אטרקציות מחוץ לונקובר

אחר מיצוי האטרקציות בונקובר עצמה, תוכלו לצאת מחוצה לה. מצפון ומדרום תוכלו לבקר במקומות מקסימים המפורטים בכתבה הבאה.
עליזה אוקו
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: אטרקציות מחוץ לונקובר
Dollarphotoclub ©

צפונה לואנקובר מתנשא רכס הרים ענק, עטור קרחונים (Coast Mountains) שנמשך מאות קילומטרים מכאן ועד לאלסקה. ההרים גולשים ישירות לאוקיינוס, כשהם מהווים מחסום טבעי אדיר בפני גישה לים, ויוצרים חוף מפורץ נפלא שאין בו אלא יער בתולי, בעלי חיים ימיים ודובים. שתי הפרצות היחידות ברכס מאפשרות לאוהבי טבע נלהבים ולחובבי קיאק לשוטט שם, ולעיר אחת-; פרינס רופרט-; להוות נמל קשר לאלסקה ולואנקובר.

במרווח הצר שבין הים להרים, צפונית לואנקובר, שוכן לו אזור כפרי מקסים בשם `חוף השמש` (The Sunshine Coast), בו משולבים מגורים עם תיירות, החביב מאד על אנשי העיר. חוף השמש הוא למעשה שורה של אזורי חוף שביניהם מפרידים מפרצים עמוקים, אותם חוצים במעבורות טקסי קטנות, והחציה הזו היא חלק מחווית הטיול כאן. החלק הדרומי של החוף- הקרוב לואנקובר- הוא היפה יותר. לאורך הדרך המתפתלת, הטובלת ביער ושקט אינסופיים רואים כל הזמן כניסות פנימה, לכוון הים. כל כניסה כזאת מזמנת חוויה נפלאה: כפר קטן, דרך כפרית עם בתים ששתולים עמוק בתוך היער, חוף מלא צדפים ואבנים או עצים שנשטפו ליבשה וגם כמה פארקים, שהיפה והמעניין ביניהם הוא `חוף המבריחים' (Smugglers Cove), בו הים חודר פנימה אל בין הסלעים הצהובים ויוצר מקבץ מקסים של מפרצים ומיצרים קטנים שצבעם כחול כהה. שקט מוחלט שורר פה, ורק סירה מזדמנת משתקפת במים.

אזור Pender Harbour, כולל מספר עיירות, איים והמוני פיורדים שלאורכם אפשר לנסוע ברכב, לטייל ברגל, לדוג ולשוט. אפשרויות הלינה נעות בין קמפינג, בתי הארחה ו-B&B, הפופולריים כאן מאוד. חלק מהבתים המארחים יושבים ממש על המים, עם חוף או מזח פרטי. צפונה יותר יושבת על מיצר סגור, באזור שקט להפליא, העיירה הקסומה אגמונט (Egmont), שבה מספר בקתות להשכרה ישר על המים וסירות רבות עוגנות בנמל המוגן שלה. זהו מקום אידיאלי להיות בו מחוץ לזמן והרחק מהעולם. העיירה גיבסון, בקצה הדרומי של חוף השמש, היא תחנת המעבורת האחרונה ממנה מפליגים לואנקובר. גיבסון היא עיירה גדולה, מלאה במסעדות ובתי מלון, ורחובה הראשי יושב בגובה מפתיע מעל פני המים. מסעדות לאין ספור מנצלות את המבט היחודי הזה אל נוף האיים וההרים הנשקף מכאן.

לחוף השמש מגיעים במעבורת מ-Horseshoe Bay שבצפון ונקובר, וניתן לשלב אותו עם טיול באי ואנקובר, אליו יש קשר מעבורת ישיר מהעיר המרכזית בחוף השמש Powel River, הנמצאת בחלקו הצפוני, מעבר ללשון הים Jervis Inlet. בלשכת התיירות בעיר זו ניתן לקבל מפה של החוף בציון נקודות המשיכה העיקריות. צפונה לפאוול ריבר הכביש ממשיך עוד מרחק קצר עד לונד (Lund), כפר מקסים בסוף העולם. פה נגמר הכביש, ההרים מגיעים אל הים, ומכאן והלאה אין כלום -; רק טבע וטבע.

גם המיצר הגדול בין האי ואנקובר לבין היבשת (Strait of Georgia) מלא באיים קטנים וקטנים יותר, מיוערים ומיושבים בדלילות על ידי מחפשי שלווה למיניהם ואמנים יוצרים. איים אלו מהווים יעד טיולים נפלא. בין האיים שטות מעבורות והמים מנוקדים באלפי כלי שייט קטנים של תושבי העיר היוצאים, בעיקר בסופי שבוע, לבלות את זמנם בשייט ובדייג, או לעסוק בספורט ימי. כאן עוברת המעבורת מואנקובר לויקטוריה, ואם יש קצת זמן ניתן לשלב טיול בין האיים עם הפלגה לויקטוריה. יש הממשיכים מכאן במעבורת לקבוצת איי סן חואן, השייכים לארה"ב, מהם ניתן לעבור לסיאטל, או ל- Olympic NP, להמשך טיול בארה"ב (ראו "הגעה לאי ואנקובר).

עיירת הדייגים סטיבסטון: למשופעים בזמן מומלץ לבלות כמה שעות יפות בעיירת הדייגים סטיבסטון (Steveston), מדרום לואנקובר, באזור ריצ`מונד. העיירה יושבת על אחת הזרועות של דלתת הפרייזר ולאחרונה הפכה למקום בילוי של שבת. האטרקציה פה היא שוק הדגים הנפלא והצבעוני- מבחר עצום של דגים טריים נקנה ישירות מהדייגים, הפורשים את שלל הים שלהם על גבי סירות הדייג ועל המזחים. ומה יותר מתאים מאשר לשבת באחת ממסעדות הדגים, על הטיילת המוצפת שמש קייצית, ולזלול דג טרי ישר מהמים ?

ולסיום- אתר צילומים מצוין של ואנקובר וסביבתה www.sabalan.com.

יעדי הכתבה

כתבות מומלצות עבורך על ונקובר