ויזה לקנדה - כל המידע שתצטרכו

מי שמתכנן להגיע לארץ המייפל יכול לעשות זאת בקלות, שכן בעלי דרכון ישראלי אינם צריכים ויזה לקנדה, אך כן לשלוח מבעוד מועד טופס אישור אלקטרוני. איך עושים את זה? מה ישאלו אתכם בשדה תעופה? כל מה שצריך לדעת על ויזה לקנדה – בכתבה שלפניכם
אביטל ישראל - מערכת אתר למטייל
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: ויזה לקנדה - כל המידע שתצטרכו
Thinkstock Imagebank ©

דרישות כניסה למדינה

ישראלים לא צריכים ויזה לקנדה, לפחות לא “ויזה” במובן המוכר לנו ממדינות כמו ארה”ב. יחד עם זאת, כדי לבקר בקנדה, עליכם להראות בביקורת הגבולות דרכון בתוקף ואישור כניסה אלקטרוני (eTA) אותו ממלאים לפני ההגעה למדינה (גם לילדים). בנוסף, תדרשו לגרום לקצין בביקורת הגבולות להשתכנע שאתם מתכננים לעזוב את קנדה בסיום ביקורכם. קצין ביקורת הגבולות הוא זה שינפיק לכם את הוויזה במקום.

איך ממלאים את ה-eTA?

מדובר בתהליך פשוט מאוד, שבו תצטרכו בסך הכל למלא טופס מקוון, לשלם ולחכות לאישור במייל. לכן, לפני שאתם ניגשים למלא את הטופס, דאגו שיש בידיכם דרכון בתוקף כרטיס אשראי בין לאומי וכתובת מייל, כדי שתוכלו להשתמש בפרטיהם בטופס. ניתן לרשום בטופס עד ארבעה אנשים המתגוררים באותו מקום. מילוי הטופס אורך דקות ספורות, עלות ה-eTA שבעה דולר קנדיים, והאישור יתקבל תוך זמן קצר מרגע השליחה. האישור תקף לחמש שנים, או עד שתוקף הדרכון פג (הראשון מביניהם). חשוב מאוד לא לקפל את האישור ולשמור אותו צמוד לשאר מסמכי הנסיעה, שכן תצטרכו להציג אותו מספר פעמים אחרי הירידה מהמטוס.

את הטפסים ניתן למלא באנגלית באתר הרשמי של שגרירות קנדה או לחילופין באתרי אינטרנט בישראל, דוגמת חברת ויזה נט, המסייעים למלא את הטפסים בקלות ובשפה העברית. היתרונות בפנייה לאתרים הנ”ל הם: תמיכה מלאה 24/7 (וואטסאפ/צ'אט/טלפון), 100% הצלחה (או החזר כספי מלא) ושירות מעולה.

ישנם מקרים שבהם תעלה דרישה לבדיקה רפואית, בטרם תורשו להיכנס למדינה. ישראל נכללת ברשימת המדינות, שמי ששוהה בהן מעבר לחצי שנה רצוף, מחויב בבדיקה רפואית, בהנחה שהוא מבקש לבקר בקנדה לתקופה של מעל חצי שנה או עובד בעבודה שיכולה להוות סכנה לבריאות הציבור. אם אינכם עובדים בעבודה כזו, או שאתם מתכננים ביקור של פחות מחצי שנה, ככל הנראה לא תצטרכו בדיקה רפואית, אך אם אתם עונים על אחד הקריטריונים – כדאי לבדוק בשגרירות קנדה לגבי אילו צעדים עליכם לנקוט.

בשיתוף חברת ויזה נט

הנפקת ויזה לקנדה באינטרנט - הדרך הזולה והמהירה להוצאת ויזה

הנפיקו אישור כניסה אלקטרוני לקנדה באתר ויזה נט — טופס אונליין פשוט בעברית, קבלת ויזה רשמית (eTA) תוך 1-2 ימים, במחיר הזול בארץ!

