היום השביעי לטיול

המפלים – הצד הקנדי

מי שמגיע עם הרכב נוסע בכביש הראשי כל הזמן ישר לאורך השדרה, עובר את המפלים, ואז בצד ימין יש חנייה ענקית תשלום חד פעמי ליום ניתן לצאת ולהיכנס כמה שרוצים. כשנכנסים לחנייה מומלץ לנסוע עד הסוף (כאילו חזרה ל לכיוון המפלים) כדי להיות כמה שיותר קרוב לתחילת האטרקציות.

המלצה שלי: לקנות במגדל כרטיס משולב לארבעת האטרקציות המרכזיות (סרט, ביקור במנהרות, שייט, תצפית על הזרימה החזקה), למי שקונה את הכרטיס המשולב יש גם אופציה להשתמש בהסעות של האתר בחינם (וזה ללא ספק עדיף על פני להזיז את הרכב / ללכת ברגל גם אם אתם עם עגלת תינוק). מומלץ לאכול צהריים במסעדה שבאטרקציה. יחסית המחירים שם לא יקרים (לפחות לא כמו שציפינו), חוסך זמן ונוף מהמם למפלים.

סרט 4D : סרטון אנימציה קצר המתאר איך נוצרו המפלים. האנימציה מאוד נחמדה וקלילה שגם הפעוטה שלי שלא מבינה מילה באנגלית נהנתה ממנו והייתה מרותקת למסך.

לאחר מכן נכנסים לחדר שמדמה שייט באיזור המפלים כולל רעידות ומים מהתקרה. הקטנה התחילה לבכות. פחדה מהמים אז עברנו לעמוד באיזור היבש אליו לא מגיעים המים.

ביקור במנהרות – יורדים במעלית אל מתחת לפני הקרקע ויוצאים לכל מיני מרפסות המבטיחות מבט מקרוב מאוד על המפלים.

שייט – ידוע ומוכר – שייט בנהר בין הצד האמריקאי לצד הקנדי, מתקרבים למפלים, נרטבים, ניתן לרדת לבן האונייה ע"מ לא להירטב.

תצפית על הזרימה – הליכה קצרה ונעימה על דק לאורך זרימה מדהימה של הנהר,

המלצות שקיבלתי ולא הספקנו לבקר (קמנו ממש מאוחר באותו יום J ) : לעלות על הגלגל הענק לתצפת על המפלים מלמעלה, לאכול במסעדה מנדרין – בופה מעולה מגוון ענק של מאכלים מכל הסוגים, השעון המפורסם מהפרחים ותעלת וואלנד.