מסלול עד שבוע בסוקרה ”טרק למכתש מרגוואה“

אחד הטרקים השונים והמעניינים שניתן לעשות בדרום אמריקה נמצא סמוך לעיר סוקרה. הטרק הוא באזור של כפרים במרחק כ-70 ק"מ מסוקרה. במהלכו ניתן לראות ציורי קיר אינדיאנים, מכתש שנוצר מאסטרואיד, טביעות רגל של דינוזאוריים ונוף מיוחד ויפה של הנחלים בסביבה שיוצרים תצורות סלע מעניינות. חברות טיולים רבות מציאות מסלולים לאזור זה, אך בהחלט ניתן לטייל באזור לבד. החברות בדרך כלל משלבות את הטיולים שלהם עם לינה בכפרים אצל משפחות, כך שלמי שמתכנן לטייל לבד כדאי להצטייד באוהל.

המסלול מתחיל סמוך לכפר Chataquila בדרך האינקא. ניתן להגיע לשם עם מונית. מעט לפני דרך האינקא ישנה כנסיית אבן נחמדה שהיא נקודת התמצאות טובה. דרך האינקא מתחילה כ1ק"מ מהכנסייה בצד השני של הכביש. לאחר צעידה ממושכת על דרך האינקא (כשעתיים) מתגלות מן מערות שבתוכן ישנם ציורים אינדיאנים עתיקים. הציורים נחמדים אך לא מרשימים במיוחד. שימו לב, יתכן ותדרשו לשלם כאן לשומר כ-10 בוליביאן לאדם. השומר מוצב כאן מכיוון שציורים אחדים נגנבו על ידי סוחרי עתיקות.

לאחר מכן יש לרדת לעבר הכפר Chaunaca הסמוך לנהר ראבלו. שם ניתן לחנות ללילה. בהחלט ניתן להשתמש במים שבנחל. היום השני הוא יום יותר קשה במהלכו יש עלייה די ארוכה אל עבר לע השטן (La Garganta del Diablo). הנוףך הנשקף ביום זה הוא נוף חקלאי. לפני תחילת הטיפוס עוברים ליד שני מפלים מרשימים (כדי להגיע לשני יש לטפס מעט). מומלץ מאוד לעצור כאן לשטיפה. היום השני מסתיים בלע השטן הסמוך לכפר מרגוואה. הלע הוא בעצם מן מפל עם מערה סמוכה. המפל מאוד גבוה ומרשים. מומלץ מאוד לשון ליד המפל ובבוקר להתעורר למקלחת קרירה.

היום השלישי כולל בתוכו הליכה אל עבר עקבות הדינזוארים שבתוך מכתש מרגוואה. המכתש מאוד מרשים וצבעיו מדהימים. ההרגשה במקום היא כאילו מישהו צייר את המכתש היפהפה. אתר עקבות הדינוזאורים נקרא (Niñu Mayu). גם כאן יש אפשרות שתתבקשו לשלם 10 בוליביאן לשומר מהכפר. מכאן יש שתי אפשרויות, אחת היא לצעוד אל עבר המעיינות החמים (אחרי העונה הרטובה המעיינות מוצפים ולא ניתן להגיע אליהם), אפשרות שנייה אותה בצעתי היא לחזור באוטובוס מהכפר מרגוואה לסוקרה. שימו לב בהחלט ניתן להעזר במקומים החברותים אך חלקם דוברים רק קצואה. רצוי מאוד להביא ממתקים ועלי קוקה כמתנות לילדים ולמבוגרים בכפרים.

לכל המידע על סוקרה בוליביה
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות