קנקון, רצועת חוף אדירה הנמצאת במדינת Quintana Roo במקסיקו. כשאומרים קנקון אפשר להתכוון לעיר התיירות קנקון וגם לסביבתה העיר פלאיה, האיים קוזמל ואיסלה מוחרס והאתרים המרשימים של המאיה תולום וצינ׳צאיצה.

יש כאלה שיבחרו לנוח שבוע שלם בריזורט ממפנק בעיר קנקון או בסביבתה, יש כאלה שיעצרו תוך כדי טיול תרמליאות בעיר התוססת פלאיה ויש כמונו שינסו להינות מכל העולמות ב-8 ימים עם אוטו, חופים תרבות ונופים.

הערכות: טיסה לקנקון, קונקשן דרך ארה״ב בעדיפות למיאמי.

*השכרת רכב, למי שמתכנן לטייל ולהסתובב כדאי ומשתלם עלות רכב לשבוע 350-500 דולר כולל הרחבת ביטוח (משדה התעופה).

*הצטיידות- יש וולמרט וניתן לקנות הרבה מצרכים למי שרוצה לבשל (אנחנו העדפנו לנצל את הזמן לטייל ופחות לבשל וקנינו שם חטיפים, פירות ומים).

ימים 1-3 סופ״ש בקנקון - ריזורט מפנק על קו החוף לא חייבים את זה כי רוב המלונות שם מפנקים אבל כדאי לוודא שזה קו ראשון לים. ארוחות הזמנו מראש בבית חב״ד (לחובבי ז׳אנר הכשרות- תשלום מראש באתר של חב״ד קנקון).

קנקון עיר תירותית וטיפה יקרה, למי שאוהב שקט סדר וארגון זה המקום. זאת עיר שרוב התיירים בה אמריקאים והסטנדרט מותאם לתייר האמריקאי. תמצאו שם מלונות ברמה גבוהה ולא תסבלו שם כי החיים מאירים פנים.

יום 4- ״איסלה מוחרס״ - אי יפה 15 דק' במעבורת (פרי) מקנקון יש שם נוף יפה בדרום האי לים הקראיבי, צלילה עם דולפינים, שנורקלים ומסעדה כשרה של בית חבד. שכרנו שם רכב גולף על מנת להתנייד באי, תוכלו גם להתנייד במונית.

יום 5- ״פלאיה דל כרמן״ יצאנו מקנקון כ50 דק דרומית לפלאיה שהיא עיר צעירה, תירותית ומגניבה שניתן לצאת ממנה להרבה מקומות טיול שם התשכנו בריזורט אחד עד סוף הטיול (הקפידו לקחת מלון עם קו ראשון- אם כבר הגעתם)

יום 6- טיול יום ל Tulum -עיר עתיקה של המיה על החוף יש גם את העיר המודרנית שהיא לגמרי מקסיקו תמצאו שם גם מסעדה של בית חב״ד.

המשכנו ל Cnote Azul בריכות מגניבות חצי שעה מפלאיה.

יום 7- טיול יום ל צ'יצנאיצה- עיר עתיקה עם פירמידות מרשימות מרחק של 2.5 ש' מפלאיה לאחר מכן הלכנו ל cenote (מערות מים לשחייה יפות- יש המון כאלה בכל האיזור) אנחנו הלכנו ל Cnote ikel שהיתה מרשימה אך תוכלו בחיפוש בגוגל מפות למצוא ע״פ מרחק כולם יפות ומרשימות.

יום 8- טיול יום ל קוזומל אי יפה וגדול שנוסעים אליו במעבורת מפלאיה. שם לקחנו מונית לדרום האי לחוף יפה של שנורקלים לאחר מכן חזרנו למרכז האי במונית לחנויות ויש שם מסעדה בשרית של חבד.