תחבורה בבוסטון - מדריך להתניידות בעיר

לעיר בוסטון מיוחסת האמרה: "שכח מהמכונית - לך ברגל!". אכן, העיר בוסטון היא אחת הערים היותר מזמינות סיורים רגליים. מרכזה של העיר הוא קומפקטי, הרכבת התחתית שלה נוחה וקלה להבנה. מאידך, רחובותיה של העיר אינם הכי קלים לנהיגה ומערכת האוטובוסים מסורבלת להבנה מהירה. המסקנה: הליכה וסאבוויי, אלו הן שתי הדרכים המומלצות להתניידות בעיר. הנה מדריך על דרכי התחבורה השונות של בוסטון.
מערכת אתר למטייל
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: תחבורה בבוסטון - מדריך להתניידות בעיר
Thinkstock Imagebank ©

שדה התעופה והגעה אל העיר

שדה התעופה לוגאן (Logan International Airport): שדה התעופה המרכזי של בוסטון ממוקם לא הרחק מהדאונטאון, ממזרח לעיר. משום שזהו השדה הגדול ביותר בכל אזור ניו אינגלנד, חברות תעופה בינ"ל ומקומיות רבות מפעילות אליו טיסות. בשדה התעופה לוגאן ישנם ארבעה טרמינלים שונים, ביניהם ניתן לעבור באמצעות שירות האוטובוס Logan Shuttle, המחבר גם בין תחנות התחבורה הציבורית השונות.

 ניתן להגיע מהשדה אל העיר בכמה אופנים:

  • אוטובוסים ורכבת תחתית MBTA: מערכת זו, המכונה בפי התושבים "T", היא מארג שלם ומתואם היטב של אוטובוסים וסאבויי. אם אינכם שוכרים רכב בשדה התעופה ומעוניינים להגיע אל מרכז העיר, הדרך הנוחה ביותר עבורכם לעשות זאת היא לעלות על הקו הכחול של הסאבויי. קווי האוטובוס שמגיעים משדה התעופה לעיר הם 448 ו-459. הקו הכסוף SL1 עובר בין הטרמינלים השונים ומגיע תוך כעשר דקות לתחנת South Station במרכז העיר. מתחנה זו ניתן לקחת רכבת תחתית לכל יעד בעיר.
  • Logan Express: שירות הסעות, המחבר בין שדה התעופה ובין פרברי העיר בוסטון הלא מרכזיים. אתר אינטרנט: www.massport.com
  • מעבורות לאזור הנמל: משדה התעופה ניתן לקחת מעבורת ציבורית של החברה העירונית MBTA או להשתמש בשירות של אחת מהחברות הפרטיות.
  • שירותי הסעות פרטיים: בשדה התעופה פועלות חברות הסעה פרטיות שונות: אוטובוסים, מוניות פרטיות, מסיעים ונהגים.
  • מוניות: כמו כל שדה תעופה, גם מחוץ לשדה התעופה לוגאן יחכו לכם שפע מוניות. יש לקחת בחשבון שתעריפי הנסיעה במוניות בבוסטון הם יקרים מהממוצע בערים אחרות בארה"ב. מאידך, זמן הנסיעה אל העיר הוא קצר יחסית, כך שבסך הכל, העלות לא תהיה גבוהה מאוד (כ-25$ דולר לנסיעה למרכז העיר).
  • השכרת רכב: בשטח שדה התעופה לוגאן פועלות נציגויות של רוב חברות ההשכרה המוכרות: אוויס, באדג`ט, הרץ, נשיונל ועוד חברות בינ"ל ומקומיות.
  • אתר שדה התעופה לוגאן: www.massport.com/logan
אוטובוס התיירים Duck Boat, צילום: Greater Boston Convention & Visitors Bureau/David Fox, Photographerאוטובוס התיירים Duck Boat, צילום: Greater Boston Convention & Visitors Bureau/David Fox, Photographer


תחבורה בתוך בוסטון

מערכת התחבורה הציבורית של בוסטון מופעלת על ידי חברת MBTA והיא כוללת רכבת תחתית, אוטובוסים ומעבורות. השירות כולו נקרא בקיצור "T". אתר אינטרנט: www.mbta.com

 רכבת תחתית:
הסאבויי של העיר בוסטון הוא יעיל ופשוט ביותר להבנה, כך שבזמן שהותכם וביקורכם בעיר בוסטון, כדאי ומומלץ להתנייע בעיקר באמצעותו, יותר מאשר שימוש באוטובוסים למשל, כל שכן ברכב שכור - מרכז העיר קומפקטי ונוח והסאבוויי יהיה לכם הכי לעזר. חמישה קווים מרכיבים את מערכת הסאבוויי - אדום, ירוק, כתום, כחול וכסף. הנסיעה בסאבוויי של ה-T יכולה להיות עבורכם גם סוג של חוויה היסטורית, שכן מערכת ה-T היא העתיקה ביותר בכל מסצ`וסטס. מפת הסאבווי: www.mbta.com/schedules_and_maps.

אוטובוסים: עבור תיירים, השוהים בעיר פרק זמן, מערכת האוטובוסים של ה-T יכולה להיות מעט מסורבלת להבנה ולא מאוד שימושית, על כן, מומלץ יותר להיעזר בסאבוויי. אם בכל זאת תעדיפו נסיעה באוטובוס, דעו שעליכם להיערך עם סכום מדויק, שכן את הכרטיס רוכשים ממכונה אוטומטית הצמודה לנהג. קו האוטובוס היעיל ביותר הוא ה-"Silver Line", המתפצל לשני יעדים: האחד הוא באזור הנמל והשני מסתיים בקצה הדרומי של העיר.

מעבורות: חברת MBTA מפעילה חמישה קוי מעבורות שונים. הקוים מחברים בין שדה התעופה לוגאן לאזור הנמל ובין אזור הנמל לפרברים שונים של העיר.

כרטיסים לנסיעה תחבורה הציבורית: כרטיסי הנסיעה בתחבורה הציבורית בבוסטון מתחלקים לשניים: Charlie Tickets ו-Charlie Cards. הראשון הוא כרטיס נייר והוא מתאים למי שאינו מתכוון לעשות שימוש רב בתחבורה הציבורית, שכן מחירו יקר יותר. הסוג השני הוא כרטיס פלסטי וניתן לקבל אותו בחינם בתחנות העיקריות של ה-Mbta ולהטעין אותו בכסף. את שני הכרטיסים ניתן לטעון בכסף, לנסיעה בודדת או לכרטיס יומי, שבועי או חודשי.

נהיגה: כאמור, נהיגה ברכב בעיר בוסטון עצמה אינה מומלצת כלל ועיקר לתיירים. ראשית, בעיר פועלת מערכת ה-T, בראשה הסאבוויי היעיל והנוח כל כך. שנית, האתרים המרכזיים לתיירים נמצאים במרחק לא גדול אחד מן השני, כך שמומלץ לעבור ביניהם ברגל, תוך כדי טיול בעיר. לבד מיתרונות ה-T והטיול הרגלי, הנהיגה בבוסטון נחשבת לאחת המסובכות בארה"ב. רחובות העיר אינם מסודרים שתי וערב - מפת העיר די מסובכת להבנה ולהתמצאות. הוסיפו לזה את היותה של בוסטון עיר די פקוקה, והרי לכם די והותר סיבות לא להשתמש ברכב בבוסטון עצמה.

מוניות: שפע של מוניות וחברות מוניות פועלות בבוסטון, אך על מנת לתפוס אחת כזו, כדאי מאוד להגיע למרכזים מסחריים או בתי מלון מוכרים. לתפוס מונית ברחוב זו תהיה משימה מעט קשה. מחיר הנסיעה במונית נקבע על ידי מונה ותעריף הנסיעה בתוך העיר נוטה להיות גבוה, יחסית לערים אחרות.

אוטובוס תיירים: בזמן ביקורכם בבוסטון, תוכלו להתנסות בחווית אוטובוס התיירים המיוחדת ביותר בעולם. שלא כמו אוטובוסי התיירים הקונבנציונליים בערים אחרות בעולם, עם שירות ה-Duck Tours, תוכלו לראות את העיר מהיבשה ומהמים. חברה זו עושה שימוש ברכבים אמפיביים מתקופת מלחמת העולם השניה, שהוסבו לאוטובוס תיירים. הסיור עובר בבניין המושל, בעל כיפת הזהב, בבוסטון קומון, כיכר קופלי ועוד אתרי תיירות בעיר. ואז, בדיוק כשחשב תם שראיתם הכל, הרכב פשוט נכנס אל תוך מימי נהר צ`ארלס, מה שיאפשר לכם לראות את נופי העיר מזווית שונה ומיוחדת. הסיור אורך כ-80 דקות. סיורי ערב, שיוצאים מה-New England Aquarium, אורכים כשעה.

  • תקופת ושעות פעילות: חודשים מרץ-אוקטובר, יוצא בכל 30-60 דקות, 7 ימים בשבוע, משעה 09:00 בבוקר עד שעה לפני השקיעה. הסיורים שיוצאים מה-New England Aquarium נמשכים לעיתים עד 20:30, בהתאם לעונות השנה.
  • נקודות יציאה: מוזיאון המדע בפארק המדע, מה-Prudential Center באזור הבאק ביי ומ-New England Aquarium.
  • אתר אינטרנט: www.bostonducktours.com

אופניים: התניידות בעיר באמצעות אופניים אינה מומלצת. מרכזה של העיר אמנם קומפקטי ומישורי, אך הרחובות הצרים אינם מותאמים דיים לרוכבי אופניים. נסיעה על המדרכה אינה מתקבלת בעין יפה בעיר. מכאן, שרכיבה על אופניים בעיר אינה כדאית כל כך עבור תיירים, המבקרים בבוסטון.

רכבות אל מחוץ לעיר

מערכת התחבורה הציבורית של MBTA מפעילה מעבורות ורכבות פרברים, באמצעותם ניתן לצאת אל מחוץ לעיר. רשת הרכבות הזו היא אחת הפעילות ביותר בכל ארה"ב. תחנות רכבת הפרברים נמצאות בתחנת North, תחנת South 7 ובכיכר Porter.

הגעה לבוסטון מניו יורק: רכבות Amtrac נוסעות מדי יום בין שתי הערים, מתחנת פן בניו יורק ל-South Station ולתחנת Back Bay בבוסטון ולחילופין. ישנם שני קווים: קו רגיל וקו מהיר. משך הנסיעה ברכבת המהירה Acela Express הוא 3.5 שעות וברכבות האיטיות יותר בין ארבע לחמש שעות. הנסיעה ברכבת המהירה יקרה יותר, המחיר זול יותר ככל שמזמינים מוקדם יותר. בעלי כרטיס סטודנט בינלאומי ISIC מקבלים הנחה של 15% בעת הזמנת הכרטיס באתר. אתר אינטרנט: www.amtrak.com/home.

 יחד עם זאת, הדרך הטובה ביותר להגיע אל בוסטון מניו יורק היא באמצעות אוטובוס, נסיעה שאורכת כשלוש שעות. לבד מלעלות על אוטובוס בתחנת פן או אחת התחנות המרכזיות האחרות בניו יורק, כדאי להגיע דווקא אל צ`יינהטאון. שם ניתן למצוא מספר חברות המפעילות קו ישיר לתחנת האוטובוס המרכזית של בוסטון וחזרה במחיר זול, ללא עצירות ביניים. חברות אוטובוסים מומלצות הן Hampton Jitney ו-Limo Liner.


לתחילת הכתבה

רוצים לקרוא עוד על טיול בבוסטון? הכתבות הבאות עשויות לעניין אתכם:

יעדי הכתבה

כתבות מומלצות עבורך על בוסטון

כתבות על חופשת סקי 2022

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם