דרום אמריקה - המקומות שלא כל תייר מכיר

הטיול בדרום אמריקה הענקית כולל שלל אטרקציות מעניינות, שמדברות לכל אחד. הנה כמה אטרקציות פחות מוכרות, אך לא פחות מדהימות מהאטרקציות המתויירות. נהר צבעוני מרהיב, גשר אינקה ישן ומיוחד, פסל של יד אדם בגודל ענק היוצא באמצע המדבר ועוד.
צוות למטייל ברשת
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: דרום אמריקה - המקומות שלא כל תייר מכיר
© דניאל ריקרדו

יוצאים לטיול תרמילאים בדרום אמריקה? כל המידע שחשוב לתרמילאים באתר "עפתי" >>


 גשר האינקה בקניון אפורימק, פרו

גשר זה הוא דוגמא למערכת הגשרים שהיתה קיימת בתקופת האינקה. הגשר הספציפי הזה מכונה Keshwa Chaca והוא אחד הגשרים האחרונים שנותרו ואשר נעשו ידנית על ידי בני האינקה, כחלק ממערכת הדרכים שלהם. החבלים עשויים מעשב ארוג. האריגה נעשתה על ידי הנשים והועברה לגברים לחיזוקים נוספים. גשרים מסוג זה החזיקו מעמד זה כה רב - כחמש מאות שנה. אנשים שחיבלו בגשרים בתקופה האינקה היו מקבלים עונש מוות - עד כדי כך הגשרים היו חשובים להם.

  • מיקוםקניון אפורימק, Huinchiri, פרו

לתחילת הכתבה

Mount Roraima, ונצואלה

זה אולי נראה כאילו הפלא הבא לקוח מסרט דמיוני, אך זה לגמרי אמיתי. ההר Mount Roraima גובל בשלוש מדינות שונות (ונצואלה, ברזיל וגיאנה). ישנו שביל הליכה במעלה ההר - מדובר על מסלול של שני ימי טיול, בדרך כלל, עם צוקים מרהיבים. ההר הוא חלק מפארק לאומי של 30,000 קמ"ר. ההרים בטווח זה, כולל רוריימה, נחשבים לבין התצורות הגיאולוגיות הקדומות ביותר, של כשני מיליארד שנים. הגשמים הכמעט יומיומיים יצרו כאן מערכת אקולוגית ייחודית ותוכלו לראות כאן כמה מפלים מהגבוהים בעולם. תרבותית, ההר מאוד משמעותי לילידים שהעניקו לו תכונות בולטות, מיתוסים ופולקלור שלם סביבו.

לתחילת הכתבה

נהר חמשת הצבעים, קלומביה

Caño Cristales כונה נהר חמשת הצבעים, נהר שנראה כאילו הוא מוביל לגן עדן ונראה שהוא בין הנהרות היפים בעולם כולו. הנהר הוא באמת פלא אקולוגי, כאשר רוב השנה הוא נראה רגיל, בצבעים של ירוק עמום וכחול קריר, אך בתקופה קצרה כל שנה הוא פורח בקשת של צבעים מהממים. בעונה הרטובה של קולומביה, המים זורמים במהירות ומטשטשים את קרקעית הנהר. במהלך העונה היבשה אין מספיק מים, אבל בטווח קצר בין העונות - היבשה והרטובה, ישנם הרבה סוגים של אצות וטחב, שנראים כתצוגה מהממת של צבעים. מספר סוכנויות תיירות קולומביאניות מטיסות תיירים לעיר הסמוכה לנהר - Macarena. רוחבו של הנהר הוא 20 מטרים, אורכו 100 ק"מ והוא די מרוחק - אין דרכים המובילות אליו וחייבים לרכב על סוסים כדי להגיע לראות את הפלא.

לתחילת הכתבה

יד המדבר (Mano de Desierto), צ'ילה

כשבעים וחמישה קילומטרים דרומית לעיר אנטופגסטה (Antofagasta) תוכלו לראות מחזה מיוחד במידו. פסל של יד אדם שצץ מהאדמה, 11 מטרים של יד בולטת מהחול. לפסל קוראים Mano de Desierto או בתרגום לעברית - יד המדבר. הפסל נבנה בתחילת שנות השמונים. הפסל עוצב על ידי האומן הידוע Mario Irarrázabal, אשר שתי עבודות מפורסמות נוספות שלו נמצאות במרילנד ובאורוגוואי.

  • מיקום: מאנטופגסטה לוקחים את כביש מספר 26 או את כביש מספר 28. שתי הדרכים מובילות לכביש מספר 5.

לתחילת הכתבה

פלאזה דה טורוס, אורוגוואי

על אף שקרבות שוורים היו נפוצים בעיקר בספרד, היו להם גם "חיים" קצרים בדרום אמריקה, באורוגוואי. חלק מהקומפלקס התיירותי Real de San Carlos, אשר נבנה בשנת 1908, כולל את ה - Plaza de Toros, שנפתח לקהל בשנת 1910. אנשים מכל האיזור ואפילו מארגנטינה באו לכאן לראות את הקרבות, אם כי אחרי 8 קרבות כאלו, הממשלה אסרה על ההמשכיות של העניין לתמיד. כיום, הבניין מתפרק ולא ניתן להיכנס אליו מטעמי בטיחות.

  • מיקום: Plaza de Toros, Colonia

לתחילת הכתבה

החומר נכתב ונערך בסיוע אתר אטלס אובסקורה.

יוצאים לטיול תרמילאים בדרום אמריקה? כל המידע שחשוב לתרמילאים באתר "עפתי" >>

יעדי הכתבה

כתבות מומלצות עבורך על דרום אמריקה