פינקה לה פלור ”התנדבות חקלאית ולימוד ספרדית בחווה “

הגענו לחווה בקרטגו די במקרה ותכננו להישאר יומיים שלושה. מאוד מהר התאהבנו בקונספט. מדובר בחווה שבה מתנדבים במהלך שש שעות ביום במגוון ענפים: עבודה עם בעלי חיים (סוסים, עיזים ותרנגולות), בבנייה אקולוגית (בניית בתים מחומרים שמקורם בחווה – במבוקים, עצים ובוץ), גן ירק ויערנות. (שטח החווה כ-200 דונם ורובה יער גשם שמטופל ומטופח על ידי החווה).

העבודה נעשית בנינוחות, ועובדי החווה נותנים תחושה נעימה ומשתפת במהלך שעות העבודה. מעבר לעבודה יש ארבע-חמש ארוחות ביום, צמחוניות למהדרין וטעימות ביותר. אנחנו צמחונים ובשבילנו האוכל היה מפתיע בטיבו: מגוון, טעים וטרי. תענוג.

בשאר שעות היום הפעילות משתנה, בנוסף לשיחות בסלון עם המתנדבים האחרים ניתן להצטרף לשיעורי יוגה, ללמוד ספרדית (מרתה המורה, מגיעה שלושה ימים בשבוע לחווה והיא מקסימה), לתרגל את הספרדית עם שאר עובדי ומתנדבי המקום ו/או לנוח, לקרוא, לנגן ואפילו לראות סרטים שמוקרנים לעיתים בערבים.

העבודה בחווה מתבצעת חמישה ימים בשבוע כשבשבת וראשון לא עובדים וניתן לנצל את הזמן הפנוי לטייל בסביבה הקרובה. אנחנו בחרנו לנסוע להר געש קרוב, לעשות ראפטינג בנהר הפקוארה (מומלץ, מומלץ, מומלץ), לבקר בעיר קרתגו ולטייל בשמורת טבע לא רחוקה. המתנדבים בחווה מגוונים מאוד. פגשנו משפחה שוויצרית שבאה לשנה , מתנדבות מגרמניה שבאו לשלושה חודשים, מתנדבת מקנדה שבאה (במסגרת קורס מעשי באוניברסיטה) לחודש, מתנדבת מקולומביה שבאה לתקופה לא ברורה ועוד. ומה שאפילו עוד יותר משמח – על כל התענוג שילמנו 28 דולר לאדם ליום (ילדים קטנים בחינם).

הגיוון בחיי החווה ובעבודות ההתנדבות בה איפשרו לנו ולשלושת ילדינו (שהתרוצצו כל היום ברחבי החווה) ימים מאושרים. כנראה בגלל זה נשארנו בסוף שבועיים. 

לכל המידע על קרטגו קוסטה ריקה
הטיפ עזר לך?

תגובות ושאלות

יש לכם טיפ מדהים להוסיף?
שתפו אותו עם קהילת המטיילים של למטייל

הוסיפו טיפ

אטרקציות בקרטגו

מלונות ומקומות לינה בקרטגו

הזמנת חופשה לקרטגו

חדשות התיירות והתעופה

המיוחדים שלנו

קצת השראה לטיול הבא

מתארגנים לטיול: ציוד, ביגוד, המלצות וטיפים לדרך

ביטוח נסיעות לחו"ל: כל מה שצריך כדי לטוס בראש שקט

מגזין החיים הטובים: לייפסטייל והשראה לחופשה

חופשה של פעם בחיים

תמונות מהטיול: היעדים שהכי כיף לצלם

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

כתבות ומדריכים לחופשת סקי