מסלול בן שבוע-שבועיים במקסיקו ”מקסיקו בתכל'ס“

כולם שואלים לאן ללכת חוץ מפלאיה וקנקון – אז הנה התשובה.

קנקון ופלאיה מבחינתי זה כמו חופשה באילת ב-2050 כשהיא תתפתח – מלא מלונות, קניונים, טיילת מפותחת ויותר תיירות (אמן). כלומר - חוף, מסיבות, הופעות, ברים סטלבט מטורף (קנקון יותר וגאס ופלאיה יותר איילת העתידית). מולם שלושה איים - איסלה מוחרס, קוזומול והולבוש. מגיעים במעבורות מקנקון/פלאיה, היתי רק בשני והיה די עמוס תיירים אבל כמו כל אי אוירה טובה, יש הוסטלים ומלונות באחלה מחירים, אוכל טוב וזה מקום מעולה לצלילות – אבל חיי המיים הכי עשירים ופורחים בקוזומל. באיסלה מגניב מאוד לשכור אופניים וללכת לשמורת צבי ים (אני לא הספקתי).

אם אתם בקטע של לראות תרבות וחיים מקסיקנים באמת (הארד קור כמו המלחיצים משובר שורות רק בגרסה חייכנית יותר) סעו למרידה (4 שעות מפלאיה) בכיכר המרכזית דוכנים והופעות ולידה מתחם מגניב לצעירים (בירה,פסק פוד ומוסיקה) וניתן לצאת משם לטיולים יפים בטבע (סנוטה ושות') חוצמזה העיר די מתה. בכיכר המרכזית חפשו את חואקין, ישלו הוסטלים וסיורים.

כל זה עשיתי בשבוע וקצת אבל אחרים נשארים הרבה בחוף - עדיף לישון בפלאיה ולבקר באקומל.

אז כמו שאמרתי, אפשר להיות בחופים שבוע ואפשר חודש, תלוי בכם.

טולום – 40 דקות מקנקון, עיר מקסימה ושקטה יחסית, יש תיירות אך כדאי לחפש הוסטלים מראש, אפשר לשכור אופניים ולנסוע איתן לים, יש איזור של צעירים שפעיל בסופ”ש ואתר פרמידות יפה מול הים (אבל אל תלכו בסופש). מתחתיו יש את אגם בקלר, אני לא הספקתי.

זה החוף, אם ישלכם עוד כ-10 ימים הדרום מומלץ:

פלנקה שמלאת טיולים במפלים, פרמידות מטורפות בג'ונגל (הכי יפות שראיתי). יש הוסטלים בתוך הג'ונגל בלי אינטרנט עם מסעדה והופעות חוויה מגניבה מאוד.

סן קריסטובל המדהימה: נהרות עם תנינים ענקיים, מפלים, הוסטלים של צעירים מכל העולם/ישראלים, אוכל טוב - ממש הכל! שם ממש כדאי להיות ומשם, אם מעניין אתכם, לרדת לגוואטמלה (קאסה יגיל מציע שאטלים).

וואחאקה (העיר), נוף צחיח, אתר פרמידות מעניין, הרבה קרנבלים ושווקים, הרבה טרקים של יום או יותר, אזור מהמם רק שם הייתי שבוע.

מקסיקו סיטי (העיר כמובן) – נכון השמועות אומרות מפחיד אבל לא ואכן מאוד צפוף ויש אזורי פבלות קשות אבל זו הסיבה שנמצאים בעיקר בשכונת זוקלו הבטוחה, שמשופעת בהוסטלים לצעירים, ברים, מסעדות, מוזאונים ושווקים. מדהים לראות את כמות האנשים המטורפת שם, ואם יוצא לכם להיות שם ב-1 במאי (לי יצא במקרה) היה קרנבל מטורף של חג הפועלים. אבל הכי שווה שם זה אתר הפרמידות טאוטיוואקן העצום והנפלא. השכונה ענקית ושווה – הייתי כארבעה ימים באזור ומשם עברתי לחופים.

לכל המידע על מקסיקו
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות