האי בורקאי ”ארבעה ימים בבורקאי - ארבעה ימים בגן עדן!“

בורקאי הוא כל מה שטוב בתאילנד, אבל הרבה יותר. הוא כל מה שטוב בפיליפינים. יש פה חופים מטריפים, נוף משגע, אנשים נחמדים על גבול החסרי אישיות, מלונות לכל תקציב - מה׳שנגרי-לה׳ המטורף עד לחדרים ב-93 שח ללילה. רצועת החוף הראשית ארוכה במיוחד ואופיה שונה לחלוטין כמעט ביום ובלילה. כדי להגיע לשם, עליכם להכנס ל”מדרחוב הראשי” שעל החוף - הוא נקרא “די-מול” וללכת לאורכו עד החוף - עניין של ארבע דקות גג. כעת כשהגעתם לחוף, תבחרו אם ללכת ימינה או שמאלה.

החוף מציע אוכל בזיל הזול, לצד מסעדות יוקרה ממש שוות. ביום יציעו לכם שם את כל מה שקטגוריית ספורט ימי עלולה לכלול: אופנועי ים, צלילות, רחפות, הליכה על המים, הליכה מתחת למים, סירות ומה לא. בלילה המסעדות פותחות שלחנות על החוף, מוזיקה מכל מקום, רקדנים עם אש בידיים מבצעים פעלולים ורקדניות חינניות אף הן מוכיחות את כישוריהן בתמורה לטיפים עלובים במושגים ישראליים.

משכורת המינימום אותה מקבלים כל עובדי המלונות פה היא כ-8,100 פזוס. לשם השוואה, מדובר בכ-810 ש”ח לחודש! ולא, לא חסרים אפסים במספרים פה…

כלי התחבורה העיקרי פה הוא הטרייסקל או “טרייק” בקיצור. מדובר באופנוע שחיברו לו מרכב שיכול להכיל עד ארבעה אנשים. עלות הנסיעה בו כמעט מכל מקום לכל מקום, היא מאה פזוס (כעשרה שקלים).

בחוף ישנם הרבה אנשים שמציעים לכם חבילות אטרקציות לפי בחירתכם. הם יראו לכם את תעודת הזהות שלהם כהוכחה לאמינותם, ומהניסיון שלי אפשר לחלוטין לסמוך עליהם. אנחנו היינו שלושה מטיילים וסגרנו דיל של שלושה אופנועי ים לחצי שעה, שלוש צלילות של חצי שעה + סיור בהליקופטר מודרני עם טייס אוסטרלי לשלושה מעל האי למשך עשר דקות, וכל זה ב-2,200 ש”ח סה״כ לשלושתנו יחד. את האטרקציות פרסנו על פני יומיים.

לכל המידע על בורקאי פיליפינים
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם