הצעה למסלול של שבועיים בחוץ המערבי. נחיתה בסאן פרסיסקו לשלושה לילות – יציאה לכביש אחד שני לילות לאורך הכביש – לוס אנג'לס שני ליות – וגאס שני לילות – גרננד קניון, אנטילופ קניון, ברייס קניון לילה אחד בכל פארק וחזרה ללילה נוסף בוגאס דרך הזאיון פארק. לא הספקנו לראות את היוסמיטי.

סאן פרנסיסקו:

לביקור בעיר מספיק יומיים מלאים אלא אם כן מתכננים לצאת אל מחוץ לעיר, להלן עיקרי האטרקציות התיירותיות בעיר.

לתצפית על העיר: הגבעות התאומות Twin Picks , מגדל קיוט Coit Tower, המגדל נמצא בפסגת הטלגרף במעלה רחוב גריניץ Telegraph Hill. כדאי לוודא קודם שאין ערפל אחרת חבל על המאמץ

הרובע הסיני – כניסה דרך ה Dragon Gate במפגש הרחוב BUSH ושדרות Grant

כיכר יוניון - Union Square סמוך לרובע הסיני, סביב הכיכר מרכזי קניות גדולים.

רחוב לומברד – Lombard הרחוב המפותל ביותר בעולם. ממליצה ללכת ברגל מלוברד לכוון רציף הדייגים

פארק שער הזהב – בעיקר בגן התה היפני Japanese Tea Garden

גשר הזהב – אפשר לעלות עליו גם ברגל וגם עם אופניים. מומלץ לעבור ממנו לכוון סוסאליטו לתצפית על סאן פרנסיסקו.

רציף הדייגים – בין רציף 39-43. ברציף 39 הרפסודות של אריות הים ולאורך כל הרציף מסעדות וחניות.

סוסאליטו – עיירת אומנים. ניתן להגיע אליה בשייט או בנסיעה על שער הזהב. הרחוב הראשי הוא בריג'ווי Bridgeway Ave בו חנויות, בתי קפה וגלריות.

הייט אשבורי – רובע ההיפים, מרחק הליכה מגן התה היפני.

אלקטרז – סיור בבית הכלא שהיה השמור ביותר.

כביש אחד:

הרבה אנשים מעדיפים לישון לילה אחד בלבד לאורך הכביש. אני ממליצה על שני לילות אלא אם אין לכם בעיה להגיע ללוס אנג'לס ב 8-9 בערב. קחו בחשבון שבין כרמל לבין סאן סימון אין איפה לישון. לכן מומלץ לישון לילה ראשון בכרמל (בכרמל ולא במונטריי כי חבל לחזור מה 17 מייל אחורה, וכרמל יפייפיה בערב) ואת הלילה השני הייתי מעבירה בסולבנג או בסנטה ברברה.

מפריסקו מומלץ לעלות על הכביש המהיר - 101 – עד למונטריי ובכך לחסוך זמן. זמן נסיעה על הכביש המהיר כשעתיים וחצי. במונטריי לאכול צהריים ברציף הדייגים.

במונטריי האקווריום Monterey Bay Aquarium – מיותר לגמרי למי שלא מגיע לטיול עם ילדים בגיל 5-10 . אקווריום ענק שרובו הגדול משחקים לילדים ומיעוט של חיות. כניסה 40$ לדעתי - לא שווה כניסה.

ממונטריי לעלות על כביש 17 המייל עד לכרמל. לא לפספס בשום אופן דרך מקסימה. כניסה לכביש בעלות של 10$ למכונית (הדרך מתחילה באמצע שכונת מגורים במונטריי ומסתיימת באמצע שכונת מגורים בכרמל), כולל עצירות נסיעה של שעה בערך.

מה 17 מייל להמשיך אל שבילי ההליכה מקסימים בשמורת הטבע פוינט לובוס Point Lobos State Reserve. גם כאן ביקור בשמורה עורך כשעה. אפשר להקדיש יותר או פחות תלוי בכמה תתלהבו מהנוף.

מלון מומלץ בכרמל Carmel Inn And Suit . הסוויטות מקסימות, בעיצוב אנגלי הצטערנו שיש לנו שם רק לילה אחד.

מסעדה מומלצת מול המלון Forge. מסעדה לא הכי זולה. כמו המחירים במסעדות בארץ אבל אוכל מעולה.

ביום השני : ביג סר Big Sur – אזור עם מספר שמורות טבע. השמורה המתויירת ביותר היא פארק ג'וליה פייפר ברנס -Julia Pfeiffer Burns State Park פארק יפה ומפותח יחסית, המתהדר בחוף ים יפה ובו מפל מיוחד הנופל אל מי האוקיינוס.

פארק פחות מוכר אך מקסים ביותר קצת יותר דרומה פארק לימקלין Limekiln Park, מסלול הליכה קל ומקסים בשמורה עם עצי רודוודס, נחל ומפל. להקדיש כשעה למקום. חבל לפספס אזור מקסים. בשומרה יש איזורי קמפינג בהזמנה מראש. אנחנו עשינו המסלול למפל. (לדעתי על השמורה הזאת המציאו את ההמלצה ללכת בשקט , להקשיב לפכפוך המיים ורחשי העצים)

מושבת פילי הים Piedras Blancas - נקודת תצפית למקום המלטה של פילי הים. אחת משתי המושבות היחידות בארה"ב לפילי ים.

סאן סימון San Simeon בה נמצאת טירת הרסט Hearst Castel – לא ניתן לערוך בטירה סיורים באופן עצמאי (אנחנו ויתרנו על כן לא אוכל לתת המלצה למקום).

סולבנג Solvang עיירה דנית ציורית עם טחנות רוח, כנסיה, רחובות קטנים ומאפיות. מוזיאון הנס כריסטיאן אנדרסן.

סנטה ברברה Santa Barbara עיירה בסגנון ספרדי, לטייל על מזח הדייגים, לראות את בניין בית המשפט County Courthouse אפשר לטפס על מגדל השעון הנמצא בקומה הרביעית ולתצפית על העיר ובית המיסיון הספרדי Mission Santa Barbara גן הוורדים שלו והמבצר הספרדי העתיק Old Spanish Presidio

לוס אנג'לס

ללוס אנג'לס הגענו בשעות הבוקר המאוחרות לאחר שהעברנו הלילה בסנטה ברברה, אפשר להספיק לראות את עיקר העיר ביום אחד מלא. ממליצה להגיע קודם לאזור של סנטה מוניקה לחנות בחניון מסודר משם ללכת לטיילת של סנטה מוניקה והרחוב השלישי ואם תחפצו לקחת משם אופניים לוניס ביץ'. לאחר מכן להמשיך עם הרכב לתצפית גריפית' ולמלון. מהמלון לקחת מטרו להוליווד, ובערב לרחוב סנסט האזור של המסעדות והבילויים. למחרת בבוקר יום שלם ביוניברסל סטודיו מומלץ גם כן עם המטרו.

סנטה מוניקה Santa Monica : טיילת הרחוב השלישי 3rd street promenade אזור של חנויות, מופעי רחוב ובתי קפה והמזח (האזור עם הגלגל הענק בו צולם משמר המפרץ) .

וניס ביץ, Venice Beach – טיילת עם מופעי רחוב, חנויות ובתי קפה. שבילים לאופניים וכדומה. את החוף חוצות תעלות כמו בונציה

הוליווד , שדרות הוליווד התיאטרון הסיני (במספר 6925) , באולם קודאק ונתיב התהילה

בברלי הילס – להסתובב ברודאו דרייב Rodeo Drive

סנסט – שדרה של מסעדות, ברים , בתי קפה וכו'.

נקודת תצפית לשלט של הוליווד מה Griffith Observotory רצוי להגיע בשעות אחר הצהריים כדי לתצפת גם בשעות האור וגם בשקיעה.

יוניברסל סטודיו – להתחיל ברכבת העוברת בין האולפנים, להופעות להגיע כרבע שעה מראש ע"מ לתפוס מקום. לא לפספס את הטיילת שמחוץ לאולפנים. בכל מקרה עדיף להגיע במטרו ולא עם הרכב. אחרי שיוצאים מהמטרו חוצים את הכביש (יש שילוט) ולוקחים שאטל בחינם לכניסה. לא מומלץ ללכת ברגל מהמטרו לאתר אומנם המרחק קצר אך כרוך בעלייה קשה.

כמו שציינתי בתחילה בלוס אנג'לס עצמה ממליצה להסתובב עם המטרו ולא עם הרכב (חנייה פקקים...), אותה רכבת מגיעה לבברלי הילס, לסנסט להוליווד וליוניברסל.