אתחיל באיחול צבעוני ואופטימי לשלום החטופים לשלום הפצועים והפצועות ולשלומם של לוחמי ישראל. צבא משטרה כוחות לוחמי האש וסוהרי בתי הסוהר. גם ללוחמים בעורף, העובדות והעובדים לבריאות הנפש, הלא הם העו"סים בכל כך הרבה חזיתות. ימים ולילות טרוטי עיניים.

במושב שלי, מזה כשבוע שוקדים ושוקדות על הכנת אוריגמי של 240 עגורים. המספר כמובן מובן וסימבולי אז אתחיל מזה שמיד כשחזרנו מהטיול ישר שמתי פעמיי למועדון החברים להמשיך המלאכה והיצירה.

דיקלה

תתחילו רגלית ותגלו עיר קסומה. עונה מתאימה ואפילו מושלמת כרגע (נובמבר -אפריל) אפשר להמשיך עם רכבי 4*4 לכיוון יער שוויץ פוריה והירדנית.

לגבי הטיול ,נתחיל בטיול רגלי. מותאם לכל בני המשפחה, מונגש, ונוח. מקטן ועד גדול.

החנייה המומלצת בכביש הפנימי של "כביש המלונות" הוא הכביש הישן של טבריה הפנימי, בצומת ליד מעיינות רקת , המשאבות. יש שם חנייה מסודרת. ומשם אפשר להחליט כיצד להתחיל צפונה או דרומה.

בצפון, אפשר ללכת עם סנדלי שורש ומכנסיים קצרים לאורך הכנרת ליהנות מהליכה על הסלעים ולראות מיני ציפורים על המים.

להגיע עד למעיינות ימק"א, ובשל ירידת מפלס המים אין בעיה ללכת בין הדקלים ובין הקנה. חנייה קרובה יותר בהחלט ניתן לקיים בחניון חוף בורה בורה.

קרדיט עמרי לרנר
קרדיט עמרי לרנר
קרדיט, עמרי לרנר

תזכו לראות קייקים וסאפים . ואם ירע מזלכם, יחרישו אוזניים אופנועי וסירות ים . פעם נהגתי על כאלו וזה נחמד לאללה, אבל מזהם את השקט אבל fun לכל הדעות!!!! דרומית משם, נבנתה טיילת טבריה, ואיתה פשוט חקרו את השטח. כל כך הרבה הפתעות בין מבנים נוראיים , הזנחה פושעת של שנים של חוסר הנהגה אכפתיות והוקרה של עבר עם היסטוריה ששווה קריאה והכרות. ראו דוגמא;

ליד דגי כנרת .....

משם דרומה, על המדרכה, אחרי מלון רון, ואחרי עולם המים, הגענו למתחם המסעדות הנוסטלגיות, deks, הפגודה המהוללת, הנראית כבשיפוצים, ירדנו למתחם משם אפשר לראות את ספינות הלידו והfisherman, שילוב של מרינה עם אבני בזלת. ניסיתי לראות את היופי ופחות את הכיעור ולצלם חמדות מקום. ומצאתי.

הפגודה , אין מי שלא אכל כאן
חלזונות מגולפים בגג המסעדה היפנית תאילנדית טוואנטת
הזכיר לנו אוטובוס מהפיליפינים במנילה ....באס קבב

לא להאמין שבהשוואה לאיסטנבול אותה ביקרנו באוגוסט בחזרה הביתה ממערב אירופה, כמות ההזנחה למקום עם פוטנציאל מזה כ30 שנה יכל להביא מטיילים ואורחים. חסימת המלונות וגדרות רבים מפריעים את ההליכה, אך בהחלט אפשר להגיע למים בשילוב אסרטיביות יצירתיות וחוש הסקרנות.

חלום, לו טבריה היתה מנוהלת נכון היתה כאן עיר מושלמת ביופיה
מדהים
קסום

משם כדאי לצאת לכיוון הצד המערבי של המדרכה על הכביש הראשי וללכת ממסעדת "הבית" שהיתה המקבילה של מסעדה אסייתית לא כשרה, וללכת פנימה לכיוון טבריה. הסיבה היא שלפני המלון הסקוטי, ישנם מדרגות העולות לחלק מדהים ומיוחד עם בתים ישנים, קשתות, ארכיטקטורה כל כך יפה.

תראו איזה יופי!!!! עלו עד למעלה, הסדירו נשימה ותחקרו את הרחובות. המון בתים שולטים יתפסו לכם את הלב ואת העין

מדרגות חובה
מדרגות טבריה
רחובות בטבריה
איזה יופי
ארכיטקטורה
עיר נמל עתיקה
ירושלים וטבריה כה דומות
הבריכה מעל , מלון לאונרדו טבריה
מי אוהב כמוני לעשות סאפ?

אז אפשר להיכנס ממול פינת בנק דיסקונט ומלון קיסר לטיילת של טבריה.....עוד זכרונות של פעם. מלא פיקוסים ומקומות העומדים מלכת. אבל מזכירה לעצמי שבאתי לטייל ולמצוא נקודות חן.

פריחה בדרכ ספטמבר עד אוקטובר
עיר הנמל טבריה
טיילת טבריה
מעגן קטן טבריה
מעגן סירות
סירות צליינים ריקות מתיירים

מעבר לזה , נסיעה דרומה בטבריה ,לעבור לכיוון ברניקי, ומשם אפשר לעלות ברכב ארבע על ארבע ולעקוב אחרי עמוד ענן גוגל מפ על הדרכים היפות שעולות לגובה. והמטרה היא להגיע עד פוריה עליון. נווה עובד. המצפור המיוחד של פוריה יער שוויץ.

מעל עיינות רקת לכיוון כפר חיטים והארבל

מי שירצה ויש לו עוד כח, לרדת לכנרת המושבה ובית העלמין היפה. שם לא די שאפשר לראות ארמון רב תפארת ליד תמר בכפר. אפשרי להיכנס לירדנית שפותחה עם שבילים יפים של נהר הירדן.

איפה להחנות!? לעבור את מתחם הירדנית התיירותי עם רחבת חנייה מטופחת, וכמה מטרים אחרי מצד שמאל מעבר כורכר בזלתי. לרכבים פרטיים.

הירדנית
הירדנית
הירדנית
ברווזים ברווזים בואו הביתה
גדת הנהר

ניתן לסיים , במנחמיה ולאכול באזור קיבוץ אשדות יעקב, מסעדת צל תמר המופלאה, שם עבדתי כסטודנטית לפני כ20 שנה !!! 2003.

טיול נעים ומקווה שההפוגה הזו תרענן את התקווה לימים באמת יפים מאלו. דיקלה

נתראה בטיול הבא!