מסלול עד שבוע בבוליביה ”מסלול אתגרי ואקטיבי בתנאי לינה נוחים“

תמונת הפרופיל של eran__
eran__

שמי ערן חיון ואני גר באקוודור עם בת זוגתי מירה. שנינו אוהבים טרקים, טבע, טיפוסים ולהכיר את המנהגים והמסורת של אנשי המקום.יש לנו מנהג לבלות את ימי ההולדת בטיולים אקטיביים שמציעים אתגרים פיסיים, הרים וטבע פראי השנה בחרנו בבוליביה.

בוליביה היא המדינה עם הרבה עוני כספי אך המון אנשים מאושרים ועושר של טבע.

לקח לנו בסביבות 50 דקות נסיעה מהשדה תעופה למלון (בשעות הפקקים הזמן יכול להיות כפול) .

המחיר למוניות הוא בסביבות 10$ (65 בוליביאנים) .

הנסיעה מLa Paz לCopacabana היא בכבישים נוחים ולוקחת בסביבות 3 שעות. המהירות המותרת בבוליביה היא 80 קמש ויש הרבה מכמונות אכיפה בדרך חזור נתפסנו במהירות 110 קמ”ש והשוטרים הסכימו לתשלום מהיר של הקנס, שוחד, של 20 בוליביאנים.

אחרי ביקור נעים בפונו וקובקבנה המשכנו לCordillera Real לעשות טיפוסי הרים. חנינו את הרכב בחניון של Base Camp Conduriri.משם התחלנו טרק עם הציוד טיפוס והציוד קמפינג לבקתת מטפסים הראשונה ואח”כ לשניה. הטרק הוא ברובו עלייה בגובה ונמשך כשעה וחצי.

את האוהל הקמנו ליד הבקתה בגובה של 4700 מטרים בתוך עמק יפיפה שמוקף בפסגות מושלגות ואגמים עם מים צלולים. לילות שטופי כוכבים ואויר ושקט מחריש של טבע פראי ליוה את הלילה הראשון באוהל. לאחר בדיקה של מצב השלגים, הסתגלות שלנו לגבהים, שיחות עם קבוצות מטפסים נוספות, החלטנו במשך היומיים הנוספים לטפס עלAsturias ועל Alpamayo Pequeño.

שני הטיפוסים היו מדהימים ועשו חשק לעוד רק שהזמן התחיל לאזול ורצינו עוד לבקר בSalar.

לכל המידע על בוליביה
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי