עונות ומזג אויר באלסקה ”אלסקה בחורף (ובקיץ) - יתרונות וחסרונות“

למה בינואר? היינו במרץ השנה והיה קר! מינוס 28 מעלות צלזיוס. רצינו לחזות בזוהר הצפוני והגענו עד פיירבנקס. מתוך שהייה של שבועיים הצלחנו לראות פעמיים.

אלסקה יפה ואטרקטיבית בקיץ. הכל פורח. הפרקים פתוחים, הדובים ערים, תדירות הרכבות נורמלית וכל שירותי התיירות פועלים.

היתרונות לשהייה באלסקה שלא בקיץ, הינם: א. לחוות את הקור, השלג, נהיגה בשלג, נסיעה במזחלות כלבים ובאופנועי שלג וכמובן גלישה בשלג. ב. לראות את הזוהר הצפוני.

החסרונות: התנועה הבין עירונית מוגבלת וקצת מסוכנת, הרכבות פועלות בתדירות נמוכה מאד, הדובים בתרדמה ולא ניתן לצפות בהם, סיורים מסויימים המבוצעים ע``י מטוסים קלים, אינם פועלים ובגלל מיעוט התיירים, גם חלק ניכר מעסקי ספורט החורף, סגורים. (מזחלות כלבים ואופנועי שלג).

את הזוהר הצפוני, ניתן לראות רק בחושך וכשהשמים נקיים מעננים. בקיץ, הימים ארוכים ואין חושך. בחורף יש בדרך כלל עננים ולכן, הסתיו והאביב הן העונות הטובות לצפייה בזוהר הצפוני.

הזוהר הצפוני מופיע באיזור שצורתו טבעת סביב הקטבים (הצפוני והדרומי). הטבעת מתרחבת או נהיית צרה, בהתאם לנתונים אטמוספריים, לסערות מגנטיות בשמש ועוד. הקצה הדרומי של הטבעת, מגיע בדרך כלל, עד העיר פיירבנקס. לכן עיר זו, מומלצת לצפייה בזוהר הצפוני.

הגעה - אפשר להגיע לאנקרג` מכל מקום בארה``ב או קנדה. וממנה ניתן לצאת לטיולים לכל מקום באלסקה, ברכב שכור או בטיולים מאורגנים שמידע עליהם ניתן לקבל במודיעין העירוני ובטלביזיה הפועלת במוטלים.

ניתן לשכור רכב בכ-40 דולר ליום. הצמיגים הינם צמיגי חורף עם חריצים עמוקים ורחבים וכמו כן, תקועים בהם יתדות (דומה למסמרים ובולט כחצי ס``מ מהצמיג) אשר מגבירים את האחיזה בכביש.

חלק מבתי המלון סגור בחורף. זה מוריד את ההיצע ולכן המחירים עולים במקצת. מנסיוננו, המחיר לחדר במוטל במרכז אנקרג`, מתחיל בכ-60 $. בפיירבנקס - כ-15 $ יותר יקר.
בעיירות בדרך - כ-50 $.

נסיעה טובה.

לכל המידע על אלסקה ארצות הברית (ארה"ב)
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות