מספר המלצות לטיול בחלקה הדרומי של איטליה. מסורנטו עד רומא.

טיול באי קאפרי CAPRI

 1. המעבורת / רחפת לקאפרי יוצאת מהנמל שבמרינה פיקולה ושם גם מוכרים כרטיסים
 2. מומלץ ישר עם ההגעה לקאפרי לקחת את השייט למערה הכחולה Grotta Azzurra (מוכרים כרטיסים בצד שמאל) מחיר ההפלגה 13 יורו לאדם. שטים כ-20 דקות. מגיעים למערה הכחולה, עוברים לסירות קטנות ומשלמים 12 יורו לאדם לאחר הביקור במערה לא לחזור לספינה אלא להיעצר ליד גרם המדרגות המוביל למפלס העליון.
 3. משם לקחת את המיניבוס המוביל לעיירה VIA GROTTA AZZURA ולרדת באנהקאפרי או לקחת מונית .
 4. מאחורי כיכר ויטוריה לפנות ימינה לרכבל שמוביל לפסגת מונטה סולארו.
 5. לאחר שחוזרים מטה לכיכר ויטוריה לפנות שמאלה אל וילת סאן מיקלה VILLA SAN MICHELE. כניסה למוזיאון 7 ארו. אך אפשר להכנס לגן בחינם יש משם תצפית יפהפייה על האי בכדי להגיע לוילה חוצים את רחוב החנויות עד סופו (לא להיבהל מדובר בדקות הליכה ספורות).
 6. בקאפרי -בדרום האי: : ARCO NATURALE (קשת סלע עצומה), תצפית TRAGARA וגני אוגוסטוסGiardini Augusto הצבעוניים מהם ניתן להשקיף על החוף הדרומי של האי והסלעים שבתוך המים (נקראיםFARAGLIONI). הסלעים הללו מתנשאים לגובה שנע מ-80 ועד 110 מטר והגלים המכים בהם סיתתו צורות מעניינות שהביאו לכך שהם מהווים את אחד הסמלים של האי קאפרי. צמוד לגנים שוכן מנזר Certosa Of San Giacomo חוזרים דרך רחוב CAMERELLE לככר אומברטו הראשון שזה בעצם מרכז האי Plazza Umberto ומשם במיניבוס או בפוניקולאר היורד לככר FONTANA למארינה הגדולה
 7. במזרח האי: אחד האתרים שכדאי לבקר בהם הוא ארמון הקיץ של הקיסר טיבריוס הידוע כוילה יוביס. שרידי הוילה ממוקמים בגבעת TIBERIO שהיא הפסגה השנייה החשובה באי. מגיעים אליה בהליכה ממרכז העיירה שנמשכת כ-45 דקות. מככר אומברטו הראשון (או 25 מגני אוגוסטוס) שממוקמת במרכז קאפרי פונים מזרחה ומתחברים לרחוב TIBERIO. בהמשך פונים לרחוב MAIURI שמוביל אל הוילה. מעט לפני הוילה בצד ימין של הכביש יש שרידים של מגדלור TORRE DEI FARO. למרגלות הגבעה נמצאת מערת TIBERIOובסמוך לקו המים יש צוק שנושא את שמו של הקיסר (SALTO di TIBERIO) שממנו לפי האגדות היו מושלכים מתנגדיו.
 8. ניתן לקחת ב 17 ארו שייט של שעה המקיף את האי.
 1. כשחוזרים לסורנטו עולים במדרגות המובילות מהנמל לעיר פונים ימינה ומגיעים לוילה קומונאלה Villa Comunale מקום לנוח בו מהעלייה על ספסל בתוך גינה קטנה עם נוף לים. ואם כבר הגעתם לוילה תציצו גם בגן של הכנסייה הצמודה סן פרנצ`סקו- Chiesa di San Francesco . מרכז העיר היא כיכר פיאצה טאסו PIAZZA TASSO

הערה: סביב סורנטו מספר עיירות קטנות שניתן להסתובב בהן אם יש יום חופשי. סורנטו עצמה פרט להיותה נקודת יציאה לאתרים מסביב דיי משעממת

דרך אמאלפי -

פוזיטנו POSITANO

 1. עוצרים בתצפית המדונינה ומשם יורדים ברגל לטיול בסמטאות העיר עד לקו החוף ועולים במדרגות בין הבתים חזרה למעלה. כבר לאורך הדרך תראו הרבה רכבים חונים אם לא תמצאו חנייה על הכביש (אל תשכחו שצריך לטפס את זה אחר כך) תכנסו לתוך העיר לחניונים
 2. סמוך לחוף שוכנת פיאצה פלביו גויה
 3. בדרך לאמאלפי לעצור בשני מקומות:
  1. עמק הזעם / הסערה FURORE .
  2. מערת האיזמרגד GROTTA DELLO SMARALDO . למערה יורדים במעלית או במדרגות. דמי כניסה 5 ארו + טיפ מומלץ רק אם יש שמש.

אמאלפי AMALFI

 1. ממשיכים בכביש הראשי והוא מוביל עד לחניונים הצמודים לנמל.
 2. פיאצה פלביו ג'ויה, המוזיאון העירוני , הדואומו, הקטדרלה של אמאלפי CATTEDRALA DI SANT ANDREA
 3. מוזיאון הנייר DELLA CARTA , 15 דקות סיור באנגלית על ייצור הנייר 4 ארו. ע"מ להגיע למוזיאון יש להמשיך בשביל מהדואומו כ 10 דקות הליכה , כל הזמן הולכים ישר עוזבים את רחוב החנויות ונכנסים לתוך שכונת מגורים ואז רואים את המוזיאון בצד שמאל של הדרך.
 4. עיירה אטראני – סיור בסמטאות מתחת לבתים

רוולו RAVELLO

 1. וילה צ'ימבורונה Villa Cimbrone מרפסת הצופה לים וגנים מטופחים.
 2. וילה רופולו Villa Rufoloמקום מושבו של המלחין ואגנר.

המלצה אישית: אם בטיול אתם עם משפחה וילדים עדיף לקבוע מלון אחד שיהיה בסיס יציאה לכל האטרקציות בדרום. אם אתם רק זוג חבל לחזור את כל הדרך לסורנטו (החזרה היא בדיוק באותה דרך וזה מתיש מאוד ובטח ובטח אם מגיעים בעונה החמה). העיירות הן מאוד קטנות ואין הרבה חנייה לכן בעומס של יולי אוגוסט המסלול יסתיים בשעות הערב המאוחרות לכן ההמלצה היא לישון בסלרנו או במינורי ולא לחזור לסורנטו.

פומפיי POMPEI

 1. אפשר לבלות יום שלם ואפשר למצות תוך שעתיים תלוי באהבתכם לארכיאולוגיה.

קאסרטה CASERTA

 1. חיקוי של ארמון ורסאי. ארמון ענקי ומפואר ואליו צמודים גנים יפיפיים. את הטיול בגנים ניתן לעשות ברגל, לשכור אופניים, סוסים רתומים לכרכרה, מיניבוס בעלות של 1.5 ארו. אם תחליטו על טיול רגלי יש מצב שתתייאשו בדרך ולא תגיעו לקצה המסלול (שהוא בעלייה כמובן). אומנם לא ניסיתי אבל אופציה ששווה לשקול לקחת את המיניבוס עד למעלה ולרדת רגלית חזרה אבל אז אך תשכחו לסובב את הראש כל כמה דקות בכדי להתבונן על הגנים.

אם יש זמן נוסף בדרום אפשר להקדיש יום אחד לפאסטום, יום אחד פומפיי ווזוב ויום אחד נאפולי וקאסרטה.