שלום אורח
facebook login
שגרירים של רצון טוב

מונסראט (Montserrat) - טיול יום מומלץ מברצלונה!

עמית פלד - מערכת אתר למטייל | תאריך עדכון 12/02/2014

צפייה במפת הכתבה | + הצג את כל היעדים שמוזכרים בכתבה זו (3)

מספר צפיות: 24632   |   מספר תגובות: 1     לתגובות

הדפס שמור למועדפים שלח לחבר

רכס מונסראט הוא אתר פופולארי לחפֵצים לצאת לטיול יום מברצלונה. מדובר ברכס הרים משוננים, עליו ניצב מנזר מפורסם ומסביבו פזורים מסלולי הליכה מהנים בטבע, מהם נשקף נוף מרהיב של מרחבי קטלוניה. הנה כל מה שצריך לדעת על טיול אל מונסראט.

מונסראט, בכתבה זו:

מנזר מונסראט

מונסראט (Montserrat) הוא רכס הרים, בצורת שיני מסור, שנמצא במרכזו של חבל קטלוניה בספרד, במרחק של כשעת נסיעה מהעיר ברצלונה (לשירותכם, מפת ספרד). האתר מפורסם בשל המנזר הניצב בו ובשל פסל המדונה השחורה (La Moreneta), שמהווים מוקד עלייה לרגל מזה מאות שנים. הפסל התגלה לפני מאות בשנים בתוך מערה שנחצבה בהר, ומאז נחשב המקום לקדוש. המנזר ידוע גם בשל מופעי מקהלת נערי הכנסייה (Escolanía), שמתקיימים בו מדי יום  בשעה 13:00, למעט בתקופת החגים ובחודש יולי. אנקדוטה מעניינת היא שחברי המקהלה הקליטו עד עתה למעלה ממאה אלבומים של מוסיקה דתית. בכיכר סנטה מריה (Plaça de Santa María), הרחבה שבחזית המנזר, נמצא מוזיאון מונסראט (Museu de Montserrat), שמציג יצירות אמנות מודרניות של אמנים ספרדים, בהם דאלי, פיקאסו ואל גרקו. לעיתים מתקיים ברחבה שוק איכרים, בהן מוצעת תוצרת מקומית, של גבינות בייצור עצמי. הגעה למונסראט אפשרית גם באמצעות טיול מאורגן לברצלונה.

  • שעות פתיחת המנזר: 08:00-10:30, ו-12:00-18:30.
  • אתר המוזיאון: www.museudemontserrat.com
  • שעות פתיחת המוזיאון: ב'-ו' - 10:00-17:30, סופי שבוע בחורף - 10:00-17:45, סופי שבוע בקיץ: 10:00-18:45.
 

 

מסלולי הליכה באתר מונסראט

רכס מונסראט הוא שמורת טבע וכך, מלבד הביקור בכנסייה, ניתן לצאת למסלולי הליכה בהרים שמסביב. במרכז המבקרים, שנמצא ביציאה מתחנת הרכבת של מונסראט ניתן לקחת מפות של האזור. מפות אלה כוללות גם מסלולי טיולים מומלצים, המובילים אל נקודות תצפית מרשימות ואשר חושפים את המבקר אל עולם החי והצמחייה באזור, האופייני לאקלים ים תיכוני ולאקלים יבש. חלק מהמסלולים מתחילים מאזור המנזר, אך אל כמה מהם ניתן לצאת מקצה ההר, אליו מגיעים עם רכבל. הנקודה הגבוהה ביותר ברכס נקראת Sant Jeroni, היא נמצאת בגובה 1,236 מטרים וניתן לצעוד אליה במסלול מרשים, שאורך כשעה וחצי לכל כיוון. המסלול מצריך כושר הליכה סביר, שכן הוא כולל עלייה תלולה ומדרגות רבות ובסופו תצפית נפלאה על מרחבי קטלוניה.

בדרך חזרה תוכלו לעצור בתחנת הרכבל Sant Joan ולרדת בעזרתו או להמשיך ברגל עד המנזר. מסלולי הליכה נוספים, היוצאים מהמנזר הם המסלול אל Pla de les Taràntules - זהו מסלול קל שאורכו כשעת הליכה (כאן נמצאת תחנת הפוניקולר Sant Joan) והמסלול אל Placeta de Santa Anna, מסלול מסומן היטב, שכולל טיפוס על כ-800 מדרגות. בין היתר, ניתן לצפות מהמסלולים אל הרי הפירנאים ואף לראות מרחוק את האיים איביזה ומיורקה. אפשרות טיול נוספת היא לעשות את הדרך עד למערה (Santa Cova), בה נמצא פסל המדונה השחורה. חצי מהדרך ניתן לעשות בעזרת הפוניקולר ובחצי השני לצעוד. לרוב, תיירים מגיעים אל מונסראט במסגרת טיול יום מברצלונה, אך מי שירצה בכך, יוכל ללון במלון הסמוך למנזר או בדירות נופש. במתחם המנזר פועלות גם מספר מסעדות ויש גם אזור לפיקניק במתחם ה-Mirador dels Apòstols. 


 

הגעה אל מונסראט מברצלונה

מתחנת הרכבת בכיכר אספניה (Plaza de España) בברצלונה, יוצאת מדי שעה (החל מ-08:36) הרכבת Ferrocarrils de la Generalitat, המגיעה אל מרגלות מונטסראט. בתחנה בברצלונה נמצאים אנשים בחולצות אדומות, שמסייעים ברכישת הכרטיס. מהתחנה של מונסראט יש לקחת פוניקולר (רכבת שיניים) או רכבל עד למנזר. קיימת אפשרות לקנות כרטיס משולב, הכולל את הנסיעה ברכבת ואת העלייה להר, עליכם לבחור בין עלייה ברכבל לבין עלייה בפוניקולר. שימו לב, קיימות שתי תחנות שונות, עבור הרכבל ועבור הפוניקולר. בתחנת Montserrat-Aeri, יורדים כדי לעלות על הרכבל ובתחנה שלאחר מכן, Monistrol de Montserrat, יורדים כדי לעלות על רכבת השיניים. משך הנסיעה בפוניקולר הוא כרבע שעה והיא יוצאת מדי עשרים דקות, העלייה ברכבל מהירה יותר ואורכת חמש דקות בלבד. הרכבל יוצא מדי רבע שעה. שתי תחנות הפוניקולר הן Sant Joan ו-Santa Cova.

אתר האינטרנט של מונסראט: www.montserratvisita.com
 לתחילת הכתבה

רוצים לקרוא עוד על טיול בברצלונה? הכתבות הבאות עשויות לעניין אתכם:

הדפס שמור למועדפים שלח לחבר

תגובות שהתקבלו

למעוניינים להאזין לשירת המקהלה


13/04/12 11:26 pikachu

1. אני ממליץ בחום. זוהי שירה כנסייתית מהשורה הראשונה.
2. כדי לתפוס מקום ישיבה טוב, חובה להגיע כ- 20 דקות לפני תחילת השירה.
3. למעשה לא מדובר רק בקונצרט, אלא בטקס דתי נוצרי לכל דבר ועניין- לידיעת המסורתיים/דתיים שבינינו.
4. הטקס אורך כמחצית השעה.
5. חובה לברר באתר הרשמי של מונסראט מתי בדיוק המקהלה שרה ואם היא שרה ביום בו אתם מתעתדים להגיע למנזר. למשל בפסחא, המקהלה שרה דווקא בסופי שבוע, מפני שבאמצע השבוע חברי המקהלה יצאו לחופשת הפסחא ואז המקהלה אינה שרה.

עוד מידע על קאטלוניה

לכל המידע על קאטלוניה >>

קאטלוניה לפי הצרכים שלך

תמונת היום מקהילת הפייסבוק שלנו

תמונת היום מקהילת הפייסבוק שלנו

איסלנד. צילום: Elad E. Azar