מסלול בן שבוע-שבועיים במקסיקו ”שבועיים וחצי קסומים במקסיקו“

טסנו לשבועיים וחצי של טיול במקסיקו, בין התאריכים 25/6/2015 עד לתאריך 14/7/2015. למזלנו, מזג האוויר היה נהדר יחסית לעונה הגשומה.

נחתנו בקנקון ולקחנו מיד טיסת פנים לסן קריסטובל עם חברת Vivairbus. מחירים טובים למזימינים מראש. סן קריסטובל עיר מדהימה. מומלץ לטייל בסביבה ולהשאר בין שלושה לארבעה ימים. דרך אגב, הנחיתה היא בעיר סמוכה, מרחק שעה נסיעה מסן קריסטובל.

מסן קריסטובל לקחנו טיול יומי לכיוון אגווה אזול, מפל מיסול חה ועתיקות פלנקה. הטיול עולה לכיוון חצי האי יוקטן, כך שלקחנו את הדברים ונשארנו לישון באל פאצ'אן. מומלץ מאוד להעביר לילה בג'ונגל, זה ממש סמוך ליציאה מאתר העתיקות של פלנקה.

מפלנקה, העיר שנמצת מרחק של 5 דקות מאל פאצ'אן, לקחנו אטובוס לצ'טומל ומשם אוטובוס נוסף לאגם בקלר (לא לפספס). מומלץ להשאר לפחות שני לילות ולישון על גדות הלגונה.

מלגונה בקלר לקחנו אוטובוס לטולום. ישנו שם לילה אחד. עתיקות טולום היו מבחנתינו בזבוז זמן ומיותרות.

למחרת לקחנו קולקטיבו לכיוון פלאיה דל כרמן התיירותית מאוד. נשארנו שני לילות ועשינו שם באופן עצמאי טיול יום לסונטת עדן, סונטה אזול וחוף אקומל. הסונטות סמוכות אחת לשניה.

השארנו ציוד באכחנה ונסענו לישון לילה באי קוזמל בדיעבד הייתי משאיר יותר זמן לאי הזה.

למחרת חזרנו לפלאיה דל כרמן ונסענו לאיסלה מוחרס, ושם פשוט עשינו בטן גב עד לסוף הטיול למי שמגיע בעונת הנדידה של הכריש לוויתן. יש אפשרות לצאת לשנרקל איתם, אך הבעיה היא שבעונה יש קרוב ל-160 סירות עמוסות תיירים, ועד שמוצאים להקה נודדת, יש תור ארוך ומייגע של סירות שממתינות בתור. אנחנו עשינו ולא ראינו לוויתן כריש אז החזירו לנו 50% מעלות הטיול (זה מוסכם מראש). מומלץ לצאת לטיול דרך בית חב”ד – הכי זול באי). חשוב לזכור שזה הימור ולא תמיד נתקלים בהם.

לכל המידע על מקסיקו
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות