כבר כתבתי על היופי של עכו ואיך ניתן להסתדר יום בלי רכב, אך כעת היה תזמון שאפשר סופ"ש שלם ולהלן עדכונים שאחרי הקורנה:

אוקיי אז הכי קרוב לחו"ל בארץ זה עכו, עיר מהמת עם קסם ומסתורין של העבר (כל העיר העתיקה), עם חוף שלא יורד מאף חוף בקפריסין (חוף הארגמן) עם גנים מהממים (הגנים הבאהיים) ופעילויות ואטרקציות לילדים (מיני לונה פארק בסוף טיילת המגדלור, רחוב ההגנה מול מינא וד"ר לק והגן הבוטני שנבנה עם מתקני שעשועים בראש של ילדים).

אז מטעמי נוחות היינו 3 לילות (מחיר 1500 שהינו בדירה ברחוב ההגנה- home near the sea in Acre המיקום מושלם. המרפסת מול הים יש בריזה. כל מה שצריך זה במעגל מהבית. הולכים ישר וימינה זה מסעדת מינה, ד"ר לק, חנות נוחות ומתקני ילדים כמו מיני לונה פארק שפועל בערבים. הולכים ישר וימינה אז יש את הטיילת לעיר העתיקה לאורך החומות או שניתן לחצות ממוזיאון אסירי המחתרת (כלא עכו) ולהגיע ישר לאולמות האבירים ולהתחיל את המסלול של העיר העתיקה מלמעלה. יוצאים אחורה מהחניון ואז שמאלה מגיעים למאפיית אלנאור ואיזשהו סופר.)

בשישי עדיף (אנחנו עשינו בשבת וזה קצת הפך לנו את הסדר) עושים את העיר העתיקה (כרטיס משולב להכל זה 63 ש"ח!) יום שלם (אולמות האבירים עשו חוויה מושלמת לילדים וזה יכול לקחת אפילו שעתיים) בערב עשינו שייט שקיעה וטיול על חומות. כמובן ברגל מהדירה כך שיכולנו לבוא לנוח בין לבין הזקנים יותר עם הילדים הלכנו למיני לונה פארק שיש שם (5-6 מתקנים לגילאי שנה עד 6-7 מחירים של 10 עד 20 ש"ח להפעלה).

בשבת עושים בבוקר את הגנים הבאהיים (כרגע הגנים הפנימיים סגורים אז יש לשקול אם שווה לעשות) ואז הגן הבוטני. מגיעים לחוף הארגמן בדיוק לארוחת צהריים ואז נהנים מהחול הלבן החלק חלק והמים הצלולים.

מונית זה 30 ש"ח אז הלך לנו 120 ש"ח- 30 ש"ח מהדירה לבאהיים, 30 ש"ח לגן הבוטני, 30 ש"ח לחוף ו-30 ש"ח חזרה לדירה.

היינו עם אותו נהג אז גם שרצה לקחת פחות נתנו את ה-30 ש"ח. (מוניות שימאן 054-6438589 ימי שבת הוא מתחיל מ-09:30/10:00).

ואז בערב שוב הלכנו למיני לונה פארק.

כפי שאמרתי מטעמי נוחות ישנו שם בלילה של חמישי ששישי על הבוקר יהיה פנוי, אנחנו בחרנו גם לישון בשבת ולצאת ראשון על הבוקר.

אז היה לנו יומיים מלאים, מלאים וממש הרגשנו כאילו אנחנו בחו"ל.

זה פוסט מורחב על המסלול בעיר העתיקה- https://www.lametayel.co.il/posts/8yvvq5 אז בשמנו לא כלל את הגן הבוטני והמיני לונה פארק ברחוב ההגנה.