המדריך ג'ורג' קארפה ”מדריך ספארי בעל עין חדה אך אמינות מפוקפקת“

תמונת הפרופיל של degolan1
degolan1

חזרנו, הורים ושלושה ילדים, לפני כשבוע מטיול בטנזניה (ספארי בשמורות הצפון+נופש בזנזיבר) אשר אורגן על ידי גו''רג'' קרפה. בחרנו לנסוע עם גו''רג'' משום שהציע את חבילת הטיול הטובה ביותר עבורנו, הן מבחינת מספר ימי הספארי והן מבחינת המלון בו רצינו לשהות בזנזיבר. סיכמנו וחתמנו על חוזה ששלח לנו כחודשיים וחצי בטרם הנסיעה.

אציין שמבחינת חווית הספארי, גו''רג'' מאתר חיות בצורה מרשימה ובעל ידע נרחב לגביהן. אולם, מבחינת אמינות נתקלנו בקושי.

ראשית, בספארי עצמו, התוכנית שהציע לנו ושאישרנו כללה חמישה ימי ספארי מלאים. אולם, במהלך הטיול הציע גו''רג'' ארבעה ימי ספארי בלבד, ועבור יום ספארי חמישי ביקש תשלום נוסף, בגובה מאות דולרים.

שנית, באשר לחופשה בזנזיבר, בתחילת תהליך ההתקשרות בינינו לבין גו''רג'' הדגשנו את רצוננו לשהות במלון מסוים, בשל חופשה מוקדמת מוצלחת של המשפחה במלון זה. גו''רג'' אישר כי אכן שריין את המלון עבורנו. אולם, כאשר הגענו לזנזיבר הופתענו לגלות שנשהה במלון אחר, בדרגת מחיר נמוכה יותר באופן משמעותי. עוד, הופתענו לגלות כי לא שוריינו עבורנו כל מספר הלילות של שהותנו בזנזיבר. פנייה לגו''רג'' בעניין נענתה בתשובות מפתיעות. לדוגמא, אמר שבעת שהותנו בספארי הוא קיבל ביטול מהמלון בו היינו אמורים לשהות. אולם, בתכתובת מייל שהראה לנו מנהל המלון הבנו שהתוכנית לארח אותנו במלון החלופי התקבלה עוד זמן רב לפני עזיבתנו את הארץ. עוד, הסביר גו''רג'' כי במלון המקורי בו שוריין המקום חל שינוי במדיניות ולא מקבלים שם ילדים. אולם במהלך שהותנו שם פגשנו משפחות עם ילדים שנפשו שם.

לסיכום, בעת שקילת טיול עתידי עם גו''רג'' יש לשקול את יכולות הזיהוי הגבוהות שלו של בעלי חיים בספארי מחד ואת נושא האמינות והיושרה מאידך.

לכל המידע על ארושה טנזניה