מסלול עד שבוע בהר אלגון ”מסלולי טיול בהר אלגון“

3 מסלולים עולים להר אלגון (ויורדים ממנו): Sasa - הפופולרי מבינהם, Sipi ו-Piswa. רב המטיילים מתחילים מהכפר Budadiri ועולים ב-Sasa. למי שמתכנן לשלב את Sipi או Piswa ולא צריך התאקלמות לגובה, אני ממליצה להתחיל מהם ולסיים ב-Sasa. שימו לב שנקודות ההתחלה גבוהות יותר וזה מקצר את הטיפוס. מסלול Piswa מתחיל מ-Kapkwata. 

התחבורה מהכפר בדרך ``חזור`` עשויה להיות בעיתית, לכן עדיף להגיע לשם ביום שלפני היציאה לטיול מאשר ביום בו מסתים הטיול ואולי להתקע. 

בעיה נוספת שנתקלתי בה (וכמוני מטילים נוספים) היא שחלק מהריינג`רים לא אוהבים את המחנה Hunters Cave הנמצא עלPiswa trail. הסיבה לכך היא שהוא יושב בגובה מעל 3800 מ`, קר שם, אין שם הרבה עצים לבעירה ולצערנו רב הריינג`רים והפורטרים לא מגיעים מצוידים לטיול כמו שצריך. אני התחלתי את המסלול ב-Sasa ורק אחרי שהגעתי למעלה נאלצתי לשנות את נתיב הירידה, כי הריננג`רים נזכרו להגיד שהם לא מצוידים כראוי (כמובן שהם ידעו את הנתיב המתוכנן לפני היציאה למסע, אך לא טרחו להתכונן כמו שצריך). התחלה של הטיול ב-Piswa מחייבת לינה ב-Hunters Cave ובכך לא משאירה לרייג`רים ברירה, פרט ללהגיע מצוידים למסלול. מומלץ מאוד לשלב את המעיינות החמים בטיול - אמנם ההליכה לשם ארוכה, אך הטבילה בהם שווה כל רגע.

מחירים נכון לינואר 2006: יום טיול - כולל ריינג`ר וקמפינג - 30$. פורטר - 8000 שילינג ליום (כ- 20 ש``ח).

לכל המידע על הר אלגון אוגנדה
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות