חדשות תיירות ותעופה

מסוף החודש: מס התיירים של ונציה יכנס לתוקף, הקנסות למתחמקים מתשלום גבוהים במיוחד

בסוף חודש אפריל זה קורה: מבקרים חד-יומיים בוונציה יתבקשו לשלם אגרת כניסה של 5 יורו בכניסה לעיר. תיירים שלנים בעיר יהיו פטורים מתשלום האגרה, ואילו מי שיתחמק מתשלום יעמוד בפני קנסות גבוהים שעלולים להגיע עד 300 יורו
לירז שפר
|
תמונה ראשית עבור: מסוף החודש: מס התיירים של ונציה יכנס לתוקף, הקנסות למתחמקים מתשלום גבוהים במיוחד
צילום: depositphotos_rglinsky

אגרת הכניסה של אחת העיר המתויירות בעולם, צפויה להיכנס לתוקף בסוף החודש ותנוע בין 5-10 יורו לאדם. מס התיירים של ונציה ייכנס לתוקף בין החודשים אפריל עד יולי (מ-25 באפריל עד ה-14 ביולי), שמהווים את שיאה של עונת התיירות בעיר וייאכף בין השעות 8:30-16:00.

האגרה תוטל על מטיילים חד-יומיים בעיר, כאשר תיירים שנשארים ללון בוונציה יהיו פטורים מהמס, שכלול בהיטלים אחרים שמשלמים השוהים במלונות בעיר. התיירים, יתבקשו להציג בפני הבקרים הפרושים בנקודות השונות בעיר, קוד QR המאשר את תשלום האגרה או לחילופין שובר פטור מתשלום, התקף לאנשים ששוהים בעיר לצרכי עבודה, לימודים או טיפול רפואי, כמו גם לאנשים שנולדו בוונציה ותושבי אזור ונטו.

עם כניסת התוכנית לתוקף, מבקרים שיגיעו לתחנות הרכבות והאוטובוסים המרכזיים יפגשו דיילים שיזכירו להם את המס החדש ויסייעו להם בתשלום דרך הסמארטפון. לנוחיות התיירים שלא מצוידים בסמארטפון יפרשו עמדות תשלום נייחות. כמו כן, ניתן לשלם את האגרה מראש באתר הייעודי »

תיירים אשר ינסו להתחכם ולהתחמק מתשלום האגרה, חשופים לקנסות כבדים במיוחד, שעומדים על סכום הגבוה פי 10 מדמי הכניסה ועשויים להתחיל מ-50 יורו ולזנק עד 300 יורו. במהלך מסיבת עיתונאים שקיים ראש עיריית ונציה, לואיג'י ברוג'רו, הזהיר מפני ניסיונות התחמקות תשלום. "לא יוחל מס תיירים בלי בקרה עליו” מסר ברוג'ארו לכתבים הזרים ברומא. “המבקרים בעיר יהיו כפופים לבדיקות אקראיות ולא שיטתיות, במהלך ביקורם… אם מישהו ינסה להתחפש לבאטמן וינסה להיכנס לעיר, הוא לא יזכה למדליה ממני, אלא פשוט נודה לו על גסות הרוח שלו”.

כזכור, עיר התעלות הרומנטית ונציה סובלת מזה שנים מבעיית תיירות יתר, שפוגעת באיכות חייהם של התושבים וגם באיכות החוויה התיירותית של המבקרים בה, שמצפים לטיול רומנטי ונעים בין תעלות מים ציוריות וסמטאות קסומות ומתאכזבים לגלות נחילי תיירים ורעש סואן של קבוצות תיירים שצצות מכל עבר. האגרה החדשה היא תולדה של ויכוח ממושך שמקיימות הרשויות שנים ארוכות, שמטרתו להגן על אחת הערים המיוחדות באיטליה ובעולם בכלל.

את הפרטים המלאים על אגרת התיירים החדשה תוכלו למצוא כאן »


כתבות נוספות שאולי יעניינו אתכם:

תגיות הכתבה

  • #מסתיירים

יעדי הכתבה

עדכוני חדשות האחרונים

אטרקציות בונציה

מלונות ומקומות לינה בונציה

מדריכים ונותני שירות בונציה

נהגים בונציה

הזמנת חופשה לונציה

טיסות לונציה

המיוחדים שלנו

קצת השראה לטיול הבא

מתארגנים לטיול: ציוד, ביגוד, המלצות וטיפים לדרך

ביטוח נסיעות לחו"ל: כל מה שצריך כדי לטוס בראש שקט

מגזין החיים הטובים: לייפסטייל והשראה לחופשה

חופשה של פעם בחיים

תמונות מהטיול: היעדים שהכי כיף לצלם

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

כתבות ומדריכים לחופשת סקי