לפרטים נוספים והזמנת ויזה לקנדה לחצו כאן »אין צורך בוויזה- רק תגיעו! צילום: Flickr/Alex Indigoאין צורך בוויזה- רק תגיעו! צילום: Flickr/Alex Indigo

עם הגיעכם לביקורת הגבולות

עם הכניסה למדינה, תתבקשו על ידי נציג ביקורת הגבולות להציג את דרכונכם. למרות שישראלים לא צריכים ויזה לקנדה, הרי שכבר רכשתם eTA מבעוד מועד. יהיה עליכם לענות על מספר שאלות, על מנת שהנציג יוכל לוודא שאתם עומדים בכל דרישות הכניסה למדינה. חשוב להצהיר על כל המוצרים שאתם מכניסים למדינה, בייחוד כל מה שקשור לאוכל, צמחים ובעלי חיים. התהליך כולו אמור לקחת מספר דקות ולא תתאפשר לכם כניסה אם יגלו שנתתם מידע כוזב או חלקי. לחלופין, ייתכן ותדרשו להפקיד סכום כלשהו כפיקדון לוודא שתמשיכו לענות על דרישות אלה (בעיקר שתצאו בזמן מהמדינה). הפיקדון ייקבע בהתאם למקורות ההכנסה שלכם ותנאים אחרים.

 בהנחה ועמדתם בדרישות, תקבלו ויזה לקנדה בו במקום: הקצין יחתים את דרכונכם ויודיע מה אורך השהות המותרת במדינה. חצי שנה היא האורך המקובל, אך יש מקרים שתקבלו אישור שהייה רק עבור המטרה שהצהרתם שלמה הגעתם.

עבודה בקנדה

על מבקשי העבודה להצטייד בוויזה לקנדה המאפשרת עבודה במדינה. לעיתים ויזה זו תהיה מוגבלת על פי דרישות התפקיד שלכם: באיזו עבודה מותר לעבוד, אצל איזה מעביד, מקום העבודה ומשכה. כמובן, שלעיתים אפשר גם להאריך ויזה לקנדה מסוג זה – אם עבודתכם התארכה מעבר למצופה, הוצעה לכם עבודה אחרת שגם היא בקנדה, רוצים לצאת מתחומי המדינה ולהיכנס אליה שוב ועוד. במקרים אלה עשויים להאריך לכם את אשרת השהיה, אך היא בכל מקרה לא תעלה על פרק זמן של ארבע שנים. את התשובות לגבי סוג הוויזה הנדרשת לכם (אם בכלל) תוכלו למצוא כאן »

לימודים בקנדה

על מנת לקבל אשרת לימודים לקנדה, יש להציג מכתב קבלה ממוסד מוכר, תעודה מזהה וכן הוכחה שתוכלו לכלכל את עצמכם ואת משפחתכם למשך תקופת השהות – שכר לימוד ומחייה. כמו כן, גם במקרה של לימודים תאלצו לגרום לנציגים להאמין שאתם מתכננים לעזוב את המדינה עם סיום לימודיכם. בנוסף, כאמור לגבי שהות של מעל חצי שנה – יש צורך לעבור בדיקה רפואית.

מי לא צריך ויזה מסוג זה? כל מי שמגיע לקורס שאורך פחות מחצי שנה. עם זאת, אם הקורס עלול להתארך מעבר למצופה, או שיש סיכוי שתחליטו להשתתף בקורס נוסף, כדאי מאוד להוציא את אשרת הלימודים לפני שתכנסו למדינה, כיוון שהיא מאושרת רק למי שנמצא מחוצה לה (כלומר תצטרכו לצאת, לבקש, לקבל ולחזור). מידע נוסף תוכלו למצוא כאן » 

שגרירות קנדה בישראל

לכל שאלה שעלולה להיות לכם לגבי ויזה לקנדה, מסמכי הטיסה והשהות האחרים הנדרשים, הסדר המסמכים או כל שאלה אחרת שקשורה לביקורכם בקנדה, תוכלו לפנות לשגרירות קנדה בישראל.
כתובת: בית קנדה, רחוב נירים 3, תל אביב 67060
טלפון: 03-6363300
פקס: 03-6363380
מייל: taviv@international.gc.ca
ימים ושעות פעילות: משרד, כללי: שני-חמישי: 8:00-16:30, שישי: 8:00-13:30, ענייני ויזות והגירה: שני, שלישי, חמישי, שישי: 8:00-11:00
אתר: www.canadainternational.gc.caלתחילת הכתבה

מתכננים טיול בקנדה? הקישורים הבאים עשויים לעניין אתכם:

יעדי הכתבה

נקודות עניין שהוזכרו בכתבה

כתבות מומלצות עבורך על קנדה