טרק בשמורת הצ`ורו - בוליביה

הטרק של הצ`ורו מתחיל בלה קומברה ומסתיים בכפר קטן ושמו צ`אירו או לחלופין בקורויורו. הטרק נמשך כ- 3-4 ימים והוא לא קשה מידי. כבר בתחילת המסלול יורדים ירידה תלולה וארוכה בדרך אינקה יפהפיה המרוצפת אבנים, שעוברת בכפרים קטנים שחלקם מיושבים וחלקם לא. מרבית הדרך עוברת לאורך הנהר, לפעמים בקרבתו, לפעמים בגובה רב מעליו, את הנהר חוצים על גשרי עץ רעועים.
מגזין טבע הדברים
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: טרק בשמורת הצ`ורו - בוליביה

נתיב: לה קומברה - קורויקו
משך הטרק: יומיים עד ארבעה
דרגת הקושי: בינוני
הצטיידות: צריך לסחוב הכל מראש וזה כולל אוהל, שק שינה, אוכל ומים.

 מסלול הטרק של הצ`ורו מתחיל בלה קומברה ומסתיים בכפר קטן ושמו צ`אירו Chiro או לחלופין בקורויורו Coroico. הטרק נמשך כ- 3-4 ימים והוא לא קשה מידי. במהלך הטרק חוצים את רכס ההרים הקורדירה ריאל Cordillera Real ומסיימים אותו באזור היונגאס .

היונגאס הם מצוקים מיוערים המגיחים מבעד לעננים והם משתרעים מצפון מזרח ללה פאז, מעבר לרכס הקורדילרה ריאל. היונגאס יוצרים מחיצה טבעית בין הרמה הצחיחה והקרה לבין יערות הגשם של האמזונס.

לה קומברה, בה מתחיל הטרק היא הנקודה הגבוהה ביותר על הדרך בין לה פאז וקורויקו- 4,725 מטרים. את האוטובוס אפשר לקחת מוילה פטימה בלה פאז הנוסע לכיוון היונגאס ולבקש מהנהג לעצור בלה קומברה. הנסיעה תארוך כשעה ואת לה קומברה ניתן לזהות בזכות פסל הישו הגדול הניצב לצד הדרך. שם ניתן לראות דרך לבנה המסמנת את תחילת הטרק. במקום ינתן למצוא גם שלט המראה את מסלול הטרק ואזורי הקמפינג המומלצים לאורכו.

במהלך הטרק מומלץ לישון רחוק מהדרך הראשית ולא להשאיר חפצים מחוץ לאוהל, כיוון שהיו הרבה מקרים של גניבות מאוהלים ומהסביבה על ידי המקומיים. מחצית מהמסלול עוברת בג`ונגל סבוך, בשביל עזים מסוכן יחסית כשמצד אחד ג`ונגל סבוך ומצד שני תהום עמוקה. כבר בתחילת המסלול יורדים ירידה תלולה וארוכה בדרך אינקה יפהפיה המרוצפת אבנים, שעוברת בכפרים קטנים שחלקם מיושבים וחלקם לא. מרבית הדרך עוברת לאורך הנהר, לפעמים בקרבתו, לפעמים בגובה רב מעליו, את הנהר חוצים על גשרי עץ רעועים. ביום הראשון מכיוון שמתחילים בגובה רב (4,725 מטרים) רצוי ללבוש בגדים חורפיים. החל מהיום השני נכנסים לעובי היער ומזג האויר משתנה בהתאם - לח מאוד, גשום לסירוגין וחם מאוד.

מסלול ההליכה נמשך לאורך 70 ק"מ, כעשר שעות הליכה בקצב טוב. לקראת אחר הצהריים עדיף להתחיל לחפש מקום לינה, בכדי לא להתקע בחושך. צריך למצוא מקום מישורי שסביר שלא יוצף בלילה וכמו כן רחוק מגנבים. ביום השלישי, לאחר עליות לא קלות ולקראת סוף המסלולישנו את ביתו של יפני אחד שהתמקם באמצע הג`ונגל, ביתו מוקף מדשאות וגן מטופח. אפשר לשים את האוהלים שם בשביל הלילה. כמו כן, ניתן לקנות אצלו קוקה קולה קרה או שוקולד. ביום הרביעי, הולכים קצת בכדי להגיע לכפר צ`אירו, שם אפשר לתפוס טרמפ עד הכביש הראשי - 12 ק"מ או להמשיך את הטרק עד קורויקו.

 הדרך חזרה מקורויקו ללה פאז היא הדרך המכונה בפי הישראלים "דרך המוות", כיוון שגבתה לא מעט קורבנות. זוהי דרך עפר רטובה ובוצית, צרה מאוד, ברוחב של משאית וקצת, כשמצד אחד הר ומצד שני תהום ענקית.. הדרך עצמה יפהפיה ומגי פעם עוברים מתחת למפלים הנופלים מעל הדרך. מקורויקו ניתן להמשיך לכיוון השני - לרורנבקה, זוהי דרך ההמשך של "דרך המוות".לרורנבקה הנסיעה אורכת בין 15-30 שעות, תלוי במצב הכביש והרכב.

יוצאים לטיול תרמילאים בבוליביה? כל המידע שאתם צריכים לטיול שלכם באתר "עפתי" >>

יעדי הכתבה

כתבות מומלצות עבורך על בוליביה

הזמנת חופשה לבוליביה

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם