בירה שותים בכוס מתאימה: 3 מנהגי שתיית בירה בעולם

כדאי להכיר מנהגי שתייה נפוצים ברחבי העולם, ותמיד כדאי לזכור ששתייה בירה עם החברים היא מנהג נפוץ ומהנה. היכנסו למידע מגניב זה . כי בירה כולם אוהבים
סמדר שני
|
תמונה ראשית עבור: בירה שותים בכוס מתאימה: 3 מנהגי שתיית בירה בעולם
Deposite Photos -Valentyn_Volkov

3 מנהגי שתיית בירה בעולם

תרבות השתייה בישראל הולכת ומתפתחת, כמובן שאנו לא מעודדים צריכה מוגברת של אלכוהול ולבטח לא ממליצים ללגום בירה ומשקאות אלכוהוליים אחרים עד כדי איבוד הכרה ועלפון חושים. עם זאת, כדאי להכיר מנהגי שתייה נפוצים ברחבי העולם, ותמיד כדאי לזכור ששתייה בירה עם החברים היא מנהג נפוץ ומהנה, ואם אתם חובבי המשקה כדאי לכם להשתתף בפסטיבלים השונים בהם הבירה היא מרכז העניינים.

משחק “חפש את הכלה” בגרמניה

גרמניה היא אחת המדינות בהן הבירה נמזגת בכמויות עצומות, ויש הטוענים כי גרמנים צורכים יותר בירה ממים. ישראלים רבים טסים מידי שנה לפסטיבל הבירה המפורסם “אוקטוברפסט” – ללא ספק זהו פסטיבל הבירה הידוע והפופולרי ביותר בכל העולם.

אחד המנהגים של הגרמנים הוא די משעשע כיוון שערב לפני החתונה, החברים של החתן והכלה “חוטפים” את הכלה המיועדת לאחד הברים בעיר. החתן צריך לצאת ולחפש אותה על מנת להחזיר אותה, וכמובן כאשר הוא מוצא את אשתו לעתיד עליו להזמין את כל החברים לסיבוב בירות על חשבונו.

אגב, יש ברים בגרמניה בהם מוזגים רק כוסות קטנות, ובכל פעם שמלצר יבחין כי הכוס שלכן ריקה או עומדת להסתיים הוא ימהר ויניח כוס בירה חדשה, לכן עליכם להכיר את הסימן המקומי שימנע ממנו לעשות זאת, אחרת אתם עלולים לסיים את הערב שיכורים.

לא משיקים כוסות בירה לחיים בהונגריה

ההונגרים אוהבים לשתות בירות ויש לא מעט יצרנים מקומיים הידועים בבירות הטעימות שלהם. אחד המנהגים שהשתרשו בתרבות השתייה אצל ההונגרים הוא הימנעות מהשקת כוסות בירה לחיים. המנהג החל לאחר כיבוש המדינה על ידי העות'מאנים, ולרגל הזיכרון המר והכואב, כאשר הטורקים חגגו את ניצחונם והשיקו כוסות בירה גדולות בגלל הכיבוש, ההונגרים הפסיקו להשיק כוסות בירה.

עם זאת, לאחרונה הצעירים חדלו מהמנהג, לכן כאשר תבקרו בהונגריה ותכירו מקומיים, אתם יכולים לעשות איתם לחיים והם לא ייפגעו מהמנהג.

סיבוב כוס הבירה בברים בבלגיה

גם הבלגים הם חובבי בירה מושבעים, ויש הטוענים כי הבירות הבלגיות הן הטעימות והאיכותיות ביותר בכל העולם. כאשר מבלים בפאב מסורתי וקלאסי בבלגיה, לבטח תשימו לב למנהג המוזר של המלצרים. המלצר יגיע עם בקבוק בירה סגור לשולחן שלכם, הוא יפתח את הבירה מול עיניכם, ימזוג רק חצי כוס ולאחר מכן יסובב את הכוס כך שהלוגו יוצג בפניכם.

בירה שותים בכוס מתאימה

גם בבית אפשר לאמץ הרגלי שתייה של בירה, למשל מזיגת בירה רק לכוס של היצרן עם לוגו מרשים. אם אתם חובבי בירה מושבעים. תוכלו למצוא בחנויות אלכוהול וחנויות לכלי מטבח מבחר גדול של כוסות מעוצבות ועמידות.

כתבות נוספות מתוך אלכוהול בסטייל

הזמנת חופשה בלמטייל

חדשות התיירות והתעופה

המיוחדים שלנו

קצת השראה לטיול הבא

חופשה ביוון: היעדים הכי שווים לקיץ

מתארגנים לטיול: ציוד, ביגוד, המלצות וטיפים לדרך

מגזין החיים הטובים: לייפסטייל והשראה לחופשה

ביטוח נסיעות לחו"ל: כל מה שצריך כדי לטוס בראש שקט

עפים על העולם: כל מה שצריך לטיול תרמילאים

תמונות מהטיול: היעדים שהכי כיף לצלם

חופשה של פעם בחיים

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

כתבות ומדריכים לחופשת סקי