תחבורה ימית במילפורד סאונד ”השייט השווה ביותר במילפורד סאונד“

אחד המקומות המטריפים ביופיים בניו זילנד הוא הפיורד שנקרא המילפורד סאונד. על זה פשוט אסור לוותר!

אם אתם מגיעים ברכב, זכרו שמטה-אנו ועד למילפורד סאונד אין בדרך תחנות דלק. חובה למלא מיכל מלא בטה-אנו.

במקום בית מלון אחד ואכסניית נוער אחת בלבד. הביקוש לאתר טבע זה הוא מהגבוהים בכל ניו זילנד ולכן שווה להערך בהקדם, הן מבחינת הזמנת לינה והן מבחינת השייט עצמו. הסבירו לנו שכדאי חודשיים מראש להזמין מקומות - וכך חסכנו לנו המתנה בתורים עצומים לשייט וגם שווה היה למצוא מקום לינה נחמד ולא "לרוץ" חזרה לטה אנו בסוף היום, דבר שבהחלט משתלב יפה בטיול כייפי במדינה רגועה כמו ניו זילנד.

שווה להזמין מראש (ולשלם דרך האינטרנט) עבור כרטיסי השייט, בעיקר משום שחלק גדול מהכרטיסים מוזמנים מראש לטיולים מאורגנים. אתה יכול למצוא את עצמך ממתין ב- Stand By לכרטיסים של סוף היום, ועד אז, אין הרבה מה לעשות במקום.

נקודה חשובה נוספת היא ענין הערפל הרב ששורר באזור בבקרים גם בקיץ! ההיערכות היא פשוטה: הזמינו כרטיסים לשייט שמתחיל בסביבות השעה 11 בבוקר (בשום אופן לא לפני כן). אנחנו לא ידענו והזמנו ל-10 והשיט היה כולו בתוך ענן. מכל התיירים (המאוכזבים) שהיו על האניה, רק אנחנו ועוד שני סקוטים ביקשנו (וגם קיבלנו) שיט חוזר של השעה 11. רב החובל התקשר תוך כדי ההפלגה לחוף והבטיח לנו את המקומות. עדיף ב-11 או ב-12 והעלות כ-72$NZ.

דרך נוספת להגיע למקום היא באמצעות מטוסי ססנה קלים וזה כמובן עולה קצת יותר מ-10 שקל, אבל למי שידו משגת (כ-440 דולר נ"ז) ואיננו מתכוון לנהוג או להגיע למקום במסלול הליכה, יציץ באתר המצורף לגבי עיסקת חבילה של שיט וטיסה. כמובן שהטיסה עצמה מאלפת בפני עצמה.

אין כמו ניו זילנד.

לכל המידע על מילפורד סאונד ניו זילנד
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות