לאחר קבלת החלטה לא לשכור אוטו ולא לנסוע לברקואה (הפעם...), יכולנו לשהות יותר בכל מקום ולשמוע המון מוזיקה. זה היה המסלול שלנו (כשבועיים וחצי):

הוואנה – 2.5 ימים בהתחלה + 3.5 ימים בסוף:

חוץ מן האתרים הרגילים (שעליהם תקראו בכל מדריך), נכנסנו להרבה חצרות יפהפיות, שבחלקן הן מוזיאונים (רובם חינמיים) כמו: בית אסיה, בית אפריקה (המקום היחיד שמתייחס לעבדות), בית מקסיקו, בית סימון בוליבר ועוד. התאהבנו בכמה מקומות למוזיקה – בעיקר בפלאסה וייחה, ובעיקר מסעדת La-Vitrola המעולה עם הרכב המוזיקה המעניין ביותר שחווינו. עשינו סיור פרטי עם יוהאן (ראו טיפ נפרד) בהוואנה-סנטרל.

אנחנו ממליצים לא לקחת את האוטובוס הופ-און-הופ-אוף מספר 1. רוב הנסיעה משעממת ואפשר לקחת מונית לאתרים המעניינים: מלון נסיונל, כיכר המהפכה ובית הקברות סן קריסטובל (עם בית הקפה Hoy Como Ayer Café המקסים לא רחוק ממנו – ראו טיפ נפרד).

טרינידד – 4 ימים (נסענו באוטובוס מהוואנה – 7 שעות).

פשוט עברנו ממקום למקום לשמוע מוזיקה! כל ערב – בכמה מקומות שונים. לכן גם הדם הפך לאט לאט לרום… (מלא מוחיטו...). במיוחד אהבנו את הפאבים עם המוזיקה – שמח!!

יצאנו לסיור בעיר עם מדריך(אלחנדרו - ראו טיפ נפרד); ולשני סיורים מאורגנים מחוץ לעיר – למפל El Rocio (ראו טיפ נפרד) ולעמק טחנות הסוכר – מטעם חברת התיירות המקומית.

פלאיה גירון - 3 לילות (שעתיים אוטובוס)

היה מקסים ואפשר היה להישאר יותר! פרטים – בטיפ נפרד (ראו לינק).

ויניאלס – 3 לילות (מפלאיה גירון – שני טקסי קולקטיבו כ-7 שעות).

מצאנו את הבארים הטובים ביותר למוזיקה – במורד הרחוב הראשי. ואם כבר מסעדה – אז במיוחד מומלצת מסעדה בשם "100% Cuba" – בקצה סמטת הבזאר. במיוחד כדאי להגיע בשקיעה ולשבת על הגג. המלצרים נחמדים ומקצועיים, הקוקטיילים מצוינים ואפשר להוסיף רום אם מרגישים שלא חזק מספיק...

בשבת הרחוב הראשי הופך לשוק עם מופעים. יצאנו לשני סיורים מאורגנים – סוסים, וטיפוס ללוס-אקווטיקוס (ראו טיפ נפרד). לא נסענו לחופי הים (נסיעה ארוכה, וכבר היה לנו מספיק בפלאיה גירון). אוטובוס הופ-און-הופ-אוף: מערת הנטיפים יפה, היתר – הנוף בעיקר יפה.

לאס-טראסס (ראו טיפ נפרד): המקום מעניין אבל אפשר לוותר, אם אין אוטו צמוד.