פעילויות של בעלי מקצוע. מסביב לטירה גן פסלים ענק מדהים ביופיו. בדרך חזרה ראינו חסידות מקננות על ארובות ועמודים.

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על סיגולדה

אין עדיין פוסטים על סיגולדה.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות