עשרה ימים פרובנס והריביירה הצרפתית עם פעוטה חלק ראשון

ארבעה ימים מלאים במערב פרובנס

אזור פרובאנס:

 1. סאן רמי ובו.
  1. בסאן רמי דה פרובאנס מינזר Saint-Paul de Mausole שבו היה מאושפז ואן גוך, לאורך העיירה מזרקות שונות ואתרים ארכיאולוגיים מעניינים.
  2. העיירה בו דה פרובאנס- לא לפספס את המחצבות בעמק הגיאנום לצפות במופע אור קולי Cathédral d`Images כתובת  Route de Maillane 13520 Les Baux de Provence ניתן גם לעלות למצודה לנוףChâteau des Baux. 
 2. אביניון וארלס Avignoun + Arels
  1. אביניון – ארמון האפיפיורים palais de papes וגשר סן בנזה, סיור בעיר העתיקה. ישנה אפשרות לעלות על רכבת תיירים העושה סיור של כחצי שעה באתרים במרכזיים של העיר, שיוצאת מארמון האפיפיורים ועולה כ7 יורו לאדם. מומלץ להתעכב בגן שמעל הארמון: גינת שעשועים לקטנים ונוף מקסים. טיול רגלי בעיר העתיקה. בכלל אביניון מקסימה ממש התאהבנו בה.
  2. ארל – אמפיתיאטרון וסיור בסמטאות. לדעתי הכי מיותר בעולם. עיר משעמם מזכירה את האיזורים הפחות מוצלחים של יפו. האמפי סגור ובשביל לראות אותו מבחוץ לא שווה להגיע לעיר. שמעתי שנימם NIMES יפיפיה אבל לא הייתי – כנראה ששוה ללכת אליה במקום לארל.
 3. הערים Aix en + casis
  1. באיקס – להסתובב בסמטאות, עיר מלאה מזרקות, קתדרלה, רחובות עתיקים. לכוון את ה WAZE לחניון הקרוב לשדרת מירבל cours Mirabeau. לצאת מהחניון במעלית להמשיך טיפה ישר ואז לפנות ימינה. מכאן מתחילה רשת של סמטאות מקסימות רק תבחרו לאיזה כיון תרצו ללכת.
  2. בעיירה CASIS – שייט בין הפיורדים.
   1. מי שלא חסיד גדול של טיולי כוכב הייתי ממליצה אפילו לישון באזור קסיס. לצאת בבוקר מכוון פרובאנס לעבר באיקס אן פרובנס חצי יום (באיזי כמו שאומרים) ואז לנסוע לקסיס ולישון בה. בקסיס ניתן גם לעשות שיט וגם לטייל רגלית בין הפיורדים. עיר ממש מקסימה. כשאנחנו היינו גם המדרחוב היה שוקק במופעי רחוב ובזארים אבל לא הצלחנו להבין אם זה חד פעמי או קבוע.
 4. מומלץ ביום ראשון סיבוב בין העירות: lisle sur sorgue + fontain de vaucluse + gordes + Roussillon העיירות כולן קרובות אחת לשנייה, כולן יפות, ציוריות נוף יפה.
  1. איל סור לה סורג - lisle sur sorgue ביום ראשון יש שוק איכרים ושוק פשפשם. בתי קפה ומסעדות על המים. סימטאות צרות ורחובות מימי הביניים. לדעתי שלא ביום ראשון אפשר לוותר, העיר אומנם חמודה אבל יש הרבה ערים חמודות, השוק גם אם אין בו מציאות מוסיף הרבה לחן של העיירה וכן בפארקים מסביב יש מופעי רחוב , מניחה שהם שם רק בימי ראשון. אם החניונים מלאים – תעמדו בתור זה עובר מהר.
  2. פונטיין דה ווקולוז - fontain de vaucluse הכל ירוק, הנחל זורם בתוך הכפר. יש מסעדות וחנויות לאורך הנחל, ללכת לאורך הנחל – הדרך מתחילה ככביש סלול ולאחר מכן שביל אבנים. אין בעיה עם עגלה. לא צריך נעלי הליכה מיוחדות. הלוך חזור כולל עצירה לתמונות כ 20 דק'.
  3. גורדס gordes – טירה, נוף . לנקודת התצפית לא מומלץ לרדת עם עגלה
  4. רוסליון roussillion – נוף. מסלולי הליכה. שמעתי שיפה לא הייתי.

אומרים שקניון הרדש ממש יפה ויתרנו כי לא רצינו ימים יותר מידי עמוסים, העדפנו לעשות טיול רגוע מינימום שעות נסיעה, אופציה לצאת מאוחר מהמלון