החיים המסורתיים של פעם בעולם השלישי (לא חיי העוני) ותופעות טבע מושכות ומרתקות אותנו. בנוסף לרצון להגיע לשמורות חיות הטבע של אפריקה (במחיר שפוי) הביא להתעניינות בנמיביה, מדינה הגדולה מישראל כמעט פי 40 ומאוכלסת באוכלוסייה דלילה של כ- 2.5 מיליון תושבים.

הטיול בנמיביה והמדינות הגובלות בצפון מזרחה הוא אינטנסיבי למדי הכולל מס' נסיעות ארוכות ונסיעות בדרכי עפר טובות. מדובר בטיול טבע הכולל: נופים, דיונות ציוריות הגבוהות בעולם, מושבות ענקיות של כלבי ים ופלמינגו, שבטים שמצליחים לשמור על אורך החיים המסורתי הקדום, ספארי מדהים בסוואנות שבצפון המדינה, מדבר מרשים, נהרות ומפלים מדהימים. למי שיש מספיק זמן (לפחות חודש) יכול לשלב גם מספר קטעי הליכה.

בירור ראשוני מהיר מראה שהטיול בנמיביה יקר באופן יחסי ב- 25-30% ממחירי הטיול הרגילים לתקופה של בין 2- 3 שבועות. את כל הטיולים שערכנו במדינות העולם השלישי ארגנו באמצעות חברה מקומית מאותה מדינה (לאחר שבדקנו המלצות באתרים שונים באינטרנט כולל בהמלצות ישראלים ב"למטייל") והם כללו רכב וליווי צמוד של מדריך/נהג, לינה ברמה בינונית כולל שלוש ארוחות ביום ותשלום מראש עבור כל האתרים בהם נבקר.

כל ההמלצות הובילו אותנו לתכנון טיול בנהיגה עצמית ללא ליווי וכדי להקל על הארגון בחרנו בהתקשרות עם מפעיל מקומי שיארגן לנו מראש כמה שיותר (הסיבות: שפה רשמית בכל מדינות דרום אפריקה – אנגלית, מדינה מאורגנת ומסודרת, ביטחון אישי גבוה יחסית, מערכת דרכים מסודרת ומתוחזקת – כולל דרכי העפר).

איתרנו מספר שמות של מפעילים מקומיים עם המלצות (כולל של ישראלים) ושלחנו דוא"ל לכולם. קיבלנו מיידית התייחסות מבחור בשם Rodney בעל חברה בשם RMK TURES AND SAFARIS שיושב בווינדהוק בירת נמיביה. הבחור ענה בזריזות ולעניין והתחלנו להתקדם איתו. קיבלנו הצעת מסלול בסיסית ועדכנו אותה בהתאם לצרכים ולהבנה שלנו לאחר קריאה של המון הצעות טיול של חברות ושל כתבות של כאלו שטיילו בנמיביה. רוב הכתבות אינן מקיפות ולא נותנות הבנה מלאה על ארגון טיול כזה ורק ממספר כתבות מצומצם אפשר להבין כיצד לתכנן את הטיול וזאת אחת הסיבות לכתיבת סיכום הטיול ופרסומו. אחת הבעיות היתה שרצינו להתחיל לטייל מווינדהוק ולסיים במפלי ויקטוריה – מי ואיך מחזיר את הרכב? הבעיה נפתרה בכך ש Rodneyהציע להצטרף אלינו ל-5 ימים האחרונים (לא הוספנו תשלום) וכך יוכל להחזיר את הרכב (אנחנו רק נשלם את עלות הדלק). לאחר מספר התכתבויות סיכמנו גם מה תכלול עלות החבילה שהוא יספק לנו ומה אנחנו נזמין ונשלם באופן עצמאי במקום.

לאחר שהזמנו את הטיסות, שילמנו לו מראש בהעברה בנקאית כ-20% מהתשלום ואת השאר במועד הפגישה שלנו ביום הראשון לטיול. הרכב שקיבלנו הוא של החברה שלו והיה מצוין.

זה המקום לציין ש Rodney הוא אדם נחמד, מסביר פנים ונעים אשר עמד בכל ההבטחות, היה זמין תמיד (או שהשיב מייד כשהיה במקום עם גישה לאינטרנט) ואנחנו בהחלט ממליצים מאוד על שירותיו. ידוע לנו שהוא ליווה כבר מספר לא קטן של ישראלים וגם בחודשים הקרובים יש לו מספר קבוצות מישראל. rodneykatuutja@gmail.com‏

מסלול כללי של הטיול:

יום 1 – טיסה מת"א לאדיס אבבה, אתיופיה ולינה במקום.

יום 2 - טיסה מאדיס אבבה לוינדהוק, נמיביה. סיור ולינה בעיר

יום 3 - נסיעה ל-Bagatelle במדבר קלאהרי

יום 4 - נסיעה לאיזור Sossusvlei

יום 5 - Sossusvlei

יום 6 – נסיעה מ- Sossusvlei ל-Swakopmund כולל שמורת Moon Landscape

יום 7 – Walvis Bay ו- Sandwich Harbor

יום 8 - , Brandberg - White lady ,Cape Cross איזור דאמארה

יום 9 - Tweyfelfontein

יום 10 – Kamanjab ושבט ההימבה

ימים 11-12 - שמורת אטושה

יום 13 - נסיעה לרצועת קפריבי וביקור בשמורת Mahangu

ימים 14-16 - שמורת Chobe

יום 17 – מפלי ויקטוריה

ימים 18-19 – טיסה לת"א (דרך אדיס אבבה)