הונגריה - מטבע וכל מה שמסביב

נוסעים לטיול בהונגריה? כדאי לקרוא את המדריך על המטבע המקומי: פורינט. למרות שרוב מדינות אירופה עברו לאירו, בהונגריה עדיין סוחרים באמצעות מטבע זה. לפניכם כל המידע על מטבע בהונגריה, על דרכי המרתו והשימוש בו
מערכת אתר למטייל
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: הונגריה - מטבע וכל מה שמסביב
© איתי אמוזה

מידע כללי על מטבע בהונגריה

למרות שאירופה עברה ברובה לאירו, בהונגריה עדיין משתמשים במטבע מקומי בשם פורינט (Hungarian Forint), המסומן גם בקיצורים HUF ו-Ft. מומלץ להחליף כסף מראש, על מנת שלא תצטרכו לשלם באירו או דולר, כיוון שזה לא משתלם ולא תמיד יסכימו לקבלו מכם ברחבי הונגריה מטבע זר. נכון לחודש ינואר 2019, שקל אחד שווה כ-76 פורינט ודולר אחד שווה כ-278 פורינט. בכל מקרה, מומלץ לברר את השער העדכני לתקופה בה תגיעו להונגריה.

החלפת כספים בהונגריה

מומלץ להגיע להונגריה עם מעט כסף מקומי על מנת להסתדר ביום הראשון, עד שמבצעים החלפה. אם אתם מעוניינים לבצע המרת כספים בהונגריה, דעו, כי ניתן להחליף לפורינט ממטבע שקל, דולר וכל מטבע אחר וכן הפוך - בסוף הטיול תוכלו להחליף בחזרה את הפורינט שנותר לכם, למטבע ישראלי. החלפת כסף מתבצעת בכל צ'יינג' בהונגריה. את המרות המטבע ניתן לבצע בשדה התעופה, אך אין זה מומלץ, בשל השערים הלא משתלמים וכן עמלות נוספות. גם בבנקים, לעיתים, תאלצו לשלם עמלות גבוהות ולכן בכדי לחסוך כסך, החליפו במשרדי חלפנות (צ'יינג'ים), שאינם גובים עמלה ומפוזרים לרוב בכל מקום מרכזי בהונגריה.

אם אתם נוסעים לבודפשט - יחס ההמרה הטוב ביותר הוא בציינג'ים ברחוב ואצי אוצה (Vaci Utce) או בחנויות. לרוב, החלפת כסף במלונות, בנקים ובשדה התעופה - אינה משתלמת. אם אתם יוצאים מחוץ לעיר הבירה, קחו בחשבון כי השערים מחוץ לבודפשט נמוכים יותר, לכן רצוי להחליף כמות גדולה של מטבע זר לפורינט. כך גם תוכלו להימנע מחיפוש מקומות להחלפת כסף במקומות קטנים ומבודדים יותר.

שימוש באמצעי תשלום בהונגריה

בחנויות הקטנות ובשווקים לא מכבדים כרטיסי אשראי ולא את כל החברות. במסעדות ובמרכזי קניות גדולים, תשלום בכרטיס אשראי אינו מהווה בעיה ויש להקליד את הקוד הסודי שלכם באופן עצמאי בזמן החיוב. חנויות רבות ושווקים מעדיפים לקבל תשלום במזומן, אפילו בדולר או אירו. בבודפשט ניתן להשתמש בכרטיסי אשראי הנפוצים ביותר (כגון אמריקן אקספרס, ויזה, דיינרס, מסטרכארד) בבנקים, למשיכת כסף מכספומטים ולתשלומים במלונות, במסעדות ובחנויות. בכניסה לכל חנות יש שילוט עם פירוט כרטיסי האשראי, שמתקבלים לתשלום. עם זאת, קחו בחשבון שעבור רוב כרטיסי האשראי הישראלים תדרשו לשלם עמלה של מספר דולרים על כל גיהוץ אשראי בחו"ל, מה שהופך את העניין ללא משתלם כשמדובר בסכומים קטנים.

הונגריה - מטבע: מידע נוסף

  • קחו אתכם תמיד מעט כסף מזומן, על אף שמרבית החנויות הגדולות בעיר מכבדות כרטיסי אשראי, מכיוון שבחנויות הקטנות ובשווקים השונים לא תוכלו להשתמש בהם, בייחוד אם מדובר בסכומים קטנים.
  • ההונגרים אוהבים שטרות שלמים ונקיים של מטבע חוץ, לא מקומטים ולא פגועים. שימו לב, שהשטרות שאתם מחליפים שלמים.
  • ניתן לרכוש את כרטיס ההנחות של בודפשט, המאפשר שימוש חופשי בתחבורה הציבורית העירונית: מטרו, רכבות תת קרקעיות – "מילניום", חשמליות, אוטובוסים, אוטובוסים חשמליים, סירות ורכבות רגילות. למידע נוסף » 

לתחילת הכתבה

למידע נוסף על טיול בהונגריה, לפניך כתבות שימושיות נוספות:

יעדי הכתבה

הזמנת כרטיסים מראש

בשיתוף Ticketbar

כתבות מומלצות עבורך על בודפשט