עונות ומזג אויר באלסקה

עונות ומזג אויר באלסקה - למטייל (1) מתוף הטיפ של הגר ועבי
עונות ומזג אויר באלסקה מתוך הטיפ של הגר ועבי - למטייל (2) מתוך הטיפ של הגר ועבי
עונות ומזג אויר באלסקה מתוך הטיפ של הגר ועבי - למטייל (3) מתוך הטיפ של הגר ועבי

4 המלצות על עונות ומזג אויר באלסקה

תמונת הפרופיל של הגר ועבי
הגר ועבי

”צבעי הסתיו באלסקה“

קרא עוד

צבעי הסתיו באלסקה מרשימים ביותר. הסתיו באלסקה מתחיל בימים האחרונים של אוגוסט, ונמשך לתוך ספטמבר. את צבעי הסתיו ניתן למצוא באזורים הצפוניים יותר של מסלולי הטיול באלסקה ובחבל היוקון של קנדה. אין שם הרבה עצים אבל יש צבעי שלכת בצמחיה הנמוכה. נסיעה בחלק מהדרכים הללו מחייבת נהיגה ברכב 4X4 אבל בפארק דנאלי ממילא נוסעים באוטובוס של הפארק.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של אנונימי
אנונימי

”לטייל לקראת סוף העונה באלסקה זה עדיף“

קרא עוד

אנחנו טיילנו בתחילת-אמצע ספטמבר (שבועיים) באלסקה. זהו לדעתי הזמן המומלץ. מי שרוצה יותר זמן שיתחיל באוגוסט, אבל כדאי להיות בספטמבר באלסקה בגלל:
1. זהו סוף העונה אז פחות עמוס, הבעיה היחידה היא שככל שמתקרבים לאמצע ספטמבר צריך מינימום של ארבע אנשים לכל אטרקציה שאתם רוצים לעשות. ואם אתם ארבעה אנשים היתרון הוא שסביר להניח שתהיו לבד.
2. המחירים יורדים (גם של מלונות, מזכרות, השכרה, אטרקציות וכו`)
3. אפשר לראות את אורות הזוהר הצפוני באזור פיירבנקס. אנחנו גם הצלחנו לראות דרומה יותר באזור קרחון את`בסקה
4. הצבעים הם צבעי שלכת, שלל צבעים מדהימים בעיקר באזור דנאלי.
5. יש פחות יתושים בעונה הזו
6. עדיין מחשיך יחסית מאוחר, בערך ב- 22:00.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של עופר אלסקה
עופר אלסקה

”עונות, מזג אויר, חושך - אור“

קרא עוד

1. בין סוף מאי לאמצע יוני כמעט ואין חושך בכלל. השמש שוקעת לכמה שעות בלילה (משהו כמו 23:00 או 00:00 בלילה עד 3:00-4:00), אבל גם בזמן שהשמש מתחת לאופק אין ממש חושך אלא דמדומים. יש הבדל מסוים בין אזור אנקורג` ופירבנקס (טיפה יותר חושך באנקורג`, אבל גם כן לא ממש חשוך).

2. את אורות הצפון אפשר לראות בכל לילה שיהיה מספיק חשוך ונקי מעננים. בעיקרון, הסיכויים יותר גבוהים לראות באזור פירבנקס, אבל לדעתי בשום מקום באלסקה אין מספיק חושך בתחילת יוני. הכי מוקדם שיצא לי לראות את האורורה היה באמצע אוגוסט.

3. סביר להניח שתיתקלו בכל סוגי מזג האוויר, החל מגשם, רוח וקור ועד חום שיכול גם להגיע ל-30 מעלות. רמת הסבל תלויה כמובן ברגישות האישית שלך. מכיוון שמזג האוויר יכול להשתנות 20 פעם ביום, השיטה הכי מתאימה היא להתלבש בשכבות ככה שיהיה אפשר להוריד ולהוסיף לפי הצורך: ביגוד רגיל (מכנסים ארוכים, טי שירט וסווטשירט), ועליו מעיל פליס בדרך כלל יספיק. אם את רגישה במיוחד, ביגוד תרמי יכול לעזור מאוד (גטקס וחולצה ארוכה, בערך 120 ש``ח בחנויות ציוד מטיילים), כשהיתרון של ביגוד כזה הוא נידוף זיעה מצוין ומשקל קל מאוד - ההרגשה היא נוחה ולא מסורבלת, וגם אם נרטבים הביגוד מתיבש במהירות. אם את מתכוונת לצאת לטרקים (או אפילו רק טיולי יום קצרים), כדאי מאוד שיהיו לך מעיל ומכנסי גשם (לא ממליץ על פונצ`ו, בגלל שפונצ`ו נוטה להתנופף ברוח). עוד פריט חשוב - כובע פליס (או צמר), ושיהיה מספיק גדול בשביל לכסות את האזניים.
קחו בחשבון גם את האפשרות ההפוכה - בהרבה מקומות תתקלי במזג אוויר חם, ואת לא רוצה להיות תקועה עם מעילים כבדים וכד`. כדאי מאוד להביא זוג מכנסים קצרים וסנדלים (מצרף תמונה להמחשה - צולם ב-Portage Pass באוגוסט, ברקע קרחון פורטג`).

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של רחל סלע
רחל סלע

”אלסקה בחורף (ובקיץ) - יתרונות וחסרונות“

קרא עוד

למה בינואר? היינו במרץ השנה והיה קר! מינוס 28 מעלות צלזיוס. רצינו לחזות בזוהר הצפוני והגענו עד פיירבנקס. מתוך שהייה של שבועיים הצלחנו לראות פעמיים.

אלסקה יפה ואטרקטיבית בקיץ. הכל פורח. הפרקים פתוחים, הדובים ערים, תדירות הרכבות נורמלית וכל שירותי התיירות פועלים.

היתרונות לשהייה באלסקה שלא בקיץ, הינם: א. לחוות את הקור, השלג, נהיגה בשלג, נסיעה במזחלות כלבים ובאופנועי שלג וכמובן גלישה בשלג. ב. לראות את הזוהר הצפוני.

החסרונות: התנועה הבין עירונית מוגבלת וקצת מסוכנת, הרכבות פועלות בתדירות נמוכה מאד, הדובים בתרדמה ולא ניתן לצפות בהם, סיורים מסויימים המבוצעים ע``י מטוסים קלים, אינם פועלים ובגלל מיעוט התיירים, גם חלק ניכר מעסקי ספורט החורף, סגורים. (מזחלות כלבים ואופנועי שלג).

את הזוהר הצפוני, ניתן לראות רק בחושך וכשהשמים נקיים מעננים. בקיץ, הימים ארוכים ואין חושך. בחורף יש בדרך כלל עננים ולכן, הסתיו והאביב הן העונות הטובות לצפייה בזוהר הצפוני.

הזוהר הצפוני מופיע באיזור שצורתו טבעת סביב הקטבים (הצפוני והדרומי). הטבעת מתרחבת או נהיית צרה, בהתאם לנתונים אטמוספריים, לסערות מגנטיות בשמש ועוד. הקצה הדרומי של הטבעת, מגיע בדרך כלל, עד העיר פיירבנקס. לכן עיר זו, מומלצת לצפייה בזוהר הצפוני.

הגעה - אפשר להגיע לאנקרג` מכל מקום בארה``ב או קנדה. וממנה ניתן לצאת לטיולים לכל מקום באלסקה, ברכב שכור או בטיולים מאורגנים שמידע עליהם ניתן לקבל במודיעין העירוני ובטלביזיה הפועלת במוטלים.

ניתן לשכור רכב בכ-40 דולר ליום. הצמיגים הינם צמיגי חורף עם חריצים עמוקים ורחבים וכמו כן, תקועים בהם יתדות (דומה למסמרים ובולט כחצי ס``מ מהצמיג) אשר מגבירים את האחיזה בכביש.

חלק מבתי המלון סגור בחורף. זה מוריד את ההיצע ולכן המחירים עולים במקצת. מנסיוננו, המחיר לחדר במוטל במרכז אנקרג`, מתחיל בכ-60 $. בפיירבנקס - כ-15 $ יותר יקר.
בעיירות בדרך - כ-50 $.

נסיעה טובה.

הטיפ עזר לך?

כתבות על עונות ומזג אויר באלסקה

מתוך הבלוגים - פוסטים על עונות ומזג אויר באלסקה

אין עדיין פוסטים על עונות ומזג אויר באלסקה.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